BENDURO X

Taj Apn, nema više kurblu, jel tako? Šteta, bolji je s kurblom.

Sićan se prije 25-6 godina uvik si mora imat rezervnu sviću za njega.
Bile su one Bosna super svjećice s INE , najgore, dva đira i gasi se.

Vidija san te s tim ape enom, to sad radi bolje , Denso garant, al isto šteta šta nema kurblu.
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: stane and Shepa
Rođak moj dragi, udrila ti klima iz engleskog terenca u glavu. kakve kurbe, kakve sviće? APN ti je portugalska agencija za subvencionirano stambeno kreditiranje.

Gospe moja, ti englezi ni promaju neznaju napravit kako triba.
 

[BenduroX]


Deseti...netradicionalni...neorganizirani kvazisusret ljubitelja prirode, cepastih guma, dobre zajebancije i nocnih teskih terena. Ustvari jedanaesti...al to je vec komplicirano za objasniti. Preko 120 ljudi. Od onog prvog, kad sam prije desetak godina iz zajebancije stavio post na forum zbog kojeg nam je taj vikend po sobama i hodnicima u kucama i stanovima spavalo dvadesetak endurasa, do ovog sada...kada je preko sto dvadeset ljudi spavalo u kucicama pored mora i bazena...nista se puno nije promjenilo. Osim broja. Koji je velik. Prevelik za ono sto je bila osnovna zamisao Bendura. Zbog toga i ovogodisnji slogan...To je to!

Nema tu velike filozofije. Samo par stvari. Vec neko vrijeme smo u modu..."Aj jos jedan pa gasimo!"...i tako vec godinama. Svaka od nasih ekipa dobila je priliku organizirati ga. I svi su to odradili vrhunski. Sada smo ga vratili doma...i za kraj ga malo skockali. Dalje bi se samo vrtili u krug i rastezali bez kraja. Ime Benduro nastalo je kombinacijom rijeci Bevanda i Enduro. Sve dalje bilo bi prerazvodnjeno. Ni dobra bevanda ni dobar enduro. Ovako nasoj enduro generaciji i svima koji su bili ostaju lijepe uspomene i more ludih prica...To je to!

Jednostavno smo brojcano prerasli druzenje prijatelja...sljedeci korak trebala bi biti nekakva komercijalizacija cijele price. To nas ne zanima niti nam je ikad palo na pamet. Svaki Benduro do sada, kao i ovaj zadnji, bio je organiziran dobrom voljom i zeljom prijatelja koji su svoje vrijeme i sredstva utrosili kako bi pozvali ekipu na druzenje trudeci se sloziti sve to da predstavlja najmanji moguci trosak ekipi koja dolazi. Nista to nije problem, sve smo mi to s gustom odradjivali...osim odgovornosti...koja je brojem ucesnika samo rasla i postala stvarno velika. Sada s kamenom u prsima cekas da se zadnji covjek sigurno vrati s treka. Uz previse ljudi previse je to strepnje. I zato...To je to!

Naravno, Benduro kao ime ostaje, kod nas doma, vjerovatno za neka putovanja i manje lokalne projektice...ali ovaj veliki, netradicionalni, neorganizirani event, gasimo. Dobro aj, mozda je to malo gruba rijec. Stavljamo u mirovanje, eto. Tko zna, mozda opet jednom, kad se zazelimo. Uglavnom, otvara se termin u petom mjesecu, ako netko ima volje i zelje, samo naprijed. Ime se lako smisli, ako sta treba pomognemo, a doci cemo sigurno, to nije upitno. To je to!.

Neki su znali da je ovo zadnji, mnogi ce saznati sada...i znam da ce bit tuge. Nama posebno nije lako ovo objaviti. Ne tresite se, niti cemo se prestat druzit, niti cemo se prestat vozit, naci cemo se na drugim eventima...samo cemo zaustaviti na vrijeme, na vrhuncu, nesto sto je preraslo samo sebe i umjesto ugodnog druzenja i vrhunske zajebancije moze postati jedino nekakvo komercijalno sranje koje nas nikoga ne zanima...To je to!

