Beverly 500 pušta ulje

Beta

New member
Evo primjetio da mi beverly pušta ulje iza pumpe od vode kroz onaj mail odusak
Sad znači treba otvorit sve, promjenit semeringe i osovinu pumpe od vode.
Koliko je to problematično ?  Na šta treba paziti kod stavljanja semeringa?
kojim redosljedom?
 
U oba slučaja treba skinuti deklo pumpe vode dolje...zavisno o godištu motora
Raniji modeli od 2003 do 2005-e montirali su ajmo reći klasične semeringe sa keramičkim insertima koji se promjene lako..ako je pak beverly euro3 onda ima ugrađen metalni semering sa keramičkim pakungom kojeg gotovo nemoguće promjeniti bez posebnog alata.
Redoslijed..deklo dolje, odvrni impeler pumpe vode, izbije se lagano osovina pumpe vode van...makne se dvodijelni semering ispod kojeg se u unutrašnjosti dekla nalazi semering ulja.
Montaža...obrnutim redoslijedom...
To je za prve i ranije varijante beverly-ja...ove sa keramičkim pakungom, procedura ista, ali bez tog alata ćeš teško montirati novi pakung...(prilikom skidanja dekla obvezno skini filter ulja jer je iza njega jedan od šarafa koji drže deklo)
Sretno (y)
 
Hvala na odgovoru
Potvrdio si moje sumlje da cu imat problema s toma kreaikom jer imam model EURO 3
A problem je sta ne znan kome bi to odneso napravit u Rijeci jer oni koji mi padaju napamet mi se ne svidaju a i ne znam dali imaju alat taj
 
Beta said:
Hvala na odgovoru
Potvrdio si moje sumlje da cu imat problema s toma kreaikom jer imam model EURO 3
A problem je sta ne znan kome bi to odneso napravit u Rijeci jer oni koji mi padaju napamet mi se ne svidaju a i ne znam dali imaju alat taj
A slušaj...Moto Matušić sigurno ima taj alat jer su ovlašteni serviseri...znam da ovlašteni servis u Rovinju taj alat ima :wink: (y)