BMW K1200 R ili K1300 R

Pozdrav, trebam pomoc. K1300R 2010. Izmedju ispusnih grana ispod masine imam neku sipku koja bi negdje trebala bit spojena, ali nije mi jasna njena uloga. Da li vi imate na svojim motorima to i cemu sluzi?









 
(y)
 

Attachments

  • IMG_20200501_075134.jpg
    IMG_20200501_075134.jpg
    491.3 KB · Views: 104
  • IMG_20200501_075151.jpg
    IMG_20200501_075151.jpg
    340.3 KB · Views: 89
Evo još koja fotka
 

Attachments

  • IMG_20200501_162351.jpg
    IMG_20200501_162351.jpg
    738.1 KB · Views: 107
  • IMG_20200501_162416.jpg
    IMG_20200501_162416.jpg
    447.3 KB · Views: 89
Pozdrav ekipa.
Jel mozda netko na svom k12/13r stavljao neke druge retrovizore? Koje ste stavljali? Kak su vam se pokazali?
Ja nisam bio zadovoljan s originalnima niti na k12r niti sad na k13r. I sad konacno odlucio da to promijeni.
 
Nije R model ali dijele isto srce...

BMW K1300S ,model 2009/10

-mane,prednosti...
-koji su bili opozivi sve..
-na sto posebno odredit paznju prilikom kupnje..?

Ako netko moze pomoci,podjeliti svoje iskustvo,bio bih zahvalan.
Hvala!

pozz
 
Nije R model ali dijele isto srce...

BMW K1300S ,model 2009/10

-mane,prednosti...
-koji su bili opozivi sve..
-na sto posebno odredit paznju prilikom kupnje..?

Ako netko moze pomoci,podjeliti svoje iskustvo,bio bih zahvalan.
Hvala!

pozz
Ako si pročitao temu, gotovo sve odgovore nađeš, a nije baš "velika" nema previše postova.
A ako imaš još štogod, napisat če mo, nema frke.

"na sto posebno odredit paznju prilikom kupnje..?"

Možda ne piše u temi, a za razliku od drugih motora, dobro je provjerit stanje kardana, da nema praznog hoda kotača (napred, nazad) i ESA dal radi, tj. kad promjeniš postavke ovjesa, jel ovjes "odreagira" a ne da samo piše na displayu a karakteristike ovjesa se ne promjene.
Najlakše osjetiš razliku između "Comfort" i "Sport" s dvije kacige(oznaka za vozača i suputnika) onda je razlika definitivno največa i najlakše se osjeti, čak i na mjestu bez problema.
Odgovore za ostalo imaš u temi,
Ali ajd, sad kad već pišem😜

* prvo pitanje je dosta individualno, ako ti je sjeo motor, nema onda mana, a ako ti ne odgovara, onda ih ima 100😁, ja nisam naišao na motor koji mi više odgovara i s kojim mogu više. Ako bih mjenjao, mjenjao bih zbog "promjene" a najbliže sam da ga ostavim a uzmem nekog drugog, ijako me ubija parkirni prostor😩
*opozivi- koliko ja znam:
- pumpa goriva,
-španer/klizač lanca razvoda,
-flanđa/prihvat zadnje felge(orginal alu mjenjaju za metalnu, jer je netko nekad pretegnuo vijak)

To je na mom mjenjano u BMW -u,
I ja sam promjenio Ring Antenu, ali samo predostrožnosti radi.

Jedini kvar sam imao, bio je prekidač Off/On (kill switch) pukla jedna žićica orginal zalita plastikomali ipak pukla, promjenio prekidač i bok.
Sve ostalo super, samo jako malo km radim, ni blizu koliko bih htio
(na registraciji prošli tjedan, kaže majstor 1260km u godinu dana😭😭😭😩)
Ali zato je svaki km, gušt.
I motor mi bude, "mladi starac" 🤔 kao i gazda🤣🤣.
Eto, možda sam ti i pomogao
 
Ako si pročitao temu, gotovo sve odgovore nađeš, a nije baš "velika" nema previše postova.
A ako imaš još štogod, napisat če mo, nema frke.

"na sto posebno odredit paznju prilikom kupnje..?"

Možda ne piše u temi, a za razliku od drugih motora, dobro je provjerit stanje kardana, da nema praznog hoda kotača (napred, nazad) i ESA dal radi, tj. kad promjeniš postavke ovjesa, jel ovjes "odreagira" a ne da samo piše na displayu a karakteristike ovjesa se ne promjene.
Najlakše osjetiš razliku između "Comfort" i "Sport" s dvije kacige(oznaka za vozača i suputnika) onda je razlika definitivno največa i najlakše se osjeti, čak i na mjestu bez problema.
Odgovore za ostalo imaš u temi,
Ali ajd, sad kad već pišem😜

* prvo pitanje je dosta individualno, ako ti je sjeo motor, nema onda mana, a ako ti ne odgovara, onda ih ima 100😁, ja nisam naišao na motor koji mi više odgovara i s kojim mogu više. Ako bih mjenjao, mjenjao bih zbog "promjene" a najbliže sam da ga ostavim a uzmem nekog drugog, ijako me ubija parkirni prostor😩
*opozivi- koliko ja znam:
- pumpa goriva,
-španer/klizač lanca razvoda,
-flanđa/prihvat zadnje felge(orginal alu mjenjaju za metalnu, jer je netko nekad pretegnuo vijak)

To je na mom mjenjano u BMW -u,
I ja sam promjenio Ring Antenu, ali samo predostrožnosti radi.

