Bike tour to the heart of the Dolomites // 2021

Kako izgleda, još malo pa će se na Dolomite moći samo electro bike-om: već za 2022 se očekuju ograničenja za neke prijevoje, a do 2030 potpuna zabrana za aute i motocikle s motorima sa unutarnjim sagorijevanjem
 

Attachments

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    214.1 KB · Views: 0
Kako izgleda, još malo pa će se na Dolomite moći samo electro bike-om: već za 2022 se očekuju ograničenja za neke prijevoje, a do 2030 potpuna zabrana za aute i motocikle s motorima sa unutarnjim sagorijevanjem

Da da, sve bliže i bliže smo tom scenariju....

 
  • Haha
Reactions: Anticitizen419
Da da, sve bliže i bliže smo tom scenariju....

udruga hoteljera...moš mislit. ''gosti nemojte nam dolazit''
ovo mi je ko anketa kad većina građana traži još kamera za nadzor brzine i strože kazne i za najbenignije prekršaje. ''pa vi ste tako tražili''
 
  • Like
Reactions: StatusQuo
Cilj političara je do 2030 na Dolomitima smanjiti udio auta na ulicama sa 80 na 36%, motora sa 3 na 2%, znači da ih bude za trećinu manje. Već do ljeta 2022. bi se uvele neke od ovih mjera: ograničenje ukupnog broja auta i motora (što se na Sellajochu već desilo 2018.), uvođenje cestarine za proljeće i ljeto, kao i ograničenje brzine na 40 km/h

Dolomiti.jpg
 
  • Sad
Reactions: biker4life
Dakle....trk u Dolomite ASAP dok još možemo.
BTW, odlična tura....lijepo se prisjetiti predjela i pejzaža koje smo već nekoliko puta prošli.
No...Dolomita nikad dosta i povratak tamo uvijek nanovo veseli i aktivira adrenalin kao da je prvi puta....
 
  • Like
Reactions: biker4life
Odustat će oni kad ne bude nikog po parkinzima !
Bojim se da ce uvijek biti dovoljno onih koji ce to prihvatiti u startu i reci da nema nista lose u tome...a za koju godinu to bude sasvim normalno i ostalima, tako da tesko da se to ikad vrati na isto nakon sto stupi na snagu
 
  • Like
Reactions: DuroDu and vespinjo
Odustat će oni kad ne bude nikog po parkinzima !
Uopće mi nije jasno tko to gura. Kada razgovaram sa lokalcima svi su protiv toga, svi govore da su im bajkeri jako dobri gosti, ne smeta im niti buka niti broj turista….
 
Uopće mi nije jasno tko to gura. Kada razgovaram sa lokalcima svi su protiv toga, svi govore da su im bajkeri jako dobri gosti, ne smeta im niti buka niti broj turista….
"zelene" inicijative i virtue signaling vlade i skvadrica. Ko LGBT nastavi niz slova ekipa. Malobrojni, ali trenutno su njihove zelje i misljenje vaznije od svih ostalih i svojom retardacijom i glumom napretka kenjaju po svima ostalima.
 
Zeleni su svugdje u “naletu”. Vidjeti ćemo kako će to izgledati kada padne broj gostiju.
 
Zeleni su svugdje u “naletu”. Vidjeti ćemo kako će to izgledati kada padne broj gostiju.
Iskreno pad ce biti neznatan jer ce puno nezadovoljnih pristati na kompromise (jer sta mozes, kako je tako je) , a nakon koju godinu to nece biti kompromis nego way of life.
Kao sto sad pricamo o 90ima glede cijene goriva i opcenito ne mlacenje abnormalnim iznosima za najmanje davanje gasa zbog 986704 tisuca kamera ili recimo kako se sjecamo sa sjetom 2019 i kako si mogao sjesti na motor te otici vikend gdje te volja, tako cemo za koju godinu o voznji bilo cega sta nije uskopljeno limitatorima ili nadzorom ili zabranom prometovanja.
Za nase dobro.
 
