beverly 200-struja

poison

Member
Dakle prihvaca kod (ugasi se ledica kada dam kontakt), i svijetli samo lampa od ulja, ostale svijece pa i narancasta sa prekrizenim motorom nikako, i nece vergla. Prekidac od nogare premosten, kill switch isto pregledan kao i tipkalo od alnasera. Alnaser vrti kad premostim relej, samo naravno ne pali jer nema iskre..ocito da je problem sa elektronikom ili dovodom struje do nje. Sto bi moglo biti ?
 
pogledaj dali ti radi stop svijetlo....ako su ti stop prekidaci crkli....neces ga upaliti na anlaser.... :mrgreen:

narancasta sa prekrizenim motorom NE SMIJE svijetliti....jer kad ona svijetli motor nece paliti(ona svijetli ako je bocni nogar izvucen...ili ako je kill switch aktiviran)....
 
zaboravija san odmah i to spomenuti, salteri od stop svjetla isto pregledani, rade.. lako ja prespojim relej da motor vergla medutim tada nema ni iskre  :( Nema nego nabaviti manual, ako netko ima bio bih zahvalan za link na PP
 
jedino kill switch i prekidac bocne nogare su ti koji u isto vrijeme onemogucuju verglanje i  bacanje iskre....kad su aktivirani...ja bih se na to usredotocio...ne vjerujem da je ista drugo u pitanju... :?
 
rijeseno  :mrgreen: problem je bio u masi, s - kleme idu 2 zice, jedna direktno na masinu tj na alnaser a druga dalje pa se grana za potrosace, kompjuter itd, uglavnom, par zica pod ramom se pojelo i puknulo
 
poison said:
rijeseno  :mrgreen: problem je bio u masi, s - kleme idu 2 zice, jedna direktno na masinu tj na alnaser a druga dalje pa se grana za potrosace, kompjuter itd, uglavnom, par zica pod ramom se pojelo i puknulo
hm..hm....ako ti tako kazes.... :mrgreen:
 
Na onom djelu gdje zice idu uz rezervar, nije ni meni jasno zasto zice nisu omotane niti kako je zica od mase koja je poprilicno debela mogla puknuti kao da je precvikana, ali prosao je kroz ruku vise mestara tako da tko zna sto je s tim bilo zapravo, nebi mi palo na pamet ni gledati instalaciju da nisam vidio da ne radi ni truba ni zmigavci i svjetla a ni ventilator kad premostim termoprekidac dakle nista naprijed, lampica od ulja jer je indikator na masini gdje je drugom zicom spojena na - klemu je svjetlila kad bi dao kontakt tako da ranije to nisam ni gledao. Nista me ne cudi jer sad su nastali novi problemi, netko je kratio oprugu membrane i to dosta a membrana okrpana sikom cini mi se :mrgreen:
 
a svasta....sigurno ima gore walbro karb....jer te membrane sa vremenom otvrdnu i pocmu pucati...jbg....al rijesti ces ti to..ne sumnjam.... 8)