BMW F800GS

DacMan said:
Al ti si ih svejedno uredno podrzala kupnjom BMW proizvoda, i dok je takvih kao ti oni ce i dalje biti uvoznik za hrv  (y)

tek kad san kupila motor san uvidila kakvi su gadovi,a bmw u njemackoj je dobija jedan prekrasni e-mail i sad samo cekan odgovor od njih!samo me zanima kako ce reagirat i kakav ce to utjecaj imat na bmw tomic&co. smatram dqa je bezobrazluk da na kljucu bmw-ovog motora iman privjesak yamahe i da priko svojih kontakata rjesavan sve,pa tako i akrapovica kojeg san kupila u yamahe!ocito ovo ovde u bmw-a ne mogu ponudit svojim kupcima nista.kvaliteta je jedno a prodaja i ljudi koji tamo rade je drugo! jel ikome normalno da covik dodje u salon i motor kupi u kesu a da te prodavac posalje u kafic popit kavu i prtom drugi prodavac pred tobon jede sendvic??jel normalno da ti motor ne prodje nulti servis i da nakon 2 ure nakon sta ga izvadis iz salona imas frizeve na plastici od svitla  jer svitlo nije bilo zavidano?jel normalno da se sa kupcen ide raspravljat i tome slicno i da te oslovljava sa ti?to nije nacin da se tako postupa,a svaka cast ricu u servisu koji je jedini bija normalan  i izasa mi u susret.nacin njihovog ponasanja je ne na nuli nego debelo ispod nule!!!to sta oni setaju okolo u odjelu i kravati ne znaci da su bolji od ljudi oko njih. :palacdolje:
 
smatran ka i vecina drugih da samo yamaha,honda i aprilija znaju radit na nasen malon trzistu.ostali ako kupcima ne mogu ponudit neke najbanalnije stvari mogu odma po meni kljuc u bravu.primjer opremu san kupila nesto u yamahe,nesto u honde,akrapa u yamahe,cerade za 2 motora u honde,kufer u yamahe,....pre komicno ali daleko od toga,radije cu platit u pribudica i u sage nego okolo jer bar se trude oko svojih kupaca.ne trazin puno ali neki kur*evi respekt...to da! :wink:
 
Super sto si poslala mail, al brijem da je sistem ovoj drzavi pretrul da bi se ista moglo promjenit, mislim da cak ni BMW nemoze ovdje nista promjenit (tako ni Tomica)
 
ako je bmw moga zatvorit topca onda moze i tomica.ma ne zelin ja da se covika zatvori i da ljudi dobiju otkaz ali zelim da ih se upozori na ponasanje.a u ostalom,puno ljudi postoji ko bi preuzea posal u bmw-a.
 
Bikerica27 said:
tek kad san kupila motor san uvidila kakvi su gadovi,a bmw u njemackoj je dobija jedan prekrasni e-mail i sad samo cekan odgovor od njih!samo me zanima kako ce reagirat i kakav ce to utjecaj imat na bmw tomic&co. smatram dqa je bezobrazluk da na kljucu bmw-ovog motora iman privjesak yamahe i da priko svojih kontakata rjesavan sve,pa tako i akrapovica kojeg san kupila u yamahe!ocito ovo ovde u bmw-a ne mogu ponudit svojim kupcima nista.kvaliteta je jedno a prodaja i ljudi koji tamo rade je drugo! jel ikome normalno da covik dodje u salon i motor kupi u kesu a da te prodavac posalje u kafic popit kavu i prtom drugi prodavac pred tobon jede sendvic??jel normalno da ti motor ne prodje nulti servis i da nakon 2 ure nakon sta ga izvadis iz salona imas frizeve na plastici od svitla  jer svitlo nije bilo zavidano?jel normalno da se sa kupcen ide raspravljat i tome slicno i da te oslovljava sa ti?to nije nacin da se tako postupa,a svaka cast ricu u servisu koji je jedini bija normalan  i izasa mi u susret.nacin njihovog ponasanja je ne na nuli nego debelo ispod nule!!!to sta oni setaju okolo u odjelu i kravati ne znaci da su bolji od ljudi oko njih. :palacdolje:

