BMW C400X Skuter

jadno

New member
Pozdrav motoljupci
Naime posjedujem ovaj skuter, kupljen 2019. sa 4 godine garancije (2+2) cca 10000 km na njemu. Redovni servisi radeni u tomica u Zg svake godine. Na zadnjem servisu je uocen neki strani zvuk iz agregata motora. Nakon pregleda se utvrduje da su otisli lezajevi na radilici motora.
Danas nakon dva mjeseca sto je skuter kod njih garancija ne zeli priznati zamjenu cijeloga agregata nego samo promjenu tih lezajeva.
Naravno nisam odusevljen time jer smatram da to nece biti dugog vijeka.
Molim Vas ako ste bili u slicnoj situaciji da mi pomognete u smislu savjeta vezanog za moja prava.
Nazalost ne posjedujem opis garancije (negdje zagubljena) pa neznam sta tocno jamstvo i pokriva.

Komunikacija sa ljudima u servisu je vrlo losa, dani prolaze, skutara nema, oni djelova nemaju...jos malo pa ce i zima ....

Hvala vam na vasim savjetima

Lijepi pozdrav
 
  • Sad
Reactions: R3mba
čudi me to, pa tamo sve stručnjaci u servisu

jel ti bar neki ponudio da ti to doma poslije posla složi?



Srki
 
  • Haha
  • Like
Reactions: R3mba and Boxer_st
Kao prvo trebao si kupit Tmax, kao drugo sta ocekivat od kymco masine, a kao trece sta se stvarno cudis na nase strucnjake 🙄


Prihvati to sta nude i to je to...
 
  • Like
Reactions: jadno
Obično u garanciji piše da će proizvođač otkloniti nedostatak. Ako je problem u ležajevima, ne kužim zašto bi ti netko dao nakon 3 godine novu mašinu i novo jamstvo na istu ako može promijeniti ležajeve uz manji trošak i jamstvo godinu dana na ležajeve. Ne znam koji bi odvjetnik uspio natjerati servis da ugradi novu mašinu ako takva klauzula ne postoji u jamstvenoj izjavi proizvođača. Eventualno bi ti mogao priuštiti extra trošak i da se popravak otegne na koju godinu.
 
Kao prvo trebao si kupit Tmax, kao drugo sta ocekivat od kymco masine, a kao trece sta se stvarno cudis na nase strucnjake 🙄


Prihvati to sta nude i to je to...
A stvarno se cudim kad netko kupi ovo smece od motora/skutera. A ima xmax, vespu i ajde Tmax. I on kupi bmw 400. A prodano ih u Hr 2 kom plus u svitu 200 kom. Ajde da je lip ili nesto tako. Nego gadan ka ponoc i kosta pu k. Lezejevi su isli na jebeno piaggiu( nebitno koji skuter do 1998). Jer je bila jebena greska i ako ga nisi vozio 15 dana zariba. Vjerujem da je slicna stvaR i tu. Ono kad zimi stoji malo a ti ga ne vozis, upalit je nesto drugo/nista. Promini lezejeve. I vozi ga. Inace i da ti daju cili motor( a nece) to ce se uvik dogodit. U St su servisi za piaggio zaradivali samo na tome. Samo bi tr pita jel sta skuter 15-20 dana. I aj ca
 
  • Like
Reactions: R3mba
Novii 400 je odlican, meni blizi izbor od maxa.
Samo kazem da je izbor velik. I nesto sta se proadaje u xy primjeraka nece bit zajeb( iako moze). Al da mi je ne znam kako lip( ne bih ga kupio) prvo placas brand bmw( a dobijes kimko) itd itd
 
... sve je dobro dok ne rikne... onda shvatiš zašto je u Splitu najbolje vozit Yamahu... :cool:
 
  • Like
Reactions: Nike11