BMW K1200 R ili K1300 R

fumi said:
Pozdrav ekipa od novog vlasnika K1300R 2010 god.

Ima li slucajno netko za podijelit service manual za njega?

Pozdrav i tebi....

Jesi li ti mozda iz Gorice, a motor uzel u Slo ?


 
A, ok.

Pitam za ovog Slovenskog, jer je taj bio u mojih rukama nakratko...

U svakom slucaju, zelim ti puno sretnih i sigurnih kilometara...  (y)

Ja sam sa svojim svako malo u Dalmaciji, svaki put gustam sve vise, pa neka je tako i tebi...
 
Ako koga zanima prodajem nosače i givi bočne kofere od 35 litara.
Koferi su bili na K1200R.

LINK:

https://www.njuskalo.hr/dodatna-moto-oprema/koferi-givi-35-l-oglas-29370451


Cijena za komplet 2000 kn
 
Jel moze koji info o k1200r  2006 god?
Kakvi su opcenito za nekoga tko vozi R
Jeli osjetni prelazak?
Nisam nikad vozio ni na kardan,jeli ima kakvog lufta u prijenosu ili trzaja u saltanju ili nesto da ne mislim da je pri kraju pa da me gazda na probi ne gleda blijedo..
Vidim da se spominje osjetna razlika u cijeni odrzavanja naspram drugih marki,jeli makar traje onda duze hehe

Uglavnom svaki info mi je vrijedan.
Volim dati gasa (ne divljacenja) i pase mi sto je 1xxx ccm, jer sada sam na zx10r  04' , nadam se da nije preveliki za nekog od 175cm
 
Za nekog s R će ti bit malo težak u kratkim zavojima.
Položaj sjedenja preporod!
Snage u nizim okretajima ima x4 u odnosu na R 600ccm.
Kardan meni nije imao neki luft - znam da su za te motore imali opoziv ili servisnu akciju - uglavnom na mom je to bilo zamijenjeno. Vidi malo stanje prednjeg ovjesa s naglim kratkim kocenjima pri brzini 1-2-3 km/h.
Znam da su mjenjaci bili prozivani ali ja nikad problema s njim.
Održavanje nije nista extra skuplje za motor od 13 god.. koristi isto ili slicno ulje kao i hornet ili nesto u klasi..

S 175 si još ok, ali s manje od toga bi bio knap.
To je idealan motor za dinamične vozače.. ali rekao bi fluidno dinamične, ne kao ove smogovce s Plominke.
 
kacigae30 said:
Jel moze koji info o k1200r  2006 god?
Kakvi su opcenito za nekoga tko vozi R
Jeli osjetni prelazak?
Nisam nikad vozio ni na kardan,jeli ima kakvog lufta u prijenosu ili trzaja u saltanju ili nesto da ne mislim da je pri kraju pa da me gazda na probi ne gleda blijedo..
Vidim da se spominje osjetna razlika u cijeni odrzavanja naspram drugih marki,jeli makar traje onda duze hehe

Uglavnom svaki info mi je vrijedan.
Volim dati gasa (ne divljacenja) i pase mi sto je 1xxx ccm, jer sada sam na zx10r  04' , nadam se da nije preveliki za nekog od 175cm

uzmi bilo koju godinu samo ne 2006... na ovim kasnijim godištima ima nešto aftermarket rezervnih djelova tipa lamele i slično...
 
Bok ekipa. Pozdrav od novog vlasnika K1300R :) Čekamo toplo vrijeme da se počnu prikupljati km, makar je već i po ovom vremenu moguće odraditi prave vožnje :)
 
Bok ekipa,
Pitanje jedno,
Jel netko mijenjao amortizer volana na K13R,
Naime primijetio sam na jučerašnjoj vožnji da mi na 200km/h postane malo nestabilan prednji kraj, onako labav i malo klima na upravljaču, ali već na 220km/ nema vibracija i miran je, sve do kraja je miran.
Na nižim brzinama nema nikakvih problema.
 
Rudar said:
Bok ekipa,
Pitanje jedno,
Jel netko mijenjao amortizer volana na K13R,
Naime primijetio sam na jučerašnjoj vožnji da mi na 200km/h postane malo nestabilan prednji kraj, onako labav i malo klima na upravljaču, ali već na 220km/ nema vibracija i miran je, sve do kraja je miran.
Na nižim brzinama nema nikakvih problema.
Ležaj volana :misli:
 
:misli: neznam, ali da je ležaj bilo bi problema i pri drugim brzinama, a nema zaista nikakvih.
Bez problema se pusti upravljač i na preko 100,  nema klikanja, pomaka radialno/aksialno na upravljaču.
Samo eto na toj brzini nestabilnost, i to isprobao  nekoliko puta, i na pravcu i u laganom zavoju( :shocked: to je bilo malo "čupkavo") ali preko 220 opet miran.
Zato sam posumljao, možda amortizer, neznam...
 
Ne nije elektronski, običan hyd. mislim, nema nikakve žice do njega, hm mislim, mora ću do garage, Al mislim da je klasičan, gotovo sam 100%
 
Rudar said:
Ne nije elektronski, običan hyd. mislim, nema nikakve žice do njega, hm mislim, mora ću do garage, Al mislim da je klasičan, gotovo sam 100%
Ako nije elektronski probaj ima li otpora.