BMW F800S

jbudimir

Member
jel ima ko ovaj bajk da malo podjeli iskustva?
gledao sam po netu i izgleda mi čisto ok. tomić nema probnu vožnju tako da ne mogu provjerit kako ide.
to mi je jedna od opcija za sljedeću godinu pa da čujem iz prve ruke.
ne zanimaju me komentari tipa "moš kupit yahokasu 750 xxrr za manje para", to znam   :misli:
 
ovako i ne izgleda lose  (y)
 
 
  MOZE LI VAKI AAAA.

 

 
 
eddy said:
 
  MOZE LI VAKI AAAA.

 

 
i to je lijepse nego original,ali ima nekaj u tim bmw-ima to  su motori iznimno lijepe ruznoce :mrgreen:sala, neznam mu tehnicke karakteristike ali po izgledu agregata ne izgleda kao nesto high tec kolko on ima konja?
 
Odlican motor ja san ga skoro kupija i jos se mos za dobru cjenu pogodit u tomica meni su nudili sa abs-om grijanim ruckama i putnim racunalom za 73500kn sad u 10 misec i iznenadujuc je na cesti eto meni je bija medu 3 u izboru a slucano san uzeja cbr-a ,ma kako vuce i koci i lezi ovi jeftini japanski cetverocilindrasi tipa cbf ,fazer i hornet 600 nemogu mu vode donit ipak je to bmw i odlicno vuce ja mislin da bi tdm gleda mu leda.
 
Snaga: 85 KS / 8000okr
Moment: 86Nm / 5800 okr
Težina: oko 185 kg
Ne može se reć da je neka turbo pila, ali mislim da je ovo za cestu sasvim dovoljno. Na testovima uglavnom hvale vozne osobine, a ekipa koja ga ima na stranim forumima je oduševljena. Ja bi volio probat kako to stvarno izgleda, ali Tomić ne nudi testne motore. Malo me frka da mi nakon Horneta ne zafali snage, naročito za put u dvoje.
 
pa cuj vjerojatno nije brz ko hornet ali moment im i nije toliko razlicit 86nm i 91nm a bmv je sigurno dolje jaci zbog vece povrsine cela klipova 2 od 800-4 od 900 ,ali ima i manje okretaja,dali za ovaj njegov tank trba neka posebna tank torba?
 
tank je plastični tako da ti ne dolaze u obzir torbe s magnetom. u biti to i nije tank nego samo poklopac ispod kojeg je akumulator, tank je ispod sica
 
jbudimir said:
tank je plastični tako da ti ne dolaze u obzir torbe s magnetom. u biti to i nije tank nego samo poklopac ispod kojeg je akumulator, tank je ispod sica
nekak mi izgleda pre spicasto,a da pricekas koju godinu dok izade nesto ovakvo
 
RC46 said:
nekak mi izgleda pre spicasto,a da pricekas koju godinu dok izade nesto ovakvo

sad pričaš ko moja žena  :D
dosta mi je čekanja ova zima... mislim, nije nikakva žurba, samo skupljam info dok ne odlučim šta kupit. zanimljiv mi je još triumph speed triple, nova honda cb1000r i bandit 1250. sad u zadnje vrijeme razmišljam i o cbr-u 2007. stvarno je povoljan sa ovim popustima.. kao što vidiš šareno društvo
 
Vidim da me se spominje.  :mrgreen: O F modelima nemam pojma, nekako me boxeri više privlače. Makar se ne bih bunio da mi netko da novog F 800 GSa.  :mrgreen:
 
jbudimir said:
sad pričaš ko moja žena  :D
dosta mi je čekanja ova zima... mislim, nije nikakva žurba, samo skupljam info dok ne odlučim šta kupit. zanimljiv mi je još triumph speed triple, nova honda cb1000r i bandit 1250. sad u zadnje vrijeme razmišljam i o cbr-u 2007. stvarno je povoljan sa ovim popustima.. kao što vidiš šareno društvo
ovo gore ti je vfr 1000 za 2009 oko 130 ks, razvod na bregaste ponovo zupcanicima,i 100 posto bez v tec-a.a nije ni los cb 100 r motor je stvarno prekrasan.
 
pudla iznevjerio si ekipu  :D ja sam očekivao da ćeš uletit i nahvalit motor, tako da mi preostane jedino da ujutro odem u tomića i dam bubreg. izgleda da stvarno niko u hrvata ne vozi ovaj bajk.
što se mene tiče to mu je još jedan plus  (y)
 
eddy said:
 
  MOZE LI VAKI AAAA.

 

 

Motor je odličan a i ciklistika je super eksplozivnija mašina od japanskih turera klase 600.
Nije jeftin ali BMW je uostalom  poseban brend.



 
RC46 said:
ovo gore ti je vfr 1000 za 2009 oko 130 ks, razvod na bregaste ponovo zupcanicima,i 100 posto bez v tec-a.a nije ni los cb 100 r motor je stvarno prekrasan.

znam za vfr-a. gledao sam ga već prije, mislim sve honde sam dvaput pretresao. o novom vfr-u se pričalo i za ovu godinu pa su samo ofarbali one što su im ostali na lageru. ako ga i izbace sljedeće godine treba pričekat još godinu dana da vidimo šta su zajebali. možda stave dupli vtec da se pali više puta, recimo svakih 1000 okretaja :)
 
jbudimir said:
pudla iznevjerio si ekipu  :D ja sam očekivao da ćeš uletit i nahvalit motor, tako da mi preostane jedino da ujutro odem u tomića i dam bubreg. izgleda da stvarno niko u hrvata ne vozi ovaj bajk.
što se mene tiče to mu je još jedan plus
  (y)

(y)

ima ih par na lageru, pa im je cijena dosta povoljna, jel' da ??

ja starog nagovaram na ovo ili v-stroma pa cemo vidit kroz par dan...  :wink:
 
majle said:
(y)

ima ih par na lageru, pa im je cijena dosta povoljna, jel' da ??

ja starog nagovaram na ovo ili v-stroma pa cemo vidit kroz par dan...  :wink:

upravo to.. imam frenda koji radi u tomića, sutra ću ić tamo pogledat te koji su na lageru. obećali su mi jako dobru cijenu...
jedino što bi ja novi model od 2008, zbog ispravka nekih bugova a i podigli su sic na 840 mm što bi meni krakatom dosta značilo
 
jbudimir said:
znam za vfr-a. gledao sam ga već prije, mislim sve honde sam dvaput pretresao. o novom vfr-u se pričalo i za ovu godinu pa su samo ofarbali one što su im ostali na lageru. ako ga i izbace sljedeće godine treba pričekat još godinu dana da vidimo šta su zajebali. možda stave dupli vtec da se pali više puta, recimo svakih 1000 okretaja :)
a v-tec nece sigurno biti citao sam nesto po netu samo bi mogao biti v5 a to je dodatna komplikacija,mislim da kvarova nece biti a ni gresaka dovoljno su zaj... ovog trenutnog. a xx 1200?