BMW k100 rs

Eto Zlatko ga je počeo rastavljati, za sada semerinzi i brisači od vilica,gumene mažetne ma da ne pišem svaki komad posebno sva crijeva i gumeni djelovi su propali i treba ih mjenjati, sajla od kumpluga,rezervoar je propao i ima rupicu sa donje strane pa kapa gorivo, šprice sam odnio u REBAC servis i oni su ih uredili i novi o-ringovi sada su ko nove 330 kn (a mislili smo da im nema spasa kad ih je Zlatko skinuo jer su bile toliko ruzinave i kroz svaku je gorivo štrcalo različito). U glavno kada su se poskidale plastike i kad smo ga ogolili nema hrđe po šasiji i vidi se da nije sklepan ni razbijan što mi je bio najveći strah, sada sam  :LOL:, pa ćemo vidjeti za dalje..
 
samo ga sredi dobro iz početka i inda nemaš problema poslije  (y)
 
Prebacili motor danas motor u Kaštela u Zlatkovu drugu garažu skinuli rezervoar kompletno ga rastavili sve puno ruzine i mulja unutra, pumpa radi ali je toliko propala da ću kupiti novu.Skinuli sve komande i prekidaće instrument tablu sic itd..Ubacio sam plovak i čep od rezervoara te magistralu od šprica u ultrazvučni čistač na dobro čiščenje i ispiranje mulja i hrđe, a rezervoar ću potopiti u limunsku kiselinu da se iznutra kompletno očisti (to če potrajati par dana ali to je najbolje za čiščenje aluminija bez da napravi ikakvu štetu, a rezultat će biti vrhunski isprobano nekpliko puta do sada)..Evo i par sličica, a ovo sam slika ženi u kužini ubit će me kaže da nisam normalan, a ko zna možda i nisam :mrgreen:
 
Ovako to izgleda kada se motor ne čuva i ne održava, a i uz to sve leži što je još gore
 
Do kardana još nismo došli, a auspuh skidamo sutra komplet grane i lonac i jedan prijatelj koji radi inox će to sve ispolirati da izgleda kao nov, a ja ću urediti ovaj crno-ruzinavi oklop auspuha ima da bude bolji od novoga :yikes:.
Imaš li možda o-ringove nove koji idu ispod vijaka od poklopca ventila?
 
Tu blendu od ispuha trebaš opjeskariti i plastificirati, sve drugo izgori, iz iskustva govorim.

Imaš u Solinu, na cesti od Merkatora prema Mravincima kad prođeš pekaru Švaguša skreneš desno.  Zaboravio sam ime firme uglavnom "Elektro - nešto"  imaš i reklamu-putokaz.
  Tražiš Matea,  rade vrlo dobro i po simboličnim cijenama. 
 
Mateo Kujić je išao sa mojim mlađim bratom u razred. Upravo mi je vario nešto po kamionu, a firma se zove elektro-kovina. Svejedno hvala na informaciji (y)
 
Eni said:
A cijena? Strogo povjerljivo?
Ako misliš koliko sam platio motor nije nikakva tajna dao sam 1000 eura. Puno ili malo???
 
Evo kako izgleda voda jutros nakon cjelonoćnog čiščenja u ultrazvučnoj kadi i rezervoar sam jutros stavio u kadu u limunsku kiselinu
 
Danas smo ga kompletno rastavili pa evo kako sad izgleda jadničak :(
Sutra ide motor i getriba dole i vilice i kotači također, ima da bude bolji od novog :misli:
 
Samo tako dalje, biće prekrasan a ti presretan.
 
Huh... Stvarno imaš volje...
Svaka čast...