Beverly club

Beverly mi upali bez reglera, baterija mi na 12,6, sa reglerom neće, mada kad ga testiram pokazuje da je ok, mada su mi vrijednosti na 495 Ohma a kad obrnem polove je 0 .

Iz priloženog da li je baterija ili regler ?!
 
Beverly mi upali bez reglera, baterija mi na 12,6, sa reglerom neće, mada kad ga testiram pokazuje da je ok, mada su mi vrijednosti na 495 Ohma a kad obrnem polove je 0 .

Iz priloženog da li je baterija ili regler ?!
pa probaj s drugim aku(ako vec nisi )pa vidi dalje…
 
A to je onda to, za drugu sezonu ce morat nova.
Malo sunca ovih dana i toplije pa sam odradio oko 200 km jucer djir (po temperaturama od -4C do 12 C :mrgreen:).
Uredio par sitnica; pofarban auspuh , nova Dunlop zadnja guma. Smontirao tempomat koji se montira na gas. Dobra stvar za hladnije vrijeme i duze relacije.

Bev300 lokve.jpg
 

Attachments

  • IMG_20220211_104110 [HDTV (1080)].jpg
    IMG_20220211_104110 [HDTV (1080)].jpg
    357.7 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: liberty
Pitanjce, jel netko ugrađivao ova https://www.mk-led.hr/piaggio-beverly-300-st/ LED svjetla na Bev 300? Ima kakvih iskustava?
IMHO radje si kupi LEDice sa pasivnim hladjenjem umjesto ventilatora radi buke / zujanja.
Takodjer , zavisi koji model i dimenzije ledica - na Beverly mozda neces moci zatvoriti far sa izolacijskom gumom (voda i vlaga ti mogu probiti u far)
btw. vec gledas kupiti LEDice - radije plati malo vise pa si uzmi neke provjerene proizvodjace tipa Osram ili Phillips.
Na Beverly sam si pustio bijele halogene zarulje upravo iz gore navedenih razloga a u auto sam si stavio LED Phillips sa pasivnim hladjenjem (nema zujanja i super svijetle).
Naravno , s LED preinakama si ilegalan na cesti u vecinu slucajeva . :mrgreen: (*izuzetak su neki modeli Osram LEDica koji su legalni samo na nekim vrstama farova u automobilima).
 
E kad smo vec kod svijetala - da li je netko otvarao far / farbao chrom sprejom reflektor fara ?
Ako je , koliko dugo to traje nakon farbanja , da li se uopce isplati to raditi ili bolje kupiti novi far?
 
Ovaj mjesec sam dosta toga rjesio na svom Beverly 300.

Pofarbao i doredio neke detalje vizualno a od većih radova reparirao prednju vilicu (novo ulje i semerinzi), popravio kvacilo, stavio novi original remen i rolice i klizače. Evo i par slikica kako to izgleda sada. :mrgreen:

Kilometraža je sad blizu 62tkm al barem je sad u puno boljem stanju nego kada sam ga kupio. btw. radove nisam obavljao ja već netko tko zna šta radi.:p

ps. razletila mi se Awina kofer po cesti pa više nema one mačije oči iza 😾, navoj što drzi kutiju otišao u k. (n)

1653919205971.png
 

Attachments

  • IMG_20220210_141732.jpg
    IMG_20220210_141732.jpg
    4.2 MB · Views: 0
  • IMG_20220530_145920.jpg
    IMG_20220530_145920.jpg
    4 MB · Views: 0
  • IMG_20220530_150136.jpg
    IMG_20220530_150136.jpg
    4.9 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Perkan01
Gasi li vam se u vožnji pa ga morate ponovo palit, je li do karburatora ili nešto drugo treba mijenjat ?
 
Gasi li vam se u vožnji pa ga morate ponovo palit, je li do karburatora ili nešto drugo treba mijenjat ?
Može ti bit svašta. Ja ću ti samo par stvari nabrojati ;
Akumulator prazan
Svjećica i lulica kabel
Bobina
Filter zraka zaprljan ili klapna usisa
Pumpa goriva ili samo gorivo loše
Karburator ili injector..
Itd itd
Pa vidi šta si mijenjao šta nisi .

Meni je bio takav isti kvar i na kraju sam rješio sa novom svjećicom, kabelom i bobina.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Meni se to na Burgmanu desi 2x mjesecno, ali sam skuzio da mi se to desava samo kad je Mivv auspuh gore. Sa originalnim auspuhom mi se nije nikad desilo pa predpostavljam da mu zasmeta sto je Mivv protocniji.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Bio sam miran neko vrijeme, uglavnom zimi i ljeti sam malo mijenjao položaj vijka ler gasa, danas idem malo popravit ler gas, kad uočim nešto čudno, sad nemam pojma je li ovo tvornički ili ovdje nešto fali, imam sliku i video !

Beverly mašina.jpg
https://streamable.com/2fezqq
 
Tu ide zaštitna gumica a ta mala šelna je drži, više nema gumice pa je šelna slobodna
 
  • Love
Reactions: hondimir
Nema za kupiti posebno. Mora se kupiti cijeli taj donji dio karburatora, koji je, ako se ne varam, bio cca 500kn. I meni je to otišlo već davno. S vremena na vrijeme malo počistim okolo i piči dalje. Guma je to, a ona ima vijek trajanja.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Poštovani,imam beverly 250 ie cruiser 2009. ,pa me zanima jeli ko minja zadnje amortizere jer ovi moj mi se čini tvrd,ima forsa amortizere koji nisu original. Osjetim svaku rupu na cesti,imate li koji savjet koje kupiti osim originalnih?
I koje disk pločice preporucujete.
Lp
 
Poštovani,imam beverly 250 ie cruiser 2009. ,pa me zanima jeli ko minja zadnje amortizere jer ovi moj mi se čini tvrd,ima forsa amortizere koji nisu original. Osjetim svaku rupu na cesti,imate li koji savjet koje kupiti osim originalnih?
I koje disk pločice preporucujete.
Lp
Mozda sam u krivu ali obicno kad osjetis svaku rupu obicno je zato jer su posli u kurac.