Iskreno pad ce biti neznatan jer ce puno nezadovoljnih pristati na kompromise (jer sta mozes, kako je tako je) , a nakon koju godinu to nece biti kompromis nego way of life.
Kao sto sad pricamo o 90ima glede cijene goriva i opcenito ne mlacenje abnormalnim iznosima za najmanje davanje gasa zbog 986704 tisuca kamera ili recimo kako se sjecamo sa sjetom 2019 i kako si mogao sjesti na motor te otici vikend gdje te volja, tako cemo za koju godinu o voznji bilo cega sta nije uskopljeno limitatorima ili nadzorom ili zabranom prometovanja.
Za nase dobro.
Nisam baš siguran da će pad broja gostiju biti neznatan, barem ako je suditi po meni i mojim prijateljima koji smo gore par puta godišnje. Osim toga ako broj gostiju padne da bi održali isti financijski volumen moraju podići cijene a što će prouzročiti daljnji pad broja gostiju.
Bez obzira koliko su ljudi skloni prihvatiti novo normalne stvari ima i drugih bitnih stvari pogotovo ako govorimo o izboru destinacije za odmor.
Ako su to zeleni romantično zamislili kao Alpski raj gdje će gosti doći valjda pješice, skakutati po livadama i mirisati ljubičice to teško da će se ostvariti!
 
Nisam baš siguran da će pad broja gostiju biti neznatan, barem ako je suditi po meni i mojim prijateljima koji smo gore par puta godišnje. Osim toga ako broj gostiju padne da bi održali isti financijski volumen moraju podići cijene a što će prouzročiti daljnji pad broja gostiju.
Bez obzira koliko su ljudi skloni prihvatiti novo normalne stvari ima i drugih bitnih stvari pogotovo ako govorimo o izboru destinacije za odmor.
Ako su to zeleni romantično zamislili kao Alpski raj gdje će gosti doći valjda pješice, skakutati po livadama i mirisati ljubičice to teško da će se ostvariti!
Nemoj me krivo shvatiti, meni kao vjerojatno i tebi i vecini nas ovdje, alpe su zanimljive iskljucivo motorom.
Samo s obzirom na trendove zadnjih XX godina koji se sve vise temelje na ogranicenjima i zabranama, a sad je to uletio u neku uber fazu gdje ce za par god svaki benzinac postat enemy of the state nekako je naivno misliti da ce se od tog odustati tako skoro.
Resistance is futile. Uvijek ce biti dovoljan broj asimiliranih.
 
  • Like
Reactions: DuroDu
Ljudi olako sve prihvačaju pod onom "Viša sila". Boje se dići glas, jer uvijek se boje za svoju egzistenciju.
Uvijek se sjetim razgovora sa jednim amerom, na aerodromu dok smo razglabali naš i USA standard. Čovjek je bio poslom 4 godine po istočnoj Evropi.
Kaže: Zašto mi u USA imamo sve, a u stvari nemamo ništa u vlasništvu, jer je sve pod kreditom/lizingom. Dok si u dugu i želiš održavati taj prividni standard koji si stekao kreditom, ti si u grču i manji od makova zrna, jer država ili banka te drže za jaja.
Ako previše kako Srbi kažu "talasaš", izgubiš posao i za par mjeseci ti sve zapljene, jer nemoš vračat rate, i eto te na ulici dok si reko keks.
Zato je svima u interesu da si u kreditu do grla, jer si onda sluga pokorni.
 
Last edited:
Ja ne bi od izleta u Dolomite radio egzistencijalno pitanje. Stvar je vrlo jednostavna, postoji toliko puno mijesta gdje se može otići pa ako nas ne žele u Dolomitima idemo tamo gdje nas žele a oni si zabrane slobodno mogu zabiti u ….
 
  • Like
Reactions: s3c and Paf
Tako je,ima izbora,samo malo planiranja,makinja koja se ne kvari i pokreet...
 
Izbor je samo prema istoku ili jugoistoku, mislim za neke ne predaleke destinacije. Sto se tice zapada tj EU moze se jos malo po Francuskoj, Spanjolskoj i Portugalu jer su prevelike zemlje ali i tamo se obruc steze.
 
Svoje nade polazem da ce se od ovoga odustati ili eventualno zavrsiti u vidu neke "ekoloske takse", mozda uz restrikcije buke kao sto su austrijanci uradili u Tirolu.
Prevelik gubitak para bi to bio kada bi uradili kako je predlozeno. Vlasnik smjestaja u kojem sam jednom prilikom nocio mi je pricao kako im ljetna sezona nekada zna biti i jaca nego zimska. Ne samo zbog broja ljudi, nego i zbog kracih nocenja koja su obicno skuplja u pdnosu na ona koja neko rezervise godinu unaprijed i ostane 7-10 dana npr. na skijanju. Motoristi uglavnom ostanu jednu, dvije noci i idu dalje. Svi restorani i kafane na passovima su popunjene uglavnom motoristima, tako da je to sve skupa veliki novac za odbaciti tek tako
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Vrijeme ce pokazati,mi idemo na prolice dva tjedna bar prema C.Gori,Albaniji,Rumunjskoj...Maakedoniji...a ko zna di se stigne,ima se di...,prije ljeta odradim dobar djir...