Beverly 350 ... problem sa ABSom

mstipcevic

New member
Pozdrav,

dakle, imam BV350 iz 2012. u odličnom stanju je. Cca 30.000km. Ne pokazuje grešku ni ASRa, ni ABSa (dakle, kada krenem, ugas se obe lampice). ASR radi bez greške, međutim kada jače zakočim, kotači blokiraju....znači ABS ne obavlja funkciju. Znade li netko u čemu bi mogla biti kvaka ili kvar?
 
Nešto se nedavno promjenilo ili se tako ponaša od kad ga imaš? Pitam čisto da vidim da li je do tebe i tvog osjećaja s obzirom da to nije baš neki fensi hi-tech ABS...
 
Ja sam ga kupio prije cca mjesec dana. Kod kupovine nisam ni pitao za abs. Bitniji mi je bio feeling vožnje. Budući da žena ima svoj od 300, osjećaj mi nije stran. A sad već kada imam abs, volio bi i da radi. Mislim da kod testiranja nisam ni vozio brže od 30...40, Ne znam da li na kompjuteru u servisu može pokazati išta ako već ne javlja grešku.
 
Last edited:
Testiraj zadnju kocnicu da nebi ljubio asfalt bezveze..i ne zamaraj se puno radi ili ne radi..nego langzam i nes imat problema
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Testiraj zadnju kocnicu da nebi ljubio asfalt bezveze..i ne zamaraj se puno radi ili ne radi..nego langzam i nes imat problema
Bas to, nek se popelja 30-50 km/h i oplete po zadnjoj kocnici (na ravnom, bez nagiba, zavoja pogotovo, kad nema nikog ispred i iza njega, bla bla - u "kontroliranim" uvjetima). Ako zadnji kotac blokira i klizanje blokiranog kotaca se nastavlja glatko dok je kocnica aktivirana, onda ABS ne radi. Ali ako osjeti vibracije, ABS radi.
 
Fakat ne znam ali meni se ASR nije svidio pa je moj bio zadnji golać koji je ušao u HR .:mrgreen: