Bike tour to the heart of the Dolomites // 2021

ta buka prolazi jos samo kod nas,nista gore nego kad ovi sa onim skutericima,mopedicima,skinu auspuh ili izbuse,pa proleti,usi probije...,okrenem se da vidim koji stroj to ide,kaad ono...bahahahaha...
 
Na kraju ce nam u potpunosti zabraniti da vozimo motore. Moci cemo voziti samo T-Max i to elektricni. A ni njih nam nece dati da vozimo u japankama kao do sada…. Teska vremena dolaze :(
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Zbog takvih supaka koji imaju stav "ako ne pendrece mene, nek uzmu jaci pendrek" I sve ove gluposti prolaze.
Trebas bit posebna vrsta budale da mislis da ce stati samo na tome.
Izvini, ali je li me pravi supkom ako vozim sa original auspuhom, i ako mi je ispušni sustav i sve ostalo original i 100% ispravno (i odgovara onome sto je uneseno u saobracajnoj, i u pogledu buke i ispusnih plinova)? A manje je supak valjda samo onaj tko izvadi dB killer ili namontira za upotrebu van trkace staze ilegalan sportski auspuh, i kome iz auspuha puca i trokira? E ako ce onaj francuski sustav sluziti da se TAKVE iskljuci iz prometa, onda svaka cast Francuzima.

Kada mi je riknula lambda sonda, mnogi su me savjetovali *ma rijesi se i nje i katalizatora, sto ces uzalud bacati novce na to, to kod nas nitko ne kontrolira?". Nije mi palo na pamet, vec sam sve doveo u prvotno stanje, kako Bog (tj. tvornica) zapovijeda. Za moj je motor inace samo jedna tvrtka (Remus) izbacila ispusni sustav kao dodatnu opremu, i sa njim bi takodjer bio legalan, ali mi je iskreno ugradnja toga mjesto originalnog izgledala kao bacanje novaca jer se nista ne dobija na performansama...
 
"Loud is out" (glasno je van mode). To je ustanovio tim MOTORRAD-ovog magazina za putovanje motorima RIDE, nakon što je na trgu u Orgosolu napravio malu pogrešku.

"Oh, bajkerski kafić - odličan motiv za fotografisanje", prošlo je kroz glavu RIDE-ova fotografa Markusa Bierbrichera nakon što je ugledao naslikanu buku motora i mašine. Zato je postavio Afriku Twin i u tražilo fotoaparata usmjerio na trg Orgosola. No tad su se javile sumnje. Zašto majka sa bebom u naručju ima tako užasnut pogled? Zašto je kostur saputnik na skuteru? I šta je uopšte iznad napisano? "Orgosolo - oaza tišine i mira..." Ufff! Da li to znači da bučni motori više nisu tema ni na Jugu, inače tako tolerantnom po buku? Na to u svakom slučaju ukazuju svojom izražajnom jednostavnošću koja podsjeća na Picassa zidne slikarije ovog sela na Sardiniji."

Tjah, bučni motori služe još jedino za prepadanje male djece i staraca
 

Attachments

  • IMG_20220119_1629015 2.jpg
    IMG_20220119_1629015 2.jpg
    1.5 MB · Views: 0
  • IMG_20220119_1629202~2.jpg
    IMG_20220119_1629202~2.jpg
    1.5 MB · Views: 0
"Loud is out" (glasno je van mode). To je ustanovio tim MOTORRAD-ovog magazina za putovanje motorima RIDE, nakon što je na trgu u Orgosolu napravio malu pogrešku.

"Oh, bajkerski kafić - odličan motiv za fotografisanje", prošlo je kroz glavu RIDE-ova fotografa Markusa Bierbrichera nakon što je ugledao naslikanu buku motora i mašine. Zato je postavio Afriku Twin i u tražilo fotoaparata usmjerio na trg Orgosola. No tad su se javile sumnje. Zašto majka sa bebom u naručju ima tako užasnut pogled? Zašto je kostur saputnik na skuteru? I šta je uopšte iznad napisano? "Orgosolo - oaza tišine i mira..." Ufff! Da li to znači da bučni motori više nisu tema ni na Jugu, inače tako tolerantnom po buku? Na to u svakom slučaju ukazuju svojom izražajnom jednostavnošću koja podsjeća na Picassa zidne slikarije ovog sela na Sardiniji."

Tjah, bučni motori služe još jedino za prepadanje male djece i staraca
Bio prije 3 tjedna na Sardiniji i između ostalog u Orgosolu i nisam dobio takav dojam. Doduše ekipa jaše na konjima po gradu pa je vrlo lako moguće :)

 
  • Like
Reactions: tommy71k
Bio prije 3 tjedna na Sardiniji i između ostalog u Orgosolu i nisam dobio takav dojam. Doduše ekipa jaše na konjima po gradu pa je vrlo lako moguće :)

Ja sam bio prije 3 godine u Orgosolu s motorom i je, malo je to i mirno selo ali koliko mještani deru po tim uskim cestama to novinar isto nije napisao. Puno je gora situacija u nekim djelovima Trentina i Alto Adige(Italija) gdje su postavili Rumor-Velox gdje baš mjere buku i ako prođe određeni broj Db te ufotkaju i dođe ti kazna doma.Evo zone di su postavljeni.
Screenshot_20220821_125838_com.google.android.apps.maps.jpg