BMW R1200GS ADVENTURE

Ja sam kupio zamjenski Brembo i nije bilo problema, nakon toga opet stavio originalne plocice i mislim da sa originalnim bolje koči. Cjena je duplo u odnosu na zamjenski.
 
DaRRth Vader said:
Meni samo nije jasno zasto se skida prednji kotac kod izmjene plocica ?

Ne treba zaboraviti da se klipici moraju ocistiti prije nego li se gurnu nazad u klijesta... To je POD OBAVEZNO...
Break cleaner i cetkuca za zube su osnovni alat za to..

U pravu si. Ne treba se skinuti kotač, ali mislim da sam mijenjao i gumu kad sam radio.
 
DaRRth Vader said:
Ne treba zaboraviti da se klipici moraju ocistiti prije nego li se gurnu nazad u klijesta... To je POD OBAVEZNO...
Break cleaner i cetkuca za zube su osnovni alat za to..

Bolje sa vodom i malo deterdzenta za sudje. Brake cleaner moze nagristi gumice na klipicima

Ja sam na R-u isto stavio zamjenski Brembo, odnosno OEM ekvivalent i koci isto kao i sa fabrickim
 
esso_sa said:
Bolje sa vodom i malo deterdzenta za sudje. Brake cleaner moze nagristi gumice na klipicima

Ja sam na R-u isto stavio zamjenski Brembo, odnosno OEM ekvivalent i koci isto kao i sa fabrickim
Znaci onda da se break cleaner ne treba koristiti... on ne grize gumice kocnica...
 
DaRRth Vader said:
Znaci onda da se break cleaner ne treba koristiti... on ne grize gumice kocnica...

Pogledaj malo sastav brake cleanera i kako ti sastavi reaguju sa gumom... To sto pise da je "cistac kocnica" ne znaci da ga treba prskati i po gumenim dijelovima. Vise je za ciscenje masnih i kocionom prasinom zaprljanih zeljeznih povrsina. Npr. ispipkas masnim rukama diskove, brake cleaner je idealan da ih ocistis...
Mlaka voda sa malo deterdzenta i cetkica za zube su puno sigurnija opcija za ciscenje klipica i klijesta
 
esso_sa said:
Pogledaj malo sastav brake cleanera i kako ti sastavi reaguju sa gumom... To sto pise da je "cistac kocnica" ne znaci da ga treba prskati i po gumenim dijelovima. Vise je za ciscenje masnