Bikers Safe House - Sisak

HIGHLANDER

Well-known member
Bikers Safe House u godini dana primio 150 motorista

U utočištu će se svakom motoristu pomoći oko popravka, a mogu i besplatno prespavati, igrati bilijar i slušati rock

SISAK - Opatijski motorist Marko nedavno je bezbrižno krenuo na put svojim motorom prema Zagrebu ni ne sluteći da će mu na ulasku u Petrinju metalni ljubimac zatajiti. Iako se našao u njemu nepoznatom gradu, nije ga uhvatila panika. Po onoj staroj narodnoj poslovici, da se dobar glas daleko čuje, Marko je znao da mu je pomoć nadomak ruke. Pozvao je jocker broj telefona 095/ 9094-038 i motoristička dobra vila stigla mu je u pomoć.

Iako im fizički ni najmanje ne sliče, dobrim vilama tisuće motorista nazivaju dečke iz sisačkog Bikers Brothers kluba, koji su prije godinu dana otvorili prvu Bikers Safe House u Hrvatskoj. Safe house nalazi se u sisačkom naselju Galdovu, u Galdovačkoj ulici 22. Tu su kuću otvorila dvojica braće, Buco i Žara Borčilo, dugogodišnji zaljubljenici u motore, koji po svijetu na metalnim zvijerima lutaju već 30-ak godina.

- Kako smo svi mi pomalo ugrožena vrsta, rodila se ideja da sami sebi pomognemo i naša putovanja učinimo što kvalitetnijima. Safe House, koja ima više od 200 četvornih metara, nije kafić i zatvoren je za javnost. Otvara se samo po najavi i potrebi bikera koji prolaze kroz naš grad i trebaju pomoć ili odmor. Želja nam je pružiti logističku podršku motoristima na njihovim putovanjima. Kod nas će se moći najesti, prespavati, oprati, odigrati partiju bilijara i poslušati dobar rock.

A najvažnije je da se na našim prikolicama mogu prevesti pokvareni i oštećeni motori do najbližeg mjesta za popravak - priča Buco Borčilo koji je s prijateljima iz kluba i organizirao da se motor Opatijca Marka preveze na popravak, a u međuvremenu su mu dečki pružili dom u svojoj kući. Ukoliko se gost zadrži nekoliko dana, Siščani će s njim obići i prirodne znamenitosti Sisačko-moslavačke županije.

Sisački Biker brothers klub posjeduje dvije prikolice i kombi kojim se odlazi na teren kad se nekome pokvari motor, a ekipa za pomoć samoinicijativno se skuplja i pomaže kolegi u nevolji. Dok oni skrbe o motoru, kolegu smještaju u Safe house.

Do sada je kroz Bikers Safe House kuću prošlo najmanje 150 motorista, a u toj kući nema blagajne ni izdavanja računa. Novac za njezin rad prikuplja se donacijama. Naime, u toj se kući ništa ne naplaćuje, ali zato svaki motorist kada odlazi, u škrabici ostavi svoj prilog. Zahvaljujući prilozima, bikeri organiziraju i humanitarne akcije. Ovih dana prikupljaju sportsku opremu za štićenike Dječjeg doma Vrbina.  Zbog ove akcije, vrata Sigurne kuće za bikere u Savskoj ulici 22 u Galdovu, bit će u iduća dva tjedna otvorena i svim donatorima od 18 do 20 sati.

Telefoni za pomoć

Motoristi koji se na području Sisačko-moslavačke županije nađu u problemima 24 sata mogu nazvati dežurni bikerski SOS telefon. Predsjednika Bucu može se dobiti na broj 095/9094038, njegova brata Žareta na 095/9071091, a Čedin broj je 098/345499.

http://www.jutarnji.hr/sredisnja_hrvatska/clanak/art-2007,4,23,safe_house,71540.jl

biker1.jpg


biker.jpg
 
Još malo slika :mrgreen:
 
Nisam dugo na forumu i svježa sam motociklistica ali ovo je stvarno prva liga SVAKA ČAST hvala za sve podrške koje ste do sada odradili (y)
 
i sam sam ćesto bio njihov gost i to su stvarno susreti koji ostaju u sjećanju za cili život,to stvarno triba doživit.Usput dećki uskoro organiziraju i svoj drugi party koji će se održati u drugom vikendu 6 miseca i ovim putem ga preporućam svim bajkerima željnim dobrog provoda (y)
 
ivan grozni said:
i sam sam ćesto bio njihov gost i to su stvarno susreti koji ostaju u sjećanju za cili život,to stvarno triba doživit.Usput dećki uskoro organiziraju i svoj drugi party koji će se održati u drugom vikendu 6 miseca i ovim putem ga preporućam svim bajkerima željnim dobrog provoda (y)
Znamo...  :jesus:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,139050.0.html
 
Stvarno dečki svaka čast :)
Vračate dobar glas na bikere :p Ja uvijek vičem, čuvaj se trijeznog i pobožnog... Avi ste baš pokazali kak pravi bikeri razmišljaju :) Svaka čast dečki i mogu se samo nadati da čem jednog dana imat priliku doletiti do vas ;)
 
jako lijepo iznenađenje,nadam se da ću navratiti do vas,ali nedao Bog potrebe radi nego da vas upoznam
svaka čast dečki!!!!
 
Bravo dečki! Imate dobar servis motora (One bike), Safe house.... Pravi bike grad. (y)
 
Jedan od braće nažalost, od ove godine, više nije s nama...

laka mu zemlja...