Trebali bi otvoriti posebni post za i protiv Tomića. Koliko ja pratim, uglavnom su kritike bile na taj Tomić u Splitu, i nešto u Rijeci. Sa tobom se slažem sa skoro svime što si napisala, ali moram primjetiti da ja imam sa Tomić BMWom u Zagrebu potpuno druga iskustva, dijametralno suprotna tvojima. Ljudi su ljubazni i susretljivi, servis je OK, i prateći temu o cijenama servisa čak i jeftin. Rezervne (i dodatne) dijelove sam naručivao više puta i nikad nisam čekao duže od dva dana. Jednom sam ih i zajebao (ne namjerno) naručivši nešto što nisam na kraju kupio, vrijednosti cca 400 kuna i nisu rekli niti riječ. Mijenjao sam prednje diskove na garanciju dvaput bez ikakvog problema i pitanja itd, itd.
Nije normalno ponašanje djelatnika koji jedu sendvič pred tobom ili neznam šta ali kao što vidiš ne treba generalizirati. Primjetio sam u tim kritikama na splitski Tomić da većini smeta dress code prodavača. Pa ne nose oni odijelo/kravatu da bi se preseravali pred kupcima, već da prezentiraju brend na dostojan način, što od njih traži poslodavac.
 
DacMan said:
Super sto si poslala mail, al brijem da je sistem ovoj drzavi pretrul da bi se ista moglo promjenit, mislim da cak ni BMW nemoze ovdje nista promjenit (tako ni Tomica)

A kakve veze ima ova država i pretruli sistemi sa jednim BMWom, i njegovim privatnim koncesionarom koji ima vlastitu poslovnu politiku?
 
ja san na 2 sajbe i vide cekala misec ipo dana....ne znan kako je u zg-u ali vjerovatno je bolje jer je tomic tamo i nadgleda a ovde niko ne vodi brigu o tome ko sta radi...servis je ovde odlican ali ostatak je  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
zokx said:
A kakve veze ima ova država i pretruli sistemi sa jednim BMWom, i njegovim privatnim koncesionarom koji ima vlastitu poslovnu politiku?

kako nema??ovde ili u bilo kojoj drzavi neka se ljudi pocnu bunit oni gube na prodaji a narocito u moto svitu jer se ljudi poznaju medjusobno i to iz razlicitih zemalja.ja san splicanka u slovenskom klubu a moj covik je njemac koji je u auto industriji.imamo odlicne odnose sa stranin klubovima i vjest se procuje brzinon munje van drzave.sa njegovon poslovnon politikon se niti malo ne slazen a znan sta nervira ove glavne u bmw-a jer ih poznajen a losa reklama nikome nije napeta!
 
Bikerica27 said:
problem je u tome sta kadsan tila isprobat bmw-a u tomica rekli su mi da ne mogu jer nemaju probni model...tako da san morala otic u njemacku za probat ga.sramotno.ponasaju se prema kupcima ka da su zadnja gamad na svitu i ako se krene u kupnju bmw-a priko tomica,ljudu vrlo brzo odustaju od kupnje.ako su tako veliki ka sta sebe dizu u visine i ka sta govore,tribali bi ka i svaki uvoznik imat bar 2 motora rastavljena za rezervne djelove a ne da se svaki put mora narucivat iz njemacke i imali bi bar jedan pokusni motor da ljudi isprobaju sta kupuju...sramota za hrvatsko trziste i za bmw kad dopustaju da im takvi imbecili vode posal a narocito je sramotno da grapoput splita koji je 2.po najveci grad u hrvatskoj svojim kupcima ne moze ponudit probnu voznju a jedno selo u njemackoj poput buschwild-a od 5000 stanovnika daje ponudu na nekoliko modela i to po nekoliko proizvoda od istih!!! ma gadovi!

Ociti je deficit u poslovanju gore spomenute tvrtke. Moj lokalni BMW zastupnik organizira 2 put godisnje redovite test voznje na kompletnoj motoristickoj ponudi. Mozes probat i vozit 20min svaki BMW-ov motor. Posebno se organiziraju prezentacije novih modela, uz veliku festu i mogucnost test voznje.
Neupitno je kako im nedostaje ukusa u nastupu prema klijenteli. Tom Splitskom servisu sam pisa mail ima vec vise od godine, mislis netko mi se javio, malo morgen!! Balkan ist und wird Balkan bleiben.
 
Bikerica27 said:
kako nema??ovde ili u bilo kojoj drzavi neka se ljudi pocnu bunit oni gube na prodaji a narocito u moto svitu jer se ljudi poznaju medjusobno i to iz razlicitih zemalja.ja san splicanka u slovenskom klubu a moj covik je njemac koji je u auto industriji.imamo odlicne odnose sa stranin klubovima i vjest se procuje brzinon munje van drzave.sa njegovon poslovnon politikon se niti malo ne slazen a znan sta nervira ove glavne u bmw-a jer ih poznajen a losa reklama nikome nije napeta!

