beverli 500 cruiser pitanje ????

marko329

Member
interesuje me sipa li se kakvo ulje kod filtera za vazduh, dje se sipa, koliko i koje ulje ? jer sam primetio kad padne neki beverly da iscuri dosta ulja iz kucista filtera
 
Ako je curilo oko zracnog filtera onda je moguce da je curilo gorivo po logici da se karb nalazi odmah do zracnog filtera.
 
nije gorivo, gledao sam na par beverija koji su pali da iscuri ulje uz kucista filtera i to dosta, pa me interesuje sipa li se ulje u filter kucista i kako ? i cemu to ulje sluzi ?
 
Zracni filter u uljnoj kupki sluzi za zadrzavanje stetnih cestica necistoce  poradi sprjecavanja ulasja u usisni sistem.  :LOL:
 
marko329 said:
nije gorivo, gledao sam na par beverija koji su pali da iscuri ulje uz kucista filtera i to dosta, pa me interesuje sipa li se ulje u filter kucista i kako ? i cemu to ulje sluzi ?
Nema nikakvo ulje koje se "sipa" u filter 100%, samo je filter navlazen uljem koje ima tu namjenu ili smjesom ulja i benzina , tako da bolje ljepi prasinu na filter i tako je zadrzava od prodora prema masini...
 
Ulje kojim se nasprica filter ne moze curiti.
Curi visak ulja koji se skupi u filteru ako se ulije previse ulja u karter.
Druga solucija je da se radi o modelu koji je mijesao benzin i ulje pa je porastom ulja u karteru dio zavrsio u airboxu.
 
Maestral said:
Ulje kojim se nasprica filter ne moze curiti.
Curi visak ulja koji se skupi u filteru ako se ulije previse ulja u karter.
Druga solucija je da se radi o modelu koji je mijesao benzin i ulje pa je porastom ulja u karteru dio zavrsio u airboxu.


Covik ti fino napisa uporab logiku.
 
marko329 said:
znaci li to da kad se stavlja novi filter treba ga namazati uljem ili se on sam podmaze
Trebas ga namazati tim namjenskim uljem ima i Agip to ulje, a ako nemas mozes razrjediti obicno ulje za motor sa benzinom i tako navlaziti filter... znaci ne natopiti pa da curi samo navlaziti da bude mokar ostatak iscjedi kako bi se mogla prasina ljepiti na filter lakse i bolje...