bevrly 500 cruiser -pitanje

marko329

Member
samo jedno pitanje, kad je spustena bocna nogara na bevrli 500 cruiser da li motor treba da vergla(alansuje)  i da ne upali ili ne treba nista da se desaava. danas kad mi je bila spustena motor mi je verglao a nesto mislim da mi renije kad probam da ga upalim sa spustenom nogarom nista se nije desavalo.
 
mario #8 said:
Ti se šališ? :mrgreen:

nisam  :mrgreen: ... nerazumijem se u skutere, ali i dalje nekontam kakve veze ima nogara sa paljenjem xD
znao sam ja na svome 100 puta poci sa spustenom nogarom hahaha...  :021:
 
Prekidac na bocnoj nogari prekida dovod struje do anlasera tako da motor mora biti mrtav pri pokusaju paljenja i anlaser ne smije vrtiti.
Na centralnoj nogari normalno pali.
 
kad je spuštena bočna nogara nebi trebao da vergla. bočna nogara ima prekidač dotoka struje do alansera.
 
dydija said:
a svašta li će na skutere stavljat... sasvim nepotrebno  :LOL:

šta čovjek da ti kaže na ovakve gluposti ?!?  :misli:

btw, i tvoj motor bi to trebao imati, ali se očito netko pravio pametan pa to maknuo .. inače ljudi koji imaju nešto u glavi to stavljaju na starije motore koji to nisu imali ... ;)
 
i dalje nevidim razlog za tim... kad sjedam na motor, dizem nogaru prije paljenja...  :misli:
 
dydija said:
i dalje nevidim razlog za tim... kad sjedam na motor, dizem nogaru prije paljenja...  :misli:

dovoljno da ti se jednom desi da ju zaboraviš podići i vjerovatno će u novinama pisati o tebi .. ;)
 
Maestral said:
Prekidac na bocnoj nogari prekida dovod struje do anlasera tako da motor mora biti mrtav pri pokusaju paljenja i anlaser ne smije vrtiti.
Na centralnoj nogari normalno pali.

potpis

dydija said:
i dalje nevidim razlog za tim... kad sjedam na motor, dizem nogaru prije paljenja...  :misli:

a kad silazis, npr, otvoriti vrata od dvorista, a motor radi...

i stavis ga na bocnu nogaru, i onda ti mali necak doleti iza ledja i nabije gas do kraja  :mrgreen:

sto bi sa skuterom bilo?
 
stipe_zd said:
potpis

a kad silazis, npr, otvoriti vrata od dvorista, a motor radi...

i stavis ga na bocnu nogaru, i onda ti mali necak doleti iza ledja i nabije gas do kraja  :mrgreen:

sto bi sa skuterom bilo?

nećak nije bukvicu naučio... nema diranja motora...  šalim se malo, u pravu si..mada moj krš od motora to nema... (ali ima i prednosti što nema, izjutra ga upalim, malo štangasa dadnem, jedno 2-3 minute, da se ugrijem (sve to dok je na nogari), i kad se ugrije, lagano na poso :)
 
stoji i to, i mene zna nekad zivcirati, ono, 5 puta stajem, moran ga gasiti, a imam sekund posla (trafika, pekara i slicno) a ne da mi se na centralnu nogaru stavljati...

 
dydija said:
nećak nije bukvicu naučio... nema diranja motora...  šalim se malo, u pravu si..mada moj krš od motora to nema... (ali ima i prednosti što nema, izjutra ga upalim, malo štangasa dadnem, jedno 2-3 minute, da se ugrijem (sve to dok je na nogari), i kad se ugrije, lagano na poso :)

motor kad je u leru onda prekidač na nogari ne radi .. ;) samo kad je u brzini ...
 
Ne smije nikakav signal da prima, znaci vjerovatno ti je prekidach poludio pa malo prekida malo ne prekida...dole se zavuci i vidjeces ga pored nogare...
 
biker4life said:
Kako kod CVT prijenosa ušaltati u neutral?

Inače retoričko pitanje u kojem leži odgovor na tvoje čuđenje. :mrgreen:

(y)

Pustiš gas  :D