BMW R 35

koliko sam čuo iz priča koje se prenose "s koljena na koljeno" oldtimeri spadaju u posebnu grupu vozila, koje je moguće legalno uvesti uz davanja državi i registrirati ih ....  (y)
 
znam da je prijatelj uveo oldtimer porschea pa ga mogu pitati kak je to izveo. sjećam se da je bilo komplikacija i možda je to išlo po nekoj žnori, a ne baš skroz legalnim putem. pitam pa javim
 
nisam siguran, al mislim da se motori koji su stariju od 30 godina mogu normalno
uvesti pod oldtimer, ali da moraš ič preko oldtimer kluba.

e, ak ga kupiš, mi prodaš alternator, na mojem (54 g.) mi je riknul
pa bi trebal jedan.  :mrgreen:
 
Evo drug, naletio sam na ovo
http://www.mreznica.hr/oldtimer/savjeti.asp
 
shonyo said:
Evo drug, naletio sam na ovo
http://www.mreznica.hr/oldtimer/savjeti.asp

Huh... ne izgleda bas najbolje...
"Naime bilo je slučajeva da su carinici podigli procjenjenu vrijednost i nekoliko puta u odnosu na onu navedenu u računu ili ugovoru o kupovini vozila."

i dalje...

"Troškovi carinskih davanja za uvoz oldtimera u RH su izuzetno visoki.
Uz administrativne troškove špeditera na graničnom prijelazu i u carinskoj ispostavi (500 do 800 Kn), davanja su kao za uvoz polovnih vozila, dakle 50 do 100% skuplje u odnosu na uvoz novih vozila! Važno je napomenuti da se na procijenjenu vrijednost vozila obračunava carina, na taj zbroj dodaje trošarina, a onda na taj iznos obračunava se PDV."

...pa trosarina

"Ukoliko je procijenjena vrijednost vozila manja od 50.000 Kn, a automobil ima manje od 1600 ccm (motocikl do 250 ccm), trošarina je 19,5%."
Kad se sve zbroji dodje jako skupo i neisplativo. :-(
 
zt said:
Kad se sve zbroji dodje jako skupo i neisplativo. :-(

pa takve stvari se rijetko rade radi isplativosti... a ljubav ne pita za cijenu...  (y)
 
zt said:
Zanimljiva ponuda na http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=4638230422, BMW R 35, 38-o godiste. Da li se takav motor moze uvesti kod nas uopce i kolika bi davanja bila?

moraš biti svjestan da cijena koja bi bila za tebe prihvatljiva i nije stvarna cijena jer onaj koji prodaje postavlja minimalnu cijenu, a koja ako se ne dostigne , navedeni predmet se ne prodaje, ako nisi kupavao preko ebaya nađi nekog ko jest i ko razumije njem.jezik,  mislim da kad bi ovaj BMW uvozio da bi se zeznuo
 
easy said:
moraš biti svjestan da cijena koja bi bila za tebe prihvatljiva i nije stvarna cijena jer onaj koji prodaje postavlja minimalnu cijenu, a koja ako se ne dostigne , navedeni predmet se ne prodaje, ako nisi kupavao preko ebaya nađi nekog ko jest i ko razumije njem.jezik,  mislim da kad bi ovaj BMW uvozio da bi se zeznuo

Poznat mi je rad s eBayem, vec par godina ga aktivno i koristim. Zanimalo me je koliko bi dodatnih davanja bilo na jednu slicnu cijenu, ispalo je jako puno i ohladilo moj entuzijazam vrlo brzo. :-(
 
pitao frenda on to riješio tako što je auto bio ostavština, a i bio je fizički u hrvatskoj pa se nekak to riješilo kao nasljedstvo. nisam pitao detalje, a čini mi se da tebi to malo pomaže