Baza podataka za fiksne kamere

to radiš za kapitalista besplatno, a on to kasira... ludo

:)

 
BeLa-Vg said:
Ova radi odlično...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.speedcams.android.map&hl=en

WFA-fDUWBj69-dBW1JAZpIuSA-pzVywi511vr6A7xUXO9sVxj05XdGzahpo7jm3LzfQ=s180-rw

danas prosao nije vidla jednu na potezu od jezerana o gospica :)
 
obišao sam par lokacija za testiranje aplikacije, u više navrata  :021:
Podaci koje sam skinuo se razlikuju u par metara i par stupnjeva za azimut.
problem na koji sam naletio za dohvat podataka je ograničenje brzine - nema znakova ???
Jedini znak na koji sam naletio je u Bibinjama, 60, sve ostalo ispada 50. Pa čak i na Zadarskom ''bulevaru'' odnosno D8.....
Poličnik i Murvica uopće nemaju niti jednog ograničenja brzine.
Za Murvicu, na ulazu od strane Posedarja po Google Street View iz 2011 stoji tabla 70, danas tamo nema table.
Zanimljivo je da između Murvice i Poličnika ima Murvica Gornja i tu uredno stoje table sa ograničenjem 60, a kamere stavljene u mjesta gdje su skinuti znakovi  :misli: :misli: :misli:
Uglavnom, aplikaciju možete skinuti sa :
Lozinka za sve u svrhu testiranja je :  motori
Baza podataka za sada nije javna (excell) ali u samoj aplikaciji možete vidjeti lokacije i popise za trenutno stanje odraženih i popis lokacija koje treba odraditi.
Popis je baziran na SNECER-ovom popisu kamera.
Za sada problem je sa nekim državama gdje se aplikacija ''RUŠI'' kod dodjele adrese lokacija ( svaka država format adrese formira po svojim poštanskim pravilima) - tu bih trebao nekoga iz SLO, Bih, Srb, CG da mi javi ako mu se aplikacija ruši - poželjan je SCREEN-SHOT

Drugi problem je što aplikacija troši bateriju. To je normalno jer su svi senzori postavljeni na MAX preciznost no aplikacija služi da se precizno pokupe podaci i nije namijenjena za stalan rad.

Treći problem je vezan za današnju filozofiju ANDROID 8+. Kada se pokrene aplikacija na lokaciji gdje je GPRS signal loš, aplikacija počne jako ''štekati'' iz razloga što se u tom trenutku MOB probudio iz stanja mirovanja te sve aplikacije se trude spojiti na internet. Samo treba malo biti strpljiv..

Baza podataka je informativne naravi i redovno se nadograđuje tako da joj ne treba u potpunosti vjerovati, ipak je ovo BETA faza...
Kada aplikacija bude stavljena van faze testiranja ugasiti će se testni računi i slanje podataka će biti moguće samo onima koji su se prijavili i/ili dobili lozinku
Za sada imam pokrivene Županije:
Karlovačka - SM Fan
LIKA (nije specificirano koje županije) - MIKO
ZD,ŠI - ja
SLO - SNECER (čekam da mi javi dali mu radi nova verzije app u SLO )

Eto, nadam se da ćemo skupiti pouzdanu bazu podataka - nemojte slati podatke koji nisu 100% provjereni.
Ako niste sigurni u vrstu kamere pošaljite sliku, naći će se netko tko zna.
Isto tako ako se pojavi nova kamera, javite pa ću ju dodati u popis.
Kamere koje nisu postavljene ili nisu u kućištima, a postoje u popisu za sada neće biti u bazi podataka, ali kada baza bude popunjena iste će se staviti kao potencijalna '' opasnost ''  :police: :police:
 



   
 
Eksuze mua šta pitam evo - ja bi ti poslo di su u Ri i okolici kamere ali ne kužim šta ću ti ja slat kad se već zna točno di su kamere? Ozb pitam.
 
Da, zna se di su ali.. što se zna ? Da je tu negdje...
Koja, kako snima, kamo gleda, koje je točno ograničenje....  to je veliki upitnik.
Meni trenutni podaci nisu dovoljni za optimalan rad aplikacije koju izrađujem.
App će biti besplatna ako se toga bojiš, a prikupljeni podaci o kamerama javni i ažurirani čim se uoči nova kamera.
Meni apsolutno nisu problem kamere gdje se svakodnevno vozim, kao niti tebi u Rijeci, ali su nam problem kamere u npr. Varaždinu.
Samo za primjer, pratim SNECER-ov rad, kamere su kasnile od njegove objave do uvrštavanja u bazu SCDB par mjeseci i nekoliko ih je i dan danas na pogrešnom mjestu.
Mi smo mala i nezanimljiva država za velike zvjerke u navigacijskoj industriji pa je i ažuriranje podataka sukladno tome.
Da nije SNECER kopao danima po medijima i pikao kamere po google maps-u ne bi danas imali gotovo ništa.
Meni je cilj stvoriti JAVNU bazu kamera i aplikaciju koja će ih na ispravan način obrađivati.
U tu svrhu sam napisao aplikaciju za prikupljanje podataka, da ti za dvije minute dojaviš novu kameru i isto tako da dobiješ informaciju da je nova kamera u karlobagu.
Skini si app pa sam zaključi..
 
hm, zaboravio sam link... https://drive.google.com/file/d/1b7vGilcky4KF2Na94ziP0WtcqCAoM2Cl/view?usp=sharing
lozinka : motori
 
https://tribun.hr/ustavni-sud-u-sloveniji-zabranio-policijske-nadzorne-kamere-dok-se-iste-uvode-u-hrvatskoj/  :shock: :shock:
 
@koshchall
Možeš li malo pojasniti ovo "kamera gleda u dva smjera"?  Misliš li možda da je to jedna kutija u kojoj su dvije kamere ili kako?
515211bbb70e53a060f0a8295efd51e3.jpg
 
iako se ne vozim autocestama iz principa -  od iduće godine:

https://www.24sata.hr/tech/kamere-ce-stici-i-na-autoceste-zele-zaustaviti-divlje-vozace-633810

Baš si mislim kako će potrošiti na sve te sustave radi nekoliko divljih vozača koje mogu i kobre riješiti jeftinije.

 
Ma ako me što živcira na autocestama onda su to neka ekstra ograničenja na 80, 90, 100 ...a za koja nemam pojma zbog čega su na snazi, naravno takva mjesta su idealna za "naletavanje" presretačima jer realno autocesta je takav profil prometnice di bez ikakvih ugrožavanja sebe ili drugih možeš konstantno voziti 150.  :angry:
 
@ miko

Malo sam nesretno složio taj podatak.
Misli se na kameru odnosno na kutiju koja ima načelno dvije kamere a gledaju kontra, recimo jedna na sjever a druga na jug.
To ću izbaciti iz opcija jer ima stupova (kutija) gdje ima više kamera koje su usmjerene pod kutom 90°.
Uglavnom taj podatak zanemari jer mislim da takvih u HR nema.
Za slučaj da ima više kamera na jednom stupu za svaku treba uzeti AZIMUT posebno.

da si ugasiš te upute makni kvačicu gore lijevo..


 
PS,

Kada si uzeo pozicije, možeš ih odmah vidjeti u bazi kao i lokaciju na mapi, čisto da vidiš dali ti je lokacija točna.


 
neven said:
radi nekoliko divljih vozača koje mogu i kobre riješiti jeftinije.

Ma da to sam baš pomislio, njih baš jako jebe koliko šta košta to im je prva stavka, samo da nije preskupo jer ne mogu se oni ko firma toliko rastezat u trošak, npr ove kamere šta su sad kupili, kao, otvaraj takujin vadi pare, e te kamere šta su sad kupili to je rizik jbg svi seru svi misle "jao kupili su kamere" u smislu kao "jao Mup je platio ove kamere puno novaca" kao, to ljudi valjda oće reć da je mup dao puno novaca za ove kamere - i to je istina, oni jesu dali puno novaca za te kamere, svaka čast ko ne riskira ne profitira, ali nije to samo tako treba sad povratit investiciju jbg.
 
Upload podataka ne radi do daljnjeg, Google je blokirao link drugim korisnicima jer je bio postavljen kao razvojni, poslat ću novu app gdje je link drugačije definiran i čim sredim definicije kamera, izbacit ću ''smjer gledanje kamera'' mislim da nije potreban.
 
Pa mislim da ti smjer nije potreban, jer ako bi i korisnici auta koristili aplikaciju, njima smjer niš ne predstavlja.
 
kako ne, recimo da kamera snima samo u dolasku, a autom ideš u smjeru snimanja...
Slično kao i za motor, nas zeza samo ako kamera snima u odlasku, a mi idemo u smjeru snimanja.
 
Pa da, ali auto ima tablicu ispred i iza, nači ideš prema kameri slika prednji dio, ideš od kamere snimi stražnji.
Motoru je opasno ako ideš od kamere, onda snimi stražnji kraj, a kamera mjeri brzinu vozila koji ide prema njoj, a i od nje.
 
greška sa bazom ispravljena, nadam se da neće opet blokirati link, maknuta opcija za smjer gledanja kamere.
nova app :

https://drive.google.com/file/d/1kvxm37dsAAMPd-BWEDQUKZFj2U1al86p/view?usp=sharing
 
Gledam ovu lokaciju u Zadru, nikad nisam čuo da tu ima kamera.

Možda je lokacija i točna, no ako nije kako korisnik može prijavit pogrešku?  Jednostavno uploadat nove podatke ili ?
d7d5852d290f240a8f00987875ee67c4.jpg