Bihać moto susret

Djoni_

Member
Prošle godine sam bio na moto susretu MK Stara Karabaja u Bihaću i bilo je super. Ovo je i bio osnovni razlog zašto sam i ove godine odlučio unatoč najavama lošeg vremena otići na isti susret u Bihaću. Skraćeno rečeno tražio sam ekipu za put ali kako su najave lošeg vremena bile na svim internet stranicama sa prognozom polako je većina najavljenih na drugom forumu našla razloge zašto ne ići izuzev dvojice. Ok skratim malo od te dvojice jedan je morao službeno na put (istina nije isprika), a drugi (nik odnosno nadimak Reponja - sa čoper foruma inače dečko 25 godina) je izjavio da ide "makar i sjekire padale" budući da će uvijek lako naći razlog zašto ne ići  :D . Znači Ekipa Ja (isto Djoni) sa ženom na kinezu 250 ccm i Reponja na Yamaha Virago 250 ccm.
Pravac kretanja je bio Rijeka - Senj - Otočac - Ličko Petrovo Selo (Plitvice) granica - Bihać. krenuli smo u subotu ujutro negdje oko 9 sati popili jednu zajedničku kavu u Novom Vinodolskom i sprašili preko Senja na Vratnik pa pravac Otočac. Kiša nas uhvatila na pola uspona Senj - Vratnik ali normala mi samo u košuljama i prslucima te smo tek na vrhu nakon 10 min vožnje uskočili u kišna odijela i produljili dalje. Dio od Vratnika do Otočca nas pere kiša i udari bure zato nema slika. Na benzinskoj prije Otočca nam priđe njemac bajker i pita za put budući da je loše skrenuo na jednom kružnom toku a ide u pravcu Dalmacije negdje na Zrće. Reponja i  Ani (moja žena) se trude objasniti istome put - dok ja tankam benzu - i na njegov upit odgovaraju da idemo na moto susret u Bihaću. isti pojma nema gdje je bihać izuzev što su mu rekli da je u BiH ali kaže cool. reponja mu kaže ako želi da može sa nama i ekipa se povećala za jedan kava ER 6. Njemac (??? nismo ga nikada pitali za detalje nije nam bilo bitno) izgovara svoje ime kao Zergei i mi ga radi lakšeg pamćenja nazovemo Zegi. Jedna slika sa benzinske ekipa + 1:

Nastavljamo dalje (njemac  je prije najavio da mu ne smeta sporija vožnja) prolazimo kroz kišu, maglu i kišu (prema Vrelima na zavojima) i na kraju tuču (ja to zovem krupa sitniji led). Nakon granice dolazimo u Bihać - susret je na otoku u centru Bihaća Una ga okružuje sa dvije strane, a domaćini ti uvale rakiju dobrodošlice čim ti označe motor, ista paše nakon onih padavina po kacigi pa tražim "repete" i dobijem bez problema - kiša još po malo pada te po blagoj kiši koja hoće neće postavljamo šatore i krećemo na klopu odnosno čuvene bosanske pite i burek (a da pojeli mi i malo bosanskog graha  na susretu prije toga da bude i nešto tekuće). Susret super atmosvera super domaćini super piva cca 1 EUR, ćevapi cca 3,5 EUR, grah besplatan.










Na susretu upoznajemo i Bugare koji su čuli za susret pa navratili (nikad njih očekivao ali bilo lijepo vidjeti sve te motore sa raznim registracijama).
Oteglo se do kasno u noć – normala rok i piva puno društva nova poznanstva stare stvari poput Bijelog Dugmeta Divljih Jagoda i slično ... noseća pjesma za početak bila Karabaja od Zabranjeno Pušenje. Imam dojam da je samo kiša omela totalni tulum i ludnicu kakva je atmosvera bila.
Slijedeće jutro rzvalimo po kavi i bakljavi iz Bosne:

Nakon toga prijelaz granice i zadnja zajednička cigareta i pozdrav sa Zegijem vozi sa nama do Vrela mi skrećemo ka Otočcu, a on pravac lička magistrala prema Zadru gdje se planirao prije Zadra odvojiti za Zrće.

Normala na povratku sve do Otočca nas prala kiša, a bilo i magle ali nakon toga toplije i ugodnije te se spuštamo ka Senju u kišnim odijelima tamo ljudi sjede u kupaćim na +28 C i gledaju naše blatnjave čizme i jakete. Pijemo kavu i presvlačimo se u ljetnju garderobu pa pravac Rijeka.
Unatoč lošem vremenu susret je bio super tako da je opći dojam jako pozitivan .
 
Mini putopis! Zbog nevremena moglo bi se reci i avantura!
Drago nam je da ste se dobro proveli unatoč kisi, vidimo se i iduce godine!

LP