Benduro 6 - Opstanak

picoda

Well-known member
Jendvatri...jendvatri...jel se čujemo?


Pazi vamo!

Internacionalno vijeće Bendura, kao njegova krovna konstrukcija, odrzalo je sinoć u kasnim večernjim satima tripartitni sastanak otvoren za javnost i medije. Sastanku su prisustvovali istaknuti članovi užeg kabrioleta Internacionalnog vijeća iz Dalmatinske sekcije dok su se konpederacijskom vezom putem novih tehnologija, vocapmen i vajberator, usuglašavali stavovi s istaknutim članovima Internacionalnog vijeća Bendura diljem napačene nam domovine i ostatka Balote. Iako po dalekim morima plove neki od članova sudjelovali su u realnom vremenu svakoj žučnoj i jetrenoj raspravi kojoj su bili izloženi.

Sastanak je održan u idilićnoj atmosferi božićne kućice prigodnog imena For Gas na Voćnom trgu glavnog grada naše jedine autonomne pokrajine. Dalmacije. Da bi sve bilo transparentno, kao i uvijek kada je Benduro u pitanju, moramo izvjestiti javnost o svim detaljima. Nakon intoniranja himne Bendura...popularne "Bile Boje"...od strane benda nepoznatog imena...slijedila je zakuska probranim delicijama. Mousse od pečene pečenice i pjenica od pečene kobasice. Od tekućica služila se Rogačuša vulgaris u kombinaciji s Piccolo Velebitto. Točenim. Svi troškovi izvanrednog sastanka podmireni su iz kriznog fonda Bendura s računa na jednom otočju koji se puni isključivo donacijama od kojih...da bi se dodatno dobilo na transparentnosti...možemo spomenuti neke... poput Dalmacijavina, Jugoplastike, Jugovinila ili privatnih istaknutijih simpatizera poput Ćaće, Velimira Bujaneca ili pak drage nam gospodjice Katanić.

Sastanak je imao dosta širok i obiman prijedlog dnevnog reda sastavljen od sljedećih točaka:

1. Di je? Kad je?
2. Posljedice klimatskih promjena i globalnog utopljavanja na prirodni prirast janjeće populacije Otoga Paga.

Prijedlog dnevnog reda je promptno i jednoglasno odbijen uz tri glasa protiv, osam za i dva suzdržana.
Ostali smo, kako i prilići kriznom tripartitnom sastanku, na jednoj točci dnevnog reda:

1. Di je? Kad je?

Sam sastanak otvoren je žustro i naglo, bio je iznimno konstruktivno i blagoglagoljiv, a do zaključka se došlo nakon mnogo sati rasprave...kao i uvijek jednoglasno...uz 6 glasova protiv, 6 glasova za i jedan suzdržan.

Izdano je i priOPĆENJE za javnost koje prenosimo u cijelosti:

"Dana 12. na 13. Prosinca u 23 sata i 59 minuta Internacionalno vijeće Bendura donosi sljedeću odluku: Lokacija i datum Bendura 6 biti će usuglašene na jednom od narednih izvanrednih sastanaka Internacionalnog vijeća Bendura koji će se održavati svaki tjedan, najkasnije dva, do konačne odluke ili dogovora. Kao i uvijek do sada, otvoreni smo za prijedloge sviju strana uz napomenu kako od svojih načela ne odstupamo ni milimetra gazeće površine čepa enduro gume.

S poštovanjem i dubokim naklonom,

Internacionalno vijeće Bendura"



Sama odluka još jednom pokazuje iznimnu HOMOgenost članova vijeća unatoć stalnim pritiscima izvana...posebno putem medija...od kojih javno prozivamo Dobru Kob i Glas Koncila.

Kako ništa ne bi ostavljalo mjesta sumLJi i prozivanjima moramo razlučiti i ovaj novi pojam tripartitni. Tripartitni znaći upravo ono što sama riječ govori...svaki član vijeća ima pravo kazati..."Ja bi mora partit!"...na što mu ostali članovi uzvraćaju..."Aj još jednu pa cemo i mi lagano!". I tako tri puta. Dakle...tripartitni.

Toliko o izvanrednom sastanku Internacionalnog vijeća Bendura...pratite i dalje zbivanja na tom polju putem ribarskih mreža ili putem našeg biltena koji objavljujemo jednom mjesečno na srednjim stranicama Smilja i Bosilja.


Enduro je zakon!
Fažol ti je u frižideru! Podgrij!


ckdBoTf.jpg
 
Da ne zaboravimo...kako je naš račun vezan za jednu meni dragu Afričku državicu, a oni imaju neku sitniju inflacijicu, sukladno tome neznatno će porasti i kotizacija bez obzira na mnoge nepoznanice koje krase ovogodišnji Benduro!
 
E jebi ga. Kad je Mile Martić proglasio autonomnu pokrajinu, odaziv je bio dosta velik. Ne znam di ćeš smjestit toliko ljudi.
 
ProtiF!!

ApprovedStamp.jpg
 
Koja je ovo bila agonija par dana...

Hvale vrijedan potez vijeća, koji se nesebično žrtvuje za dobrobit nekolicine zanesenjaka u ovim hladnim zimskim noćima. (y)

Sad kad smo usvojili "Di je i kad je", možemo konačno nastaviti sa životima.

Hvala vam!
 
Samo službeni dopis u tri primjerka uz potvrdu o nekažnjavanju i 20 kuna taksenih maraka!!! Adresa je:

Internacionalno vijeće Bendura
Zgodan prećac 3a
1950 Tulove Grede

Sve drugo vam je trošenje tipkovnice i našeg dragocjenog vremena provedenog na kauču... :mrgreen:
 
Pročitao već dva puta i još mi neke stvari nisu jasne. Većina nejasnoća mi nije baš jako važna, al molim vas da mi pojasnite bar ove tehničke stvari: Dakle šta je to "mousse od pečene pečenice"? Jel to neka nova fora šta se stavlje umjesto zračnice? Jel to znači da će bit još više kamena?
Dalje, spominje se površina čepa enduro gume...koje gume? ...jer ja sam čuo da nemaju sve enduro gume istu površinu čepova  :misli:
Hvala unaprijed.
 
jolly the roger said:
U znak protesta ovom gnjusnom činu, složit ću oba motora.

Nećeš. Ni jednog.
 
Dado to s gumama cu ti ja objasniti na pp. U biti mogu i tu: te gume sto imas ne vrijede jer guma mora biti iz proslog stoljeca.
Slucajno imam par takvih, paa.....
 
E to smo zaboravili...gume s atestom za B6 imaju samo kod Alere. Cijene vise nego popularne!  (y)
 
Naravno da su popularne!
...zeru skuplje od novih, ali mora netko i visegodisnje skladistenje platiti!
 
Alera Dugi said:
Dado to s gumama cu ti ja objasniti na pp. U biti mogu i tu: te gume sto imas ne vrijede jer guma mora biti iz proslog stoljeca.
Slucajno imam par takvih, paa.....
E takve ja koristim.

(sad sam vidio ovo za cijenu, pa razmišljam da ipak kupim nove prvi put u životu. Valjda će biti dobre)
 
Potruditi ću se da što prije prodam motor kako ne bi morao na Benduro  :jesus:
 
Samo da se upišem u temu.
Sad idem još 7x pročitat nebi li nešto shvatio.
 
dvotaktol je zajeban :misli: a nakraju sam zaboravija uzet miricu :-(

 
Evo da se pribiljezim  :mrgreen:
A jediní mi je problém
ocu li motor uspit osposobit do bendura  :LOL:  :LOL: