Bev vs Mup

ja sam mislia da zakon zabranjuje ovako dugu potjeru...negdi je bilo pisalo o tome.
u ovom slucaju,pandur je najeba...

Na ovoj relaciji se ima šta vozit, događalo po noći kad nema prometa a vjerojatno niti rasploživih patrola koje bi blokirale cestu, drot ga lovi kroz dvije županije... u svakom slučaju previše nepoznanica a netko će morati biti kriv.
 
ja sam primjetio da su policajci na motoru nadobudni i da vrlo optimistično voze....ali valjda ih ponese želja za kaznit ili pojurit za nekim, a to im može biti štetno po zdravlje
vrlo često zaboravljaju da ako oni i znaju voziti, to ne znači da drugi na 2 kotača ne znaju voziti...nadmudruju se ponekad....ko u onom Spielbergovom filmu filmu Duel, kad na kraju filma crveni auto namami kamion u provaliju.....u ovoj situaciju kao da je policajac koji je nažalost nastradao upravo taj kamion
Off topic....
Ak se ne varam, Duel je Spielbergov prvijenac
 
Znam dvojicu policajaca na motorima i obojica voze debelo iznad prosjeka moto pooulacije. U razgovoru mi je jedan od njih rekao da često radije odustane od potjere nego da još netko strada na cesti, nadobudni misle da su sježili papka ne znajući da te svjesno pustio jer ne želi da bjegunac negdje počisti pješake prilikom pada ili se zabije u nečiji auto. U Americi takvog bez pardona skine patrola, njih to ne dira previše, ako treba zaleti se u njega.
 
  • Like
Reactions: as17 and leCo
Glupost je naganjivat se za motorom..policajac u civulu na semaforu..fino ti pridje i ugasi motor..onda pokaze legitimaciju..preguraj motor i haj vam da ti uzmem mjeru..ili auto bez oznaka polako za njim..pratis dok negdje ne stane..ako nemoze pratit moce drugi put..al drotovi su inace glupi ko noc sami to nece skontat nikaf
 
U Kž pred x godina slična situacija.
Akcije su bile na pedesetke (provjera vozačkih i registracija), ali jednom se policajac opekel, naganjal je lika po gradu na skuteru nabuđenom, a ovaj ga je otfural na “svoj teren” na jednu cesticu. Bilo je sve il ništa, a policajac s bmw-om završil u polju, naravno sve bez većih posljedica, osim razbijen motor.
Malo iza tog (koju godinu), frajer ide sprobavat motor složen za trke, yamaha ili suzuki neki ak se sjećam, a u gradu presretači… sred bijela dana, na svoje oči vidli…
Ugl. trajala je potjera nekih pol sata/45’ i nisu ga uspjeli uhvatit (2 patrole i presretač), ali je lika neko cinkal (na benzinskoj il u birtiji), ne sjećam se više.
Kak god, svaki iole pametniji policajac ne bi trebal ic u potjeru za motorom jer ugrožavaju sebe, bjegunca i naravno promet oko sebe, a dok se desi sranje, onda je “nismo hteli”…
Tu su krimovci da utvrde indetitet.
U ovom slučaju, nažalost je ispalo kobno za policajca. Sve to također znači još veću represiju na nas ostale “normalne”.
 
ma ima policajaca na motorima svakakih....od onih koji su leggero prema motociklistima do onih koji žele baš njima zapapriti
ja sam susretao svakakve
policajci često kod nas imaju predrasude- npr. zaustave me u berlingu i pitaju me da li prevozim sekundarne sirovine/otpad.....vide me da sam nemarno obučen grublje pričaju samnom, kad provjere ili pitaju dodatne podatke, ili vide da kod mene da nema reakcije smire ton i budu ljubazni
često sam primjetio kod njih nekakvu zavist
mislim ja ih poznajem nekolicinu, i to je specifičan posao, ljudi te stalno lažu, muljaju, ne žele odgovarati za prekršaje, izvlače se, neugodni su prema njima....možda je do toga
ali opet....očekujem od njih da su prema meni apriori normalni i objektivni ....a ne da procjenjuju, mjerkavju, da su zavisni ili da robuju predrasudama

kad sam bio mlađi 1996. godine ljeti zaustave mene i frendove u večernjem izlasku....izađemo iz auta, kažu sve na haubu iz džepova...ja pitam pregled? pretres? pretraga? ili kako se to zvalo....razbjesnili se....počeli mahat rukama, valjda misleći da ću podići ruku na njih pa da im je lakše....da je on bio na ratištu ovo-ono....ja rekao koji je broj značke? pa mašu sa značkom dvoje ga drže...gluposti....dobili zadatak da zaustavljaju vozila i vide ima li droge i onda izaberu nas pitome koji su uzeli tatinu ladu :mrgreen: i na ljetnim praznicima malo otišli van...lako nas zaustaviti i vikati...

a da li prometni policajci na motociklima bolje ili lošije voze motocikle....ni bolje ni lošije od dobrog dijela populacije, dobro da neki koji znam nisu prometni policajci na motorima jer bi nam svima teže bilo :mrgreen:
 
Kak god, svaki iole pametniji policajac ne bi trebal ic u potjeru za motorom jer ugrožavaju sebe, bjegunca i naravno promet oko sebe, a dok se desi sranje, onda je “nismo hteli”…
Tu su krimovci da utvrde indetitet.
U ovom slučaju, nažalost je ispalo kobno za policajca. Sve to također znači još veću represiju na nas ostale “normalne”.

Koliko je onda pametan taj koji bježi, kao i likovi koji imaju podosta godina a dive se takovim majmunima... identitet može i smije utvrditi svaki policajac, kakvi "krimovci"??

Nikad neće biti veća represija na ikoga normalnog, niti se sjećam da je bila... budalaše koji su gledali previše filmova treba jasno zgazit da ne tumače raditi sranja kao svoje pravo, kao i da kada najebu "svi su krivi", jer nisu. Kriv je budalaš - i za sebe i za sve ostale.
 
  • Like
Reactions: Nino777
Koliko je onda pametan taj koji bježi, kao i likovi koji imaju podosta godina a dive se takovim majmunima... identitet može i smije utvrditi svaki policajac, kakvi "krimovci"??

Nikad neće biti veća represija na ikoga normalnog, niti se sjećam da je bila... budalaše koji su gledali previše filmova treba jasno zgazit da ne tumače raditi sranja kao svoje pravo, kao i da kada najebu "svi su krivi", jer nisu. Kriv je budalaš - i za sebe i za sve ostale.
pametan je isto ko i ovaj kaj ga ide lovit na motoru...
za ljubav je potrebno dvoje... tj. dvije usijane glave.

ne mislim na legitimaciju, već daljnje istraživanje ovih koji bez ikakvih isprava uspiju pobjeć ;)

Edit:
ne podržavam bježanje ni u kojem slučaju, ali eto, ipak se događaju takve stvari...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: mate
Tjerati inat i hvatati ovog lika nema nikakvog smisla.

Prije ili kasnije svi dolijaju.

Ovako je policajac završio zdrobljene zdjelice/kuka, a tko zna što se još moglo dogoditi.

Potjere kroz grad su sulude i bespotrebne, a potjera kroz županije...su smiješne.

Šta je ovo, Smokey&Bandit?
 
U Kž pred x godina slična situacija.
u kž sam pred pol godine upoznao najvećeg šupčića miđetića, tip je prodavao totalno neispravnog falca s full otvorenim topovima, a hvalio nam se kako je samo prošle godine skinuo iz prometa preko 100 motora zbog preglasnih auspuha
trenutno prodaje isto takvog rsv-a i vjerojatno kupcima prodaje isto takvu priču

licemjerje na najjače! nebi od takvog motor ni besplatno
 
u kž sam pred pol godine upoznao najvećeg šupčića miđetića, tip je prodavao totalno neispravnog falca s full otvorenim topovima, a hvalio nam se kako je samo prošle godine skinuo iz prometa preko 100 motora zbog preglasnih auspuha
trenutno prodaje isto takvog rsv-a i vjerojatno kupcima prodaje isto takvu priču

licemjerje na najjače! nebi od takvog motor ni besplatno
ne znam konkretno o kom se radi, makar mi se čini da sam viđal taj motor tu i tam po gradu, ali ima svega...

teško je generalizirat jer znam dečke koji su skroz ok i rade i žive svoj posao skroz profesionalno, ali iz iskustva, ti uniformirani su najčešće iskompleksirani, licemjerni i "nedodirljivi". Provode jedno, a u privatnom životu su skroz nekaj drugo.
 
  • Like
Reactions: e39
u Dubrovniku je prije cca 15 godina bila situacija kad je presretač naganjo lika na z750 kroz grad i cestom prema magistrali. dvojica su bila na motoru,uglavnom lik je pao i poginuo suvozač samo lakše ozljeđen a presretač je samo prošao pokraj i ostavio ih na podu. za sve su bili i svjedoci koji su zvali hitnu i pomogli unesrećenima ali se je poguralo pod tepih i zaboravilo, uglavnom čovjeka vise nema
 
Kak se ne bi imalo kaj dodati ? Kao prvo ,ak je bežal sa skuterom onda je skuteraš,ne motociklist.Drugo ,ak mu nisu od Splita do Šibenika mogli stati na rep ,to znači da su za racku,a treće svako koga se naganja pokušava pobjeći progonitelju.Kaj tu nije jasno.😁😁🍷😎
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: e39
meni samo nisu jasne te igre lovice na motoru... ok, stigo ga je i kaj sad? rusit ga nesmije, blokirat put ko s autom mu ne moze, pratit ga dok ne ostane bez goriva? ne kuzim