Bella Italia - Lignano Sabbiadoro Biker Fest

Easy rider

Member
Ranojutarnja spremačina u petak i pripreme za polazak

mrpthd.jpg

292w7jk.jpg


Hrvatska ekipa je mala ali odabrana...te nadasve srčana. Nažalost, izgleda da smo bili i jedini predstavnici Lijepe naše. Tokom 3 dana ne vidismo niti jednu našu registraciju. Šteta, jer zaista nije daleko, a susret je na visokom organizacijskom nivou te ponešto drugačijeg štiha od hrvatskih susreta.

3495r87.jpg

be7j91.jpg

wrao3m.jpg


Lijepu našu potrudili smo se dostojno prezentirati
692aua.jpg

2me24ie.jpg


Događanja se odvijaju na 3 mjesta (centralno događanje, demo vožnje te custom & paint show)

kcnoko.jpg

2m3ff9c.jpg

2vl1umv.jpg


Odmah po dolasku pogađa nas pranje motora. Ne bunimo se...ustvari....doček kakav samo poželiti možeš :
ubsso.jpg

33450uc.jpg

s1p8qr.jpg


Samo mjesto centralnog događanja je organizirano kao jedan veliki sajam moto opreme, upotpunjen gastronomskom ponudom i live koncertima. Pa ajmo po redu :
Ponuda moto opreme te ostalih bajkerskih i nebajkerskih drangulijada gotovo da se može usporediti sa kakvim poznatim sajmom poput onoga u Veroni ili Milanu.Ukratko...nema što nema. Cijene relativno OK, svakako nešto povoljnije nego u dućanima. Jedan dio viđenog :

142tz5g.jpg

spf0i1.jpg

28kirnb.jpg

23lfkpi.jpg

2ppaqhk.jpg

2wnr52u.jpg

nezs43.jpg

3515v1t.jpg

qnwun8.jpg

2zhfbia.jpg

2juxs7.jpg

vgh8gw.jpg

2ily693.jpg

4g451g.jpg

4l613d.jpg

mkyzh3.jpg

2dua16f.jpg

2zthsm9.jpg

30kd30w.jpg

2yl432t.jpg


Gastronomska ponuda je bila gotovo pa najugodnije iznenađenje vikenda. Roštilji svih vrsta, ražanj, odojci, koljenice, pašte, kiseli kupus...ponuda doslovno za svačiji ukus. S obzirom na kvalitetu i količinu porcije cijene su sasvim OK. Nismo ni pomišljali tražiti obrok negdje izvan susreta.

2i88yrn.jpg

2d1k395.jpg

v2wymc.jpg

118n7l5.jpg

2yyavb9.jpg

1zyhcg5.jpg

qyderr.jpg

jttnxi.jpg

29c53s4.jpg

34dnzlv.jpg


Glazbeni dio se odvijao na jednoj pozornici, ustvari na šleperu koji je uređen kao pozornica sa razglasom i kompletnom rasvjetom. Vrhunac praktičnosti !! Bendovi su se redali jedan za drugim tijekom cijelog vikenda. Čulo se dosta zaista solidne svirke.

2rfrmls.jpg

3xzwy.jpg

2a5ytz4.jpg

2s0ddec.jpg

2vsn8dk.jpg

250sa4l.jpg

2akbk41.jpg


Jedan mali dio pripremljen za USA car contest :

28ja7hi.jpg

2a0jh39.jpg

25pp8cj.jpg

33uxybo.jpg


Od ostalih zanimljivosti svakako treba posebno izdvojiti izuzetno kvalitetnu custom scenu. Customiziranih HD-a i ostalih motora na sve strane i gdje god da se okreneš. Posebno su se izdvajala dva modela BOSS HOSS sa V8 Chevy motorom uglavljenom u bajk. Još više su se izdvajali kad bi ih vlasnici povremeno upalili te svakako zaslužuju i malo detaljniji pregled :

2mr8lrd.jpg

2eoe5u0.jpg

63ykuq.jpg

155pf5v.jpg

e68u1t.jpg

30vzo0l.jpg

2vll47a.jpg

2isyr8p.jpg

2pqs5jm.jpg

351zklt.jpg

jj2rfb.jpg

ebetj4.jpg

rrion4.jpg

hx545u.jpg

2i6z2x4.jpg

2w4wolk.jpg

n6fk0j.jpg

90ohfl.jpg

wlx5w3.jpg

13zxron.jpg

2zqzb61.jpg

2a4u3bd.jpg

2e6aole.jpg

x3egis.jpg

3136av4.jpg

ehyhkz.jpg

2qlwfvc.jpg

2ch03tj.jpg

20k1xk7.jpg

2sba4o8.jpg

2hi2w04.jpg

e63iw7.jpg

2iw3dh.jpg

2zr43z6.jpg

72x83m.jpg

2qbyotx.jpg

5znp74.jpg

kbdbio.jpg


Na dijelu gdje su bile moguće demo vožnje ugurali su se gotovo svi veći proizvođači. Nažalost, zbog nekih zakonskih regula demo vožnju je bilo moguće odraditi  samo sa talijanskom vozačkom dozvolom. Šteta....bilo bi lijepo probati Ducati Diavela ili npr novog Guzzija Californiu...

scrmkw.jpg

120tmx2.jpg


BTW, sam Lignano Sabbiadoro je vrlo popularna turistička destinacija sjevera Italije gdje je sve do zadnjeg detalja podređeno turizmu. S obzirom na neveliku udaljenost (tek 150 km od Rijeke) svakako zaslužuje da se uzme u razmatranje i kao destinacija za jednodnevni izlet

2nsuzox.jpg

16h3tw0.jpg

b8v3wx.jpg

2ltt55l.jpg

27ybt40.jpg

28rmohd.jpg

23hoz28.jpg

2jaaij5.jpg

10eoad5.jpg

29ps1ky.jpg

ji1ahv.jpg

scrjtk.jpg

2r437kh.jpg

fl9fcx.jpg


Po starom dobrom običaju, sve što je lijepo (pre)kratko traje, pa se tako i nedjelja dovukla brzo...nekako prebrzo čak...
Povratak i sunčani dan koristimo za obilazak uvijek rado posjećene destinacije, Grada i Aquileie, a točku na vikend stavljamo sa izvrsnom mesnom platom i domaćim crnim pivom u pivnici Mahnić na Kozini. Preporuka za sve putnike namjernike.

2pzmgm1.jpg


I za kraj da prenesemo barem malo ugođaja :

https://www.youtube.com/watch?v=I8GOfeFmYbk
 
Planirali smo i sve dogovorili,ali odustali zbog vremenske prognoze :(
Nadam se da 2018 idemo (y)
 
Vidio sam vase motore....
Kisa je stvarno sve sj.......
 
Odličan reportage,no vjerojatno ne znači da ste bili jedini hrvati,vjerojatno jedini sa našim tablicama.Ja živim u Italiji i često sam po takvim Biker Festivalima,ali sa talijanskim tablicama i često sretnem naše ljude.Ja isto imam talijanske tablice????
Evo na brzinu par festivala,ako nekog zanima mogu vam objaviti još puno toga i detaljnije.
Lijep pozdrav
http://www.motoraduno-stelviointernational.com
bac5d2eb3e29f68f10ffd176922fddcf.jpg


Inviato dal mio HUAWEI VNS-L31 utilizzando Tapatalk