Nisam siguran da sam te dobro razumio, ali evo ovdje se buniš, na mjestu koje posjećuje 14918 vozača/ljubitelja motora, i tvoje mišljenje su mogli pročitat baš svi. BMWu to vjerovatno nije najdraže  :mrgreen: ali jebiga.
I dalje to veze nema sa državom, ali nema veze.
 
pa bas zato se i bunin di svi mogu procitat.kad san se njima osobno bunila niko me nije obadava 2%.sad nek vide da san ozbiljna!!! :nasilni:
 
Bikerica27 said:
tek kad san kupila motor san uvidila kakvi su gadovi,a bmw u njemackoj je dobija jedan prekrasni e-mail i sad samo cekan odgovor od njih!samo me zanima kako ce reagirat i kakav ce to utjecaj imat na bmw tomic&co. smatram dqa je bezobrazluk da na kljucu bmw-ovog motora iman privjesak yamahe i da priko svojih kontakata rjesavan sve,pa tako i akrapovica kojeg san kupila u yamahe!ocito ovo ovde u bmw-a ne mogu ponudit svojim kupcima nista.kvaliteta je jedno a prodaja i ljudi koji tamo rade je drugo! jel ikome normalno da covik dodje u salon i motor kupi u kesu a da te prodavac posalje u kafic popit kavu i prtom drugi prodavac pred tobon jede sendvic??jel normalno da ti motor ne prodje nulti servis i da nakon 2 ure nakon sta ga izvadis iz salona imas frizeve na plastici od svitla  jer svitlo nije bilo zavidano?jel normalno da se sa kupcen ide raspravljat i tome slicno i da te oslovljava sa ti?to nije nacin da se tako postupa,a svaka cast ricu u servisu koji je jedini bija normalan  i izasa mi u susret.nacin njihovog ponasanja je ne na nuli nego debelo ispod nule!!!to sta oni setaju okolo u odjelu i kravati ne znaci da su bolji od ljudi oko njih. :palacdolje:

Klasičan hrvatski (da ne kažem balkanski) problem, a pogotovo ovo podebljano  :no:
 
Bikerica27 said:
problem je u tome sta kadsan tila isprobat bmw-a u tomica rekli su mi da ne mogu jer nemaju probni model...tako da san morala otic u njemacku za probat ga.sramotno.ponasaju se prema kupcima ka da su zadnja gamad na svitu i ako se krene u kupnju bmw-a priko tomica,ljudu vrlo brzo odustaju od kupnje.ako su tako veliki ka sta sebe dizu u visine i ka sta govore,tribali bi ka i svaki uvoznik imat bar 2 motora rastavljena za rezervne djelove a ne da se svaki put mora narucivat iz njemacke i imali bi bar jedan pokusni motor da ljudi isprobaju sta kupuju...sramota za hrvatsko trziste i za bmw kad dopustaju da im takvi imbecili vode posal a narocito je sramotno da grapoput splita koji je 2.po najveci grad u hrvatskoj svojim kupcima ne moze ponudit probnu voznju a jedno selo u njemackoj poput buschwild-a od 5000 stanovnika daje ponudu na nekoliko modela i to po nekoliko proizvoda od istih!!! ma gadovi!

i tebi je švabo dao probni đir, a nemaš vozačku dozvolu? :shock:
 
tutankamon said:
i tebi je švabo dao probni đir, a nemaš vozačku dozvolu? :shock:

pa nije 1.put.cak san gori i iznajmila auto u rent-a-car-a bez vozacke na 4 dana kad san isla na gromove....bitne su veze!!! :LOL:
 
Bikerica27 said:
pa bas zato se i bunin di svi mogu procitat.kad san se njima osobno bunila niko me nije obadava 2%.sad nek vide da san ozbiljna!!! :nasilni:

:mrgreen: hehe daj šalji vjest na rtl onda će sigurno primjetit  :mrgreen:
 
Kad sam ja išao pogledat BMW F800ST u istom salonu u Splitu(2008. mislim), dočekao me uredan, elokventan i susretljiv prodavač.Ponudio me kavom i sokom, dao mi je odličnu ponudu onda, pristojan popust.Nije mi se sviđala crvena boja, odmah je nazvao par brojeva da vidi dostupnost ostalih boja.Kad smo se usuglasili oko svega ostalog provjerija mi je kreditnu sposobnost i izračunao ratu etc.

Stoga, nije jasno kako su se prema tebi ovako ponijeli (ne tvrdim da lažeš, nemoj me krivo shvatit). Istina, u Splitu nisu nikad imali testni model koliko znam, a ni broj izloženih motora nije osobit (čine se fokusirani na prodaju automobila).

Posebne pohvale servisu na čelu s Ricom (al i ostali momci u servisu su super).

