beverly 500 cruiser, nizak ler gas ??

marko329

Member
skoro sam kupio beverly 500 cruiser 2007 god, desavalo mi se da mi se motor ugasi kad radi na leru kad dam naglo gas, drug mi je reko da ocistim (ja mislim da se to tako kaze) usis vazduha u motor ( onamo gdje je ona klapna sto se pmjera kad se da gas), to sam i uradio, bio je stvarno puno prljav, sad vise nemam problema sa gasenjem. motor mi na leru radi na oko 1200 obrtaja, da li je to normalno jer sam vidio po forumima da treba da bude oko 1500, i jos da kazem da motor odlicno prima gas , ne trokira, ne gasi se pri naglom cimanju gasa dok je u leru, jedimo mi to malo ide na zivce sto sam procitao da treba da radi na 1500.
 
treba dobro ocistiti by-pass kanal ler gasa...to je otvor koji se nalazi pri vrhu usisne jedinice...klapna kao klapna nema veze sa ler gasom (ono sto si ti cistio)....nabavi sprej "carburattor cleaner" i dobro naspricaj i ispusi taj kanal....jer u njemu se nalazi motoric ler gasa koji regulira protok zraka i samim time minimum..kanal je relativno mali i kada se skupi garez minimum vise ne drzi...pozeljno bi bilo i ispuhati nakon svakog spricanja sprejem..(zrakom iz kompresora)  :wink:
 
ocistio sam tu rupicu kao sto si mi reko, ali i dalje mi je ler gas tu oko 1200 obrtaja, sta dalje ciniti ???
 
sretstvom za ciscenje karburatora kao sto si mi i reko, i posle svakog spricanja u rupicu sam izduvavao kompresorom, cini mi se da su se obrtaji malo digli na oko 1300
 
njegov minimum mora biti 1500....plus minus 100  :wink:

to ce ti biti u redu.... (y)