Dok ovo pisem palo mi je na pamet zahvaliti svima pojedinacno al to tek nema smisla...sigurno bi nekoga zaboravio...i zato hvala svima na deset...dobro aj jedanaest...iznimnih druzenja, hvala na vrhunskoj zajebanciji i grcenju trbusnih misica, na ludim voznjama, na dugim nocima teskih terena uz pjesmu, gitaru i ostale prirucne instrumente. Fala svima na svemu. To je to!


Ekipa vidimo se na nekoj od sljedecih voznji!​

Kao sto kaze moj prika:​


 
Last edited:

After pazi vamo!


Jos nesto da ne zaboravim...jedna molba za svih. Ako vam nije problem odvojite minutu i dajte ekipi iz kampa dobru ocjenu negdje na internetu...tripadvisor, facebook ili gdje se vec moze...naci cete ih pod Belvedere Camping Seget Vranjica...da im pokrijemo par losijih recenzija koje ce dobiti zbog buke nasih motora od penzica s kamperima. Njima to puno znaci...znam bavim se istim poslom...a bili su vise nego dobri prema nama. Hvala unaprijed!

To je to!​

 
UH!
strašno mi je krivo što nijesam bio nijedan do ovoga! organizatori vi ste ČUDOMUDOVIŠTA! brvo LJUDI!
HVALA!
 
Upao sam tu slucajno...kako se kaze, kao da sam s neba pao. Jednom, sada vec mogu reci davno...kada mi je baba dozvolila da kupim motor umjesto novih prozora. Iz djecje ljubavi za off road voznjom. Nisam (i dalje ne znam) znao voziti, imao sam samo ogromnu zelju za voznjom van asfalta. Naletio na forum u bespucima interneta...naletio na temu, javio i onda je sve krenulo. Necu spominjati ni jedno ime da nekoga ne zaboravim...ali svi su mi tu...duboko u meni...zauvijek. I nije to patetika..i nije nitko umro......jednostavno postao sam bogatiji, rekao bi beskrajno bogat covjek...tu, na ovom forumu, tu na tim Bendurima....
Nisam bio na svima, rekao sam...pao sam s neba tu negdje u sredini...u biti, postajem patetican....ni ne mogu vise pisati. Neka je....kako je, to je to! Ja Vas imam, uvijek i u svakom momentu uz sebe, dogadjaj s kojim se 'hranim' cijelu godinu. Hvala Vam da Vas imam....meni to jako jako puno znaci, povlastenim se osjecam...ljudi ❤️
 
ajmo di su slike i videa?
 
Evo meni je isto teško što nisam uspio provesti vikend s meni dragim ljudima... Kad sam došao na svoj prvi (B4) to je bilo poput zaraze... Svi sami zajebanti, ljudi dobre volje uvjek spremni pomoći ostalim prijateljima... Sve to ostavlja neizbrisljive uspomene. Svake godine sam jedva čekao da se na forumu otvori zajebancija oko eventa. Tu sam dobio snagu da sam preživio najgori dio godine na poslu... Prije ovogodišnjeg polaska zvao sam Ni3usa i zamolio ga da pozdravi ekipu. Kao da sam znao da se nikad više ne uspijemo voziti, popiti piće, pjevati... zajedno... Ako postoje neke grupe za dogovaranje za vožnje, jako bi bio zahvalan, ako me neko doda na listu... Hvala svima na svemu!
 
Koji navi softver za android a da moze otvarat gpx?
Imam osmand, ali ga nisam nikad koristio, hoce li moci navigirat trekove.
 
Hoce. Ali trek Bendura X nije idealan za pocetnike. Mnogi su komentirali da je bio tezi od bilo kojeg dana Dinaric Rallya.
 
  • Haha
Reactions: hansolo
Da ne ispadne da Slavko opet kasni s objavom Benduro videa 2 mjeseca kao prosle godine. Doduse nije kratki kao Dankov... :p


Glede "Bevande" i okretanja/!odustajanja....

Bevanda je pice kad se u polju, vinogradu umoris da utazis zedj. :)
... i nastavis dalje.

Mos reci da vas je Dado zafrkao :)