BMW K1200 R ili K1300 R

BeLa-Vg said:
Zagrebačka / Ljubljanska avenija - negdje oko 19,30h... Ako sam dobro vidio-, plavi K1200R, pukao na pola kod spoja glavčine vilica i rame.

Mislim i nadam se da je vozač završio ok, motor mi se nije tako činio :blank:

nisu ga mogli više zakomplicirati  :misli:
pa tu je moglo puknuti puno toga. Ne znam na koji spoj glavčine vilica i rame misliš  :LOL:
isto se nadam da je vozač ok
 

Attachments

  • 2006_BMW_K1200R_front_wheel_Frame1.jpg
    2006_BMW_K1200R_front_wheel_Frame1.jpg
    61.8 KB · Views: 143
alo sekta čiji je ovaj primjerak?

https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/bmw-k1300s-1300-cm3-oglas-28840058

:mrgreen:
 
znate onu koji će mi kurac neprijatelji kad imam vas divne frendiće ovdje  :LOL:
 
Rudar said:
Ma pokaži ti "njima"
kupi švabu, a "vječitog" ostavi za "dišpet prijateljima"
(y)

bi kad mi netko garantirao da onaj iz linka je pristojan primjerak
 
M12 said:
znate onu koji će mi kurac neprijatelji kad imam vas divne frendiće ovdje  :LOL:
prodaješ praktički novi motor kojem si prvi vlasnik i dodaješ cca još jedne novce da uzmeš 4 godine stariji, upitne povijesti i vjerojatno iz uvoza :misli:
za te novce kolko ovaj traži možeš vani birati xr, ako već daješ toliko novaca, barem uzmi nešto novije, moja logika i moj savjet koji možeš i ne moraš uvažiti :mrgreen:
 
sve opcije su otvorene ali u pravu jesi  (y)
 
Ne znam jeli tema otišla na neku novu stranu, ali po naslovu, K1200R ili K1300R - Po meni je bolja opcija K13

Vozio oba, prvo K1200R nekih 30ak TKM, pa prešao na K1300R... meni je bila osjetna razlika... al opet, ja sam picajzla  :mrgreen:
 
DMGforLife said:
Ne znam jeli tema otišla na neku novu stranu, ali po naslovu, K1200R ili K1300R - Po meni je bolja opcija K13

Vozio oba, prvo K1200R nekih 30ak TKM, pa prešao na K1300R... meni je bila osjetna razlika... al opet, ja sam picajzla  :mrgreen:

Koja je razlika?
 
Po mom mišljenju, K1200R je puno siroviji nekak, direktniji, siroviji.
Tipa jako je zaroštao lanac kod paljenja, jer je imao mehanički španer (Tak su mi objasnili u servisu).
Onda je stavljen drugi pa je bilo bolje.
Mjenjač je bio glasniji i znao preskakati i tak.
Sad, možda sam naletio na takav motor, ne znam.
Po meni K1300R je baš prava evolucija.
Osim toga, sa K1200R sam imao i tvorničkih akcija koje ništa ne koštaju ali opet, nisam baš bio sretan kad sam čuo da neke stvari nisu baš kak trebaju biti, pa se naknadno mijenjaju.
Ali, to sam valjda ja picajzla, ne znam.

Vjerujem da ima ekipe koja je super zadovoljna sa 12, ali eto - to je moje iskustvo.
 
Hi ekipa
pitanje jedno, možda se nekom desilo.
Ovaj tren probao upalit motor, sve odradio kako treba, ali ne pokazuje temp. i nivo ulja. I ne starta, totalno mrtav na prikidač.
Zvao sam Marijana ali već je otišao s posla.
Jutros sam odvozio 30tak kn, palio gasio nekoliko puta i sve 5.
Jedino što je sad stajao na suncu par sati. Sve ostalo bez problema.
Sad sam odpojio akumulator pa ču probati "norveški reset" kroz par minuta.
Pokušao sam i s servisnim ključem(posumnjao na ring antenu) ali sve isto_Odradi pumpu goriva ali ne pokazuje temp i gorivo.
Evo ako netko imao iskustva,nek javi
 
Hi ekipa,
samo da javim,
"norveški reset"  i hladna garaža  pimogli.
Ponovo spojio akumulator, i sad odrađuje sve funkcije i pali bez greške. Eto pa ti sad znaj, možda je "švabi" bilo vruče, ali neznam zaista. Nije mu to prvi put da je na jakom suncu.
Svejedno ču probati dobit obrazloženje.
Ili Tomić ili Baumgartner (uskoro redovan servis).
Pa kad/ako saznam javim.
 
Ako pali kad je hladno, a ne kad je vruce (ne govorim o temperaturi samog motora, nego vanjskoj) onda 99% ti je problem u prekidacu za paljenje. Ja sam imao isti problem ovo ljeto na putu. Drugi dan puta nije vise htio palit nakon par sati voznje ujutro. Ostatak puta smo palili jedno 75% na guranje (sto je izgledalo vrlo smjesno na svakoj benzinskoj -- zena je gurala :mrgreen:).

Kad smo dosli doma zamijenio prekidac (novi je jedno 1200 kn) i sve se vratilo u normalu. Ovaj novi prekidac je puno modernije slozen iznutra.

Citao sam na nekom stranom forumu da usred velike temperature odspoji se vod od paljenja. Moze se kao sam popravit ako imas malo iskustva s elektronikom ali meni se nije dalo zajebavat s tim pa sam jednostavno kupio novi.

Ak se hoces igrat posaljem ti svoj stari prekidac pa mozes probavat lemit po njemu. :mrgreen:
 
:mrgreen: hvala na ponudi hahahah
Nisam ja baš od struje, a i još sam par dana u Hr pa budem" parkirao po hladovinama", a kad dođem doma u 9. mjesecu ,onda servis, pa nek dečki vide šta je i kako.
Hvala puno
 
:mrgreen:

Nije neka frka moze se upalit na guranje pa nisi "stranded" (kazem ja koji nisam gurao :mrgreen:).