Beverly club

Marin0

Member
Dec 7, 2018
59
6
8
Cro-PG
youtu.be
Tnx. Idem za koji dan do ZG pa cu uzet neke sitnice ulje itd u Skuter dijelovi ducanu mi se čini puno povoljnije cijene nego u Ri. Prije sam znao do Trsta otic al sad neću.. 😷

Ovisi koliko ima km i da li ima kakvu servisnu povijest koja je sigurna. U pravilu ja mijenjam sve tekućine, provjerim remen i rolice, pločice, svjećicu, filter zraka, počistim i pobrusim kvačilo i zvono, provjerim variomat i sve malo ispušem i počistim...i mislim da je to to. Dalje održavanje po manualu. S tim da ja remen na svom mijenjam na 18tkm a rolice na 12tkm.

Spider

Active member
Jul 20, 2020
833
181
43
Zagreb
Tnx. Idem za koji dan do ZG pa cu uzet neke sitnice ulje itd u Skuter dijelovi ducanu mi se čini puno povoljnije cijene nego u Ri. Prije sam znao do Trsta otic al sad neću.. 😷

Drzimo fige da ne uvedu opet propusnice, onda samo kroz sumu.. ;)

ivan_m

Well-known member
Nov 30, 2007
1,032
70
48
33
Šibenik
Ovisi koliko ima km i da li ima kakvu servisnu povijest koja je sigurna. U pravilu ja mijenjam sve tekućine, provjerim remen i rolice, pločice, svjećicu, filter zraka, počistim i pobrusim kvačilo i zvono, provjerim variomat i sve malo ispušem i počistim...i mislim da je to to. Dalje održavanje po manualu. S tim da ja remen na svom mijenjam na 18tkm a rolice na 12tkm.

Ja na svom remen i rolice mijenjam tek nakon 20tkm, a one klizače na variomatu promijenim svako 4-5000 (skupa s uljem), naravno ako imam volje i vremena skidat, oni me živciraju kad počnu klapkati...

Marin0

Member
Dec 7, 2018
59
6
8
Cro-PG
youtu.be
Na Beverly 400 nisam mijenjao remen ni rolice 17k km (prodao nakon). Mehaničar mi je rekao do 20 k km je ok.

E sad na ovom 300 sto sam uzeo poima nemam kakvo je stanje tako da pred sezonu trebam skinuti CVT i pregledati.
Neki dan sam mu novi antifriz stavio - sve drugo može čekati jer ionako spava do 3-4 mj.❄️

morpheus365

Member
Feb 18, 2016
120
1
18
Zagreb
Sve ovisi u lakvim uvjetima se vozi. Ja svoga vozim isključivo po gradu i to kad su najveće gužve (zg), i zbog toga mijenjam remen i rolice na navedenoj kilometraži. Tu je kvačilo dosta opterećeno posebno preko ljeta kada su visoke temperature.

DiscoVolante

Active member
May 13, 2009
723
65
28
tamo di je more
Dok Yamaha i Kymco grabe ogromnim koracima, Piaggio stagnira.

Kad je 2011. izišao, bio je top, izradom, kočnicama, snagom agregata.

Danas izgleda kao Sym, na slikama djeluje kao teška prasica i ima samo jedan disk naprijed.

Marin0

Member
Dec 7, 2018
59
6
8
Cro-PG
youtu.be
Ima li tko iskustva sa Awina 32l kofer na Beverlyu? Zanima me dal se s tom kutijom sigurno vozi do 120 kmh ili leti ?:mrgreen:
akcija-awina-kofer-skuter-motor-32-litre-.jpg

Marin0

Member
Dec 7, 2018
59
6
8
Cro-PG
youtu.be
Cuj jedan disk, a sta ce mu dva diska?

Imao sam dva diska naprijed na starijem Tourer 400, i mogu ti rec, trebala su mu dva. Kocio je super i ta dva diska su me spasila u mnogo prilika jer je bio brz i tezak scooter.Treba stat s 200 kg scooterom kad vozis 150kmh.
Medjutim moje lose iskustvo kod dva diska je kad ti jedan disk ne radi a to ne skuzis - mos na*ebat samo tako u kriticnim situacijama.

ODST

Active member
Aug 26, 2010
554
192
43
1017
Nije stvar u jednom ili dva diska, stvar je u tome sta su kocnice za ku***, supermoto motori imaju jedan disk pa sa jednim prstom ide na prednji

• Like
Reactions: Perkan01

Marin0

Member
Dec 7, 2018
59
6
8
Cro-PG
youtu.be
Ima li ko Leo vince na beverly 300? Iskustva ?
Nasao sam neki polovni slip on pa ću probat to smontirat i atestirat. Sumnjam da će scooter bit brzi ali par kila lakše je uvijek dobrodoslo.:sneaky:

ODST

Active member
Aug 26, 2010
554
192
43
1017
Nema vise "neki" auspuh...Provjeri prvo dal ces moci atestirati, jer ako nije za beverly zaboravi

Marin0

Member
Dec 7, 2018
59
6
8
Cro-PG
youtu.be
Nije stvar u jednom ili dva diska, stvar je u tome sta su kocnice za ku***, supermoto motori imaju jedan disk pa sa jednim prstom ide na prednji
Sve je to relativno i zavisi s čim usporedjujes.. a realno di je Beverly od supermoto u performansama :mrgreen: