BENELLI Motorella (1976.)

motoklasik

Member
Seca li se neko malog Benellija Motorelle?
Nema taj motorcic nikakvu posebnu vrednost, ali...

Ja sam ih se 70-ih godina proslog veka nagledao na moru, uglavnom su ih dovlacili Italijani  zakacene na kamp-prikolice ili jedrilice da imaju pomocno vozilo. Nemci su uglavnom koristili Honde Dax ili Suzuki RV-50. Ali Italijani najcesce Motorellu.

Licio mi je na Ponny-express, ali bio je ozbiljnije napravljen. Uvek kada bih ga pogledao pogled bi mi ostao prikovan za mali Dell’Orto cija je flansna mimo uobicajenih pravila bila savijena prema napred tako da je karburator izbijao u prvi plan i delovao nekako mocno, tada mi se tako cinilo.

Za 40 godina zaborave se takvi naizgled nevazni detalji i onda pre par dana naletim na jedan jako ocuvan primerak (iz 1976.).

Cim sam je pogledao, odjednom je sve ozivelo. Jasno sam se secao kako sam jednog letnjeg sumraka 1975. na Bolu gledao kako Mororellu skidaju sa jedrilice i naravno, cekao da je upale da cujem kakav je zvuk. I kako je leta 1974. neki Italijan stalno vozio jednu Motorellu kroz kamp u Murteru, izmedju satora. A mislio sam da sam sve to jos davno zaboravio.

I sta sam mogao da radim, odmah sam je kupio. Kada je dozivela skoro 40 godina potpuno originalna i pri tome lako pali, zdravo radi i dobro ide, steta bi bilo da sada ode kod nekog gde ce ubrzano da propadne.

Sin mi pomogao da je izvadim iz auta, i odmah trazio da malo proba oko kuce, par krugova.
Gledam ga kako se vozi i pade mi na pamet: taj motorcic je proizveden 1976. god. kada sam ja zavrsio srednju skolu i upisao fakultet. Upravo kao i on sada… eto, poklopilo se nekako…













 
Samo sam jednom vidio ovaj motor u Biogradskoj Marini a tad su svi vozili one male Honde slične njemu samo sam zaboravio kraticu  :misli: koje sam i nekidan vidio - nepoderivo a kad šaltaš skače na zadnje kao koza  :mrgreen:
Dobra priča.
 
papillon said:
Samo sam jednom vidio ovaj motor u Biogradskoj Marini a tad su svi vozili one male Honde slične njemu samo sam zaboravio kraticu  :misli: koje sam i nekidan vidio - nepoderivo a kad šaltaš skače na zadnje kao koza  :mrgreen:
Dobra priča.

Honda dax  :wink: