Beverly club

Hvala na ovom savjetu! Samo si ti imao skuter i nitko osim tebe! Zato i prodajem motor da bih uzeo skuter i uživao u tom jeftinom održavanju, mislim se između T-Maxa i Burgmana, održavanje je bagatela...
 
Jel zna mozda netko koliko ml ulja je razlika izmedju najnize oznake i najvise oznake na mjeracu razine ulja?

Sad sam na 500 km i budala nisam isao provjeravati razinu kad sam bio na 0 km...uglavnom sad ne znam koliko je ulja potrosio u tih 500 km

Takodjer, jel ti skuteri dodju iz tvornice sa uljem u motoru ili se to u servisu prije same isporuke stavlja?

Koje ulje uopce ide u Beverly 400? Znam da sve pise u uputstvima, ali pretpostavljam da moram staviti istu vrstu i gradaciju ulja kao i ova koja je sad unutra?

Razina kod mog je na zadnjoj trecini na mjeracu pa cu vjerojatno morati nadoliti malo prije prvog servisa...
 
Ma bas te briga, nemoj ni gledat ulje jos 500km do prvog servisa. Onda se mozes pozabavit s tim iako ne vidim poseban razlog, u garanciji je.
 
A ne znam bas...inace provjeravam ulje i na autima i na skuteru...mislim nisam bas azuran pa da provjeravam svakih 100 km, ali svakih cca 1000 km cu provjeriti

Citao sam na ovom forumu da znaju ti motori kod beverlya trositi ulje pa sam zato isao provjeriti...

A ustvari sam bio slicnog razmisljanja, kao ono, kupim novo vozilo pa vjerujem da je sve tip top i kako treba...no bojim se da mi zariba masina zbog manjka ulja da mi nikakva garancija ne bi pomogla 😁
 
Kupio sam litru Castrol Power1 Scooter 5W 40 4T, valjda je to dobro ulje za Beverly 😁

Opet sam danas gledao razinu, sad mi se cini da ipak ima vise ulja, negdje na polovici

Kako se to mjeri na Beverlyu, jel zavrnem sipku do kraja na navoj pa se tako gleda razina ili se odvrne i samo stavi sipka bez zavrtanja do kraja?
 
A da pogledaš upute, ak ti teško čitati na papiru skini pdf na netu 😁. Piše unutra i za ulje i za milion drugih stvari koje bi kao novi vlasnik trebao znati o vozilu koje si kupio.
 
A ne znam bas...inace provjeravam ulje i na autima i na skuteru...mislim nisam bas azuran pa da provjeravam svakih 100 km, ali svakih cca 1000 km cu provjeriti

Citao sam na ovom forumu da znaju ti motori kod beverlya trositi ulje pa sam zato isao provjeriti...

A ustvari sam bio slicnog razmisljanja, kao ono, kupim novo vozilo pa vjerujem da je sve tip top i kako treba...no bojim se da mi zariba masina zbog manjka ulja da mi nikakva garancija ne bi pomogla 😁
..ma kupio si novi motor sta se uopce zamaras. imas servis i garanciju - idi tamo reklamiraj sta god vidis da ne valja ili fali.
Kad prodje garancija itd. je druga prica..
 
A da pogledaš upute, ak ti teško čitati na papiru skini pdf na netu 😁. Piše unutra i za ulje i za milion drugih stvari koje bi kao novi vlasnik trebao znati o vozilu koje si kupio.
Jesam procitao sam upute 😊 samo kad nisam siguran vise, jer neki tvrde da se razina mjeri tako da se ne zavrne sipka za provjeru do kraja

Uglavnom u uputama pise: "nakon potpunog otpustanja sipke za provjeru razine ulja, razina mora biti izmedju oznaka min i max"

Ja to tumacim da se ulje provjerava tako da se zavrne do kraja sipka na navoj, i onda odvrne i pogleda koliko ulja ima na sipci

Kad sam naporan vise i sam sebi sa tim nedoumicama

Uglavnom, sto se potrosnje tice, ako nekog zanima, meni je na kombinaciji otvorene ceste i grada potrosnja 28km/l (koje glupe mjere) , a cisti grad po najvecoj guzvi kad se i ne moze bas puno izmedju automobila 19km/l

Metodom tocenja na pumpi i mjerenja po predjenom putu mi je potrosnja oko 4l/100km, sto je ok

Dok sam vozio malo po otvorenoj cesti mi je jedno vrijeme sa pola tanka pisao doseg jos 230 km 🤗 malo preoptimisticno jer sam do tada vec napravio oko 150 km

Sto se tice one aplikacije, sad kad sam ju uspio spojiti, jako sam zadovoljan sa aplikacijom jer je stvarno detaljna...znaci svaki detalj odredjenog puta se moze analizirati, ima i one opcije nekakvog dashboarda, no ja to ne koristim nego drzim mobi u dzepu

Skuter je stvarno pogodjen, retrovizori su na dobroj visini za filtriranje, nije presirok, meni polozaj sjedenja odgovara, komotno se moze po sat i pol odvoziti bez pauze, snage za moje potrebe apsolutno dovoljno...jedino to jbn vibriranje na odredjenim brzinama, ali vec sam se pomirio sa time, saznao sam od nekih ljudi da su znali za to i prije nego su kupili skuter pa su ga svejedno kupili...

A jbg ne mozes ocekivati da ce ti na motoru biti udobno kao u autu, to je jedan skroz drugi svijet, izlozen si svemu, zato i je tako zarazno 😊