Blagoslov Bedekovcina

20240407_114924.jpg


Ne pamtim da je ikad bila gužva ko danas.
 
je, če te niko ni tiral dojti, pri oltaru manje gužva nek na šanku, logično 🤣 daj nej bit bedast, uvek se dojebem motorjem do cerkve i iza nje navek mesta i ma gore isto za pit i jest. U biti cirkus kolorado, lep dan bil za vozit, gubitak vremena gore je ćamit satima, suma sumarum najradije više nebi gore dolazil. Svaki drek gore se naslikava.
1712521450959.jpg

Kad presvetli poškropi, izvuć iz gungule se da sa zadnje strane posle crkve, Ili čekat kuršlus da se raziđe sat vremena. Ove godine ni naljepnica, kaj je bilo godinama, kobase sve manje,a cene sve vekše...
 
svake godine slušam o toj gužvi od pojedinaca, a ne znam ni jednu osobu koju je vjersko uvjerenje natjeralo na taj moto preserans
 
  • Haha
Reactions: Octane
većini izgovor za pobjeći od kuće, jer ih žene ne puste samo na vožnju i(li) šljoktanje
 
  • Like
Reactions: Nino777
je, če te niko ni tiral dojti, pri oltaru manje gužva nek na šanku, logično 🤣 daj nej bit bedast, uvek se dojebem motorjem do cerkve i iza nje navek mesta i ma gore isto za pit i jest. U biti cirkus kolorado, lep dan bil za vozit, gubitak vremena gore je ćamit satima, suma sumarum najradije više nebi gore dolazil. Svaki drek gore se naslikava.
Kad presvetli poškropi, izvuć iz gungule se da sa zadnje strane posle crkve, Ili čekat kuršlus da se raziđe sat vremena. Ove godine ni naljepnica, kaj je bilo godinama, kobase sve manje,a cene sve vekše...
99% si u pravu, potrošil sam pol dana na niš, a mogao sam se lijepo otpeljati do mora i napraviti krug po magistrali.
Tak je to kad se dam nagovoriti od ekipe.
 
većini izgovor za pobjeći od kuće, jer ih žene ne puste samo na vožnju i(li) šljoktanje
Ali prije je posveta bila samo u bedekovcini sad u zadnje vrijeme svaki pop u selu poskrpi motora 😉
 
kod mene u selu se već sigurno 20 godina održava taj cirkus i uvijek ih se pol skopiče dok idu doma nalijani, tak da slaba korist od škropljenja
 
  • Haha
Reactions: Octane
Ili da je prije ipak ona stara "čuvaj se i Bog će te čuvati"...

Mislim da je najveći adut Bedekovčine baš ta tradicija, polagano se i to sve pretvorilo u vašar i "kuću razbojničku", kao vjerniku nije mi bilo normalno da odem na "blagoslov u Bedekovčinu" i da nisam na Misi i kasnije na blagoslovu, sada i frendovi idu samo da se pokažu i da "pogledamo motore, popijemo i požderemo", a pojam blagoslov im ništa ne znači, vjerske blagdane i tradicije uobičajeno najviše slave - u biti koriste kao izgovor da žderu i loču - ljudi koji sa vjerom imaju koliko i ja sa kineskim svemirskim programom... i to je ono što ubija cijelu draž tog događanja, no zato su se mnoge župe u okolici i šire potrudile organizirati slične događaje gdje te draži još uvijek ima... neda mi se dolaziti kao na Hrelić da gledam desetine i stotine drloga i moto-krama i naslikavanja, za to mi se neda raditi 250+ km tamo i natrag...
 
  • Like
Reactions: Kawah
Ili da je prije ipak ona stara "čuvaj se i Bog će te čuvati"...

Mislim da je najveći adut Bedekovčine baš ta tradicija, polagano se i to sve pretvorilo u vašar i "kuću razbojničku", kao vjerniku nije mi bilo normalno da odem na "blagoslov u Bedekovčinu" i da nisam na Misi i kasnije na blagoslovu, sada i frendovi idu samo da se pokažu i da "pogledamo motore, popijemo i požderemo", a pojam blagoslov im ništa ne znači, vjerske blagdane i tradicije uobičajeno najviše slave - u biti koriste kao izgovor da žderu i loču - ljudi koji sa vjerom imaju koliko i ja sa kineskim svemirskim programom... i to je ono što ubija cijelu draž tog događanja, no zato su se mnoge župe u okolici i šire potrudile organizirati slične događaje gdje te draži još uvijek ima... neda mi se dolaziti kao na Hrelić da gledam desetine i stotine drloga i moto-krama i naslikavanja, za to mi se neda raditi 250+ km tamo i natrag...
No Prding.
 
Ne kužim što si se ti našao povrijeđem. Ja govorim SVOJ stav i mišljenje, što jasno znači da ti imaš svoj, jedino što si se prepoznao u toj ateo-ekipi cugera pa te to smeta, povrijedio sam tvoje osjećaje da si ti uvijek najbolji? Karakter je kada ne ideš tamo gdje znaš da ne pripadaš.
 
Prijetelj nekidan blagoslovio motor u Splitu...
kako ga prodaje, reka san mu, a bogati dodaj u oglas registriran do 03-2025, friško blagoslovljen, blagoslov vridi do 04-2025, mirita i to parsto euri kod prodaje.
a taj prijatelj je i pokrenuo to prije par godina u ST sa jednim svećenikom, spomenilo ga na oltaru...

zajebajem se naravno... ka i svugdi je to... i u ST je preraslo u masovku, pa smo imali i neke klubove, neke vožnje... nas par je došlo, ostalo na misi i blagoslovu, i posli svojim putem... bilo je tu još jest, pit, edukacije neke... nismo za to došli... onda likovi ne vide da je u toku misa, vozaju motore uokolo, nečuješ ništa...

ne znan kako drugi, al ja san misu i blagoslov uvik nekako shvaća ga je to za mene, a ne za moj motor ma koliko ja njega volija i koliko on duše ima.
ono da ako zapne dikad u vožnji da mi bog malo pomogne, koliko može...

a šta se tiče masovke, dogodine će pari mi se bit Atomsko sklonište i Opća opasnost...
 
  • Haha
  • Like
Reactions: BeLa-Vg and Village
blagoslov ne vridi, vridi ali nije temeljit. Triba uzet posvećenu krunicu i spakirat u kesu i zagurat pod sjedalo ili gdje već zgodno.
Na prošlom sam ima tako, ovaj samo poškropljen, nesmijem ni ženi priznat da krunice nema u ovom...:cry: