Bledsko jezero

Adventurer

Active member
U nedjelju su svi iz Zagreba već bili na Grobniku, a nas troje smo krenuli u Sloveniju do Bledskog jezera. Vozili smo lokalnim putevima uz Savu: Krško, Hrastnik, Litija, Ljubljana, Kranj ( hvala dr Chali na preporuci) i već prije Bleda ogladnjeli.



Bled je bio prepun turista:




Pofotkali smo prirodne ljepote:









Onda smo smo se provozali do onog gore dvorca:





i pofotkali okolinu:






Na povratku popili smo kavu u Ljubljani:








Neki su krivo shvatili prometne znakove (čitaj žutu tablu) :mrgreen: :mrgreen:



I to je to. Vratili se naveće u Zagreb umorni ali zadovoljni cjelodnevnim izletom i dojmovima. (y)

 
Pališ nas, nas pališ!

Mi si slažemo neku rutu da riješimo Mangart, Vršić, Planicu, Bled i Bohinj u dva dana, a ti to već sve odvozio  :wink:
 
Imaš ovdje malo o Vršiću, Mangartu i Planici:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,10495.25.html
 
brum said:
Pališ nas, nas pališ!

Mi si slažemo neku rutu da riješimo Mangart, Vršić, Planicu, Bled i Bohinj u dva dana, a ti to već sve odvozio  :wink:

super potez  (y)
gdje cete spavat?
 
Pasmaters said:
Bravo Vili!
Da nije bio Hapenning išao bi s vama! Tek toliko da nisi sam sa šminkerima! :mrgreen:

Velis pase ti satoRRaski tempo :mrgreen: :LOL: :jesus:
 
(y)Super djir.
To bumo pogledali Fredi,Beeny i ja,ak da bog zdravlje cim snijeg okopni.
 
Prekrasan izlet, stvarno se isplati otići na Bled, prekrasno je !!!!  (y)
 
2 Mali_r
Gledao sam preko neta neke apartmane u okolici Bleda i Bohinja, ali mi se čini da bi u nekakvim seoskim gospodarstvima bilo manje komforno, ali bi manje i koštalo.

Ne znam što će mi reći ostatak ekipe, možda se odluče umjesto noćenja napraviti ovo u dva jednodnevna izleta.
 
brum said:
2 Mali_r
Gledao sam preko neta neke apartmane u okolici Bleda i Bohinja, ali mi se čini da bi u nekakvim seoskim gospodarstvima bilo manje komforno, ali bi manje i koštalo.

Ne znam što će mi reći ostatak ekipe, možda se odluče umjesto noćenja napraviti ovo u dva jednodnevna izleta.

Mislim da je bolje ovo sve obići u 2 jednodnevna izleta jer je destinacija od Zagreba idealna za 1 dan vožnje. Normalno, treba krenuti u 8h ujutro i do navećer ste nazad u ZG. (Dva put je dva put :mrgreen:)
 
Čuo sam negdje da se u blizini Bleda nudi besplatno noćenje za bajkere, spava se na sjenu... Pa sad, kog zanima, nek se raspita.. Ni loše iskustvo!
 
Adventurer said:
Mislim da je bolje ovo sve obići u 2 jednodnevna izleta jer je destinacija od Zagreba idealna za 1 dan vožnje. Normalno, treba krenuti u 8h ujutro i do navećer ste nazad u ZG. (Dva put je dva put :mrgreen:)

Pa znaš kada si bolje razmislim, imaš pravo. Ja ću tako i napraviti. Osim toga Slovenija nije velika, pa je u ta dva puta možemo dosta obići  :wink:
 
Adventurer said:
Mislim da je bolje ovo sve obići u 2 jednodnevna izleta jer je destinacija od Zagreba idealna za 1 dan vožnje. Normalno, treba krenuti u 8h ujutro i do navećer ste nazad u ZG. (Dva put je dva put :mrgreen:)

moze se i tako, al kad uzmes u obzir da 4 puta treba proci ovaj dosadni dio od zg pa do planinskog podrucja... ja bi najrajde platio teleportaciju do idrije (ili kranja s druge strane) pa se onda po cijeli dan vozo po onim cestama i prijevojima ili jednostavno odmarao na vidikovcima... ova prva dionica puta mi se cini kao gubitak vremena naspram onoga sto dobijes u planinama.

:misli: Mislim da spavanje na kraju i nije toliki trosak kad uzmes s druge strane troskove duplog puta i jos dosadu :)
 
Hm  :misli:, dobro, ali ako jednom odemo kroz Zagorje preko Rogaške slatine, a vratimo se preko Trbovlja i Krškog, a drugi put odemo preko Karlovca, Metlike, Črnomelja, Kočevja i Ribnice, a vratimo se preko Ljubljane i autoputa, još treći put možemo otići preko Delnica i Prezida do Postojne, a vratimo se preko Pivke Ilirske Bistrice, Rijeke.

Niti jednom nismo išli uvijek istim putem nazad, a dosta smo toga vidjeli, barem u Dolenjskoj  (y).