Baza podataka za fiksne kamere

koshchall

Active member
pozdrav,

U fazi sam izrade aplikacije za fiksne kamere pa trebam vašu pomoć oko baze podataka.
Aplikacija je načelno zamižljena kao ''vulgaris'' koja radi u pozadini, ne troši bateriju i radi offline uz update po potrebi.
I nije WW nego samo za SEE ( aka balkan ) odnosno za početak HR.
Ista je prvenstveno namijenjena za vozače na dva kotača pa je problem sa definicijama stacionarnih kamera jer za većinu nisam siguran kuda gledaju i što snimaju.
Prvi korak je stvaranje baze podataka što sam pojednostavnio malom aplikacijom za android telefone, ali ista zahtjeva zaustavljanje kod svake kamere.
Ako ima interesenata za prikupljanje podataka i kasnije testiranje aplikacije molim javite mi se na PP/gmail.

U biti tražim 2-3 entuzijasta po županiji da u nekom periodu ili u prolazu obiđe poznate mu kamere i napravi 'izvid' uz pomoć aplikacije na mobu.
ZD i ŠI-KN županija je isključena jer tu se muvam.
Ne mogu obećati da će ista zaživjeti i biti prihvaćena ili da će dobro raditi no valja pokušati...



 
Snecer ima veliku bazu podataka. Možeš li nju koristiti?



Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Ima i koristim ju, svaka mu čast na trudu.
Problem sam spomeno odnosi se na to da mi treba izvid direktno sa terena: koordinate, max dozvoljena brzina na prometnici koju motri kamera, azimut, karakteristike kamere što će reći dali slika u DOLASKU, ODLASKU ili OBOJE i DALI je DUAL kamera - odnosno da li kamera snima recimo ISTOK ili ISTOK i ZAPAD...
to je bitna stavka za one koji imaju jednu tablicu iza.. :)

PP..
Job nije neki naporan, staneš kod kamere, upališ APP, stisneš 4 dugmića i vozi dalje....
 
koshchall said:
Ima i koristim ju, svaka mu čast na trudu.
Problem sam spomeno odnosi se na to da mi treba izvid direktno sa terena: koordinate, max dozvoljena brzina na prometnici koju motri kamera, azimut, karakteristike kamere što će reći dali slika u DOLASKU, ODLASKU ili OBOJE i DALI je DUAL kamera - odnosno da li kamera snima recimo ISTOK ili ISTOK i ZAPAD...
to je bitna stavka za one koji imaju jednu tablicu iza.. :)

PP..
Job nije neki naporan, staneš kod kamere, upališ APP, stisneš 4 dugmića i vozi dalje....
Nema problema.
Koja su to 4 gumba?
 
Nije gotova, nešto sam zapeo sa hostom online baze ali javim se.
Za sada je pokriven i Karlovac, ti ako budeš grad ZG.... to je za prvu ruku više nego dovoljno..
hvala u svakom slučaju.

 
Jel ima još koji volonter ?
Trebali bi mi poslati : svoje podatke za dozvolu na upload u bazu:
LOZINKA  NICK  GMAIL ADRESA i PODRUČJE KOJE PLANIRATE PREGLEDATI - ŽUPANIJE

Molim podatke pošaljite na [email protected]  (po mogućnosti sa gmail računa da imate mogućnost naknadnog editiranja)

Prikupljena baza biti će dostupna javno u excell formatu ali upload i korekcije mogu raditi samo oni sa dozvolom preko google računa..
Za sada i po najavama imamo samo Šibensko-Kninsku, Zadarsku i Karlovačku županiju te grad Zagreb

Kasnije ću poslati link.

Dakako volio bi da se uključi i SNECER kao admin jer je on i počeo sa popisom koji je osnova ove baze.



 
grafit said:
AMZS radi I upozorava  na kamere 👍
Evo i ja skinuo slovenku  :mrgreen:
Do Splita lijepo radila.
Nekad se javi na 1km pa opet na 500m. Nekad samo na 500m.
 
upute za app :)

https://www.youtube.com/watch?v=_z40DmuWzJc&feature=youtu.be
 
ta gleda prema Šibeniku ?
onda jedno 1km nakon toga druga gleda mislim isto prema ŠI ?????ž

E i samo jedan info, nakon druge kamere jedno 1km prema Šibeniku često stoji ručna kamera na desnoj strani  i presretač niže ceste na sporednom putu. Snimaju prema Vodicama i jebeno je ne možeš vidjeti ako ideš iz Šibenika jer je iza branika. Ograničenje 80..
 
koshchall said:
ta gleda prema Šibeniku ?
onda jedno 1km nakon toga druga gleda mislim isto prema ŠI ?????ž

E i samo jedan info, nakon druge kamere jedno 1km prema Šibeniku često stoji ručna kamera na desnoj strani  i presretač niže ceste na sporednom putu. Snimaju prema Vodicama i jebeno je ne možeš vidjeti ako ideš iz Šibenika jer je iza branika. Ograničenje 80..

Ta gleda prema Šibeniku, ali mjeri u oba smjera, tako da... :) uvijek te gleda  :mrgreen:
 
Evo i druge kamere, gleda prema Šibeniku

https://youtu.be/oxJxQvQLaJo

:police:
 
neven said:
Snecer , koji ti je ovo sustav za snimanje videa  sa gps podacima i acc ?

ništa posebno :) stari garmin virb elite kamera, koja ima sve te senzore

https://youtu.be/oxJxQvQLaJo
 
Ja mogu pomoci oko servera, voljan sam ustupiti jednu linux instancu sa svim potrebnim servisima + administracija istih, kontakt moze na PM pa razmijenimo podatke
 
koshchall said:
Jel ima još koji volonter ?
...
Za sada i po najavama imamo samo Šibensko-Kninsku, Zadarsku i Karlovačku županiju te grad Zagreb
...
Ja spadam pod Zadarsku ali mogu ti provjeriti dio Ličko-Senjske, prvenstveno magistrala Sraigrad-Senj i možda dio oko Gospića, Gračaca i prema Plitvicama.
Neki dan sam prošao kroz Korenicu (imam video ako treba zbog prometnih znakova) ali mogu potvrditi da su podaci sa Snecerove baze točni.
 
MIK0 said:
Ja spadam pod Zadarsku ali mogu ti provjeriti dio Ličko-Senjske, prvenstveno magistrala Sraigrad-Senj i možda dio oko Gospića, Gračaca i prema Plitvicama.
Neki dan sam prošao kroz Korenicu (imam video ako treba zbog prometnih znakova) ali mogu potvrditi da su podaci sa Snecerove baze točni.

lokaciji sta bili točno ali jedno ogranićenje ne :) ali saj je i to korigirano, ono kod pumpe, 70 je
 
Ova radi odlično...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.speedcams.android.map&hl=en

WFA-fDUWBj69-dBW1JAZpIuSA-pzVywi511vr6A7xUXO9sVxj05XdGzahpo7jm3LzfQ=s180-rw