Jedini kvar sam imao, bio je prekidač Off/On (kill switch) pukla jedna žićica orginal zalita plastikomali ipak pukla, promjenio prekidač i bok.
Sve ostalo super, samo jako malo km radim, ni blizu koliko bih htio
(na registraciji prošli tjedan, kaže majstor 1260km u godinu dana😭😭😭😩)
Ali zato je svaki km, gušt.
I motor mi bude, "mladi starac" 🤔 kao i gazda🤣🤣.
Eto, možda sam ti i pomogao


hvalaaaa!!!

Inace procitao sam od tome motoru sve i svasta,da je ludilo za voziti,al da se kvari da je to cudo...
mjenjac problem,masina da je konstrukciska pogreska,boze sacuvaj... al meni se motor i dalje svida

nasao sam uredan primjerak sa urednom kilometrazom,u opozivima je sve promjenjeno sta si ti gore naveja...

vidit cemo
 
Last edited:
hvalaaaa!!!

Inace procitao sam od tome motoru sve i svasta,da je ludilo za voziti,al da se kvari da je to cudo...
mjenjac problem,masina da je konstrukciska pogreska,boze sacuvaj... al meni se motor i dalje svida

nasao sam uredan primjerak sa urednom kilometrazom,u opozivima je sve promjenjeno sta si ti gore naveja...

vidit cemo
Neznam jel znaš, ja vozim K1300R, mala razlika postoji između R i S, ali mislim da je samo u prijenosu/getribi, R je malo "življi"
 
hvalaaaa!!!

Inace procitao sam od tome motoru sve i svasta,da je ludilo za voziti,al da se kvari da je to cudo...
mjenjac problem,masina da je konstrukciska pogreska,boze sacuvaj... al meni se motor i dalje svida

nasao sam uredan primjerak sa urednom kilometrazom,u opozivima je sve promjenjeno sta si ti gore naveja...

vidit cemo

Evo nesto i od mene.
Imao sam k1200r i k1300r. Osobno znam nekoliko ljudi koji su imali/imaju k1200/k1300s/r.

Sto se tice masine, nitko nikad nikakvih problema. Ono sto je bilo poznata mana na k1200 ranijeg godista je bio zvuk faznog lanca (ali to ni nije bila neka sluzbena mana). Ja sam imao k1200r iz 2005. koji je imao prvu verziju spanera lanca bez onog spremnika ulja i svaki put kad bih ga hladnog upalio iz masine je prvih sekundu, dvije dopirao zvuk ko da ce se raspast (ali to je bilo sasvim normalno). Negdje od kraja 2006. su krenuli ugrađivat novu verziju spanera sa spremnikom koji je zadrzavao pritisak ulja na spaneru i dok motor nije bio upaljen pa su ti zvukovi prilikom pokretanja eliminirani.

Nadalje, covjek kojem sam prodao k1200r danas ima cca 100 tisuca km i nikad nikakvih problema s masinom. Ja trenutno na k1300r imam 55 tisuca km i također nema problema.

Sto se tice getribe vec ima razlicitih iskustava. Od ovih koje znam da voze k12/k13 (njih 4-5) jedan je imao poprilicnih problema s getribom (vise se ne sjecam sta je tocno bilo) i nakon bezbroj popravaka odustao od bmwa, ostali nemaju problema. Getriba ovdje je tipicna bmw-ovska, tvrda, glasna. Na to se naviknes ili ne.

Sta se tice samog motora (i k12 i k13) to je fantazija za voziti. Generalno ne bih rekao da se kvare ni vise ni manje za razliku od ostalih marki/modela. Rekao bih da su ovi neki zahvati/popravci van redovnih servisa (lezaj kotaca, semering vilica, itd.) bez obzira na marku/model nesto normalno ako je motor u stalnoj upotrebi (druga stvar je ako se godisnje napravi samo hiljadu, dvije kilometara).
 
Vozio K1200RSport skoro 7 godina, i osim što sam na opoziv mijenjao španer lanca i na kulanz flanđu diferencijala radio je ko urica. Nikakva konstrukcijska pogreška. Mrak motor za ono doba, 160 KS, ESA, top sport tourer. Bio svugdje s njim, od Grobnika do talijanskih i švicarskih passoa i nikad ništa.
Žena se žalila na sic, pa sam bio uzeo neki Baehr zamjenski gel sic na kojem nije curila dole na svakoj nizbrdici, i bio sam jako zadovoljan. 2013 sam neko vrijeme vozio HP Megamoto i zaljubio se. 2014 je izašao novi GSA, i kad sam probao, više nije bilo povratka.
Aka imaš dobar servisiran primjerak K13 nećeš fulati. Moj frend ima godinama K13S i jako je zadovoljan. Seru samo oni koji nisu nikad probali.
 
  • Like
Reactions: Village
hvala svima na informacijama...
pozdrav