U svakom slučaju, sa Tomićem u Splitu sam imao uvijek ugodna iskustva (dok bi čekao servis auta prodavači bi me zabavljali katalozima, modelima i uvijek bi me ponudili nečim za popit).

Pozdrav!
 
jesi dobio i keksić uz kavu?
:mrgreen:

Nero said:
Kad sam ja išao pogledat BMW F800ST u istom salonu u Splitu(2008. mislim), dočekao me uredan, elokventan i susretljiv prodavač.Ponudio me kavom i sokom, dao mi je odličnu ponudu onda, pristojan popust.Nije mi se sviđala crvena boja, odmah je nazvao par brojeva da vidi dostupnost ostalih boja.Kad smo se usuglasili oko svega ostalog provjerija mi je kreditnu sposobnost i izračunao ratu etc.

Stoga, nije jasno kako su se prema tebi ovako ponijeli (ne tvrdim da lažeš, nemoj me krivo shvatit). Istina, u Splitu nisu nikad imali testni model koliko znam, a ni broj izloženih motora nije osobit (čine se fokusirani na prodaju automobila).

Posebne pohvale servisu na čelu s Ricom (al i ostali momci u servisu su super).

U svakom slučaju, sa Tomićem u Splitu sam imao uvijek ugodna iskustva (dok bi čekao servis auta prodavači bi me zabavljali katalozima, modelima i uvijek bi me ponudili nečim za popit).

Pozdrav!
 
Bikerica27 said:
problem je u tome sta kadsan tila isprobat bmw-a u tomica rekli su mi da ne mogu jer nemaju probni model...tako da san morala otic u njemacku za probat ga.sramotno.ponasaju se prema kupcima ka da su zadnja gamad na svitu i ako se krene u kupnju bmw-a priko tomica,ljudu vrlo brzo odustaju od kupnje.ako su tako veliki ka sta sebe dizu u visine i ka sta govore,tribali bi ka i svaki uvoznik imat bar 2 motora rastavljena za rezervne djelove a ne da se svaki put mora narucivat iz njemacke i imali bi bar jedan pokusni motor da ljudi isprobaju sta kupuju...sramota za hrvatsko trziste i za bmw kad dopustaju da im takvi imbecili vode posal a narocito je sramotno da grapoput splita koji je 2.po najveci grad u hrvatskoj svojim kupcima ne moze ponudit probnu voznju a jedno selo u njemackoj poput buschwild-a od 5000 stanovnika daje ponudu na nekoliko modela i to po nekoliko proizvoda od istih!!! ma gadovi!
Stvarno su gamad. Zamisli, nisu imali motor za test koji si ti htjela....fakat se ponašaju prema kupcima kao da su zadnja gamad. Zamisli da dođeš kupiti ferari. Bi li mogla dobiti probnu vožnju? A puno je skuplji? Bilo je već nekoliko tema o probnim vožnjama. Malo honda nema pojma o poslovanju, pa Kawasaki, suzuki je odavno u kurcu....Kako očekivati da će dučan koji proda godišnje tri ili četiri takva bmw-a imati 5 motora na testu. Pazi, nije tu samo gs 800. Ima još masa modela. Malo je neozbiljno očekivati nešto takvo. Ok, pretpostavljam da si se osječala kao carica kad si ušla u salon i rekla "Ja bi ga kupila, dajte mi da probam", ali ipak nisi baš u pravu. Bilo bi gore da si došla i da te nitko nije doživio u salonu.
Kažeš da jedino aprilia, i tko već u hr znaju poslovati....je baš....na apsolutno svaku marku motora kod nas je moguće naći prigovore jer uvjek ima nezadovoljnih. Nije baš fora uspoređivati njemačko tržište i tržipte u hr koje uopće nije okrenuto njemačkim motociklima.
 
Nero said:
Kad sam ja išao pogledat BMW F800ST u istom salonu u Splitu(2008. mislim), dočekao me uredan, elokventan i susretljiv prodavač.Ponudio me kavom i sokom, dao mi je odličnu ponudu onda, pristojan popust.Nije mi se sviđala crvena boja, odmah je nazvao par brojeva da vidi dostupnost ostalih boja.Kad smo se usuglasili oko svega ostalog provjerija mi je kreditnu sposobnost i izračunao ratu etc.
Pozdrav!
I jesi li ga uzeo?? Ocito nisi. A ona jest.
live-for-ride said:
Stvarno su gamad. Zamisli, nisu imali motor za test koji si ti htjela....fakat se ponašaju prema kupcima kao da su zadnja gamad. Zamisli da dođeš kupiti ferari. Bi li mogla dobiti probnu vožnju?
Ne postoji vozilo koje se nemoze probat prije kupnje, osim na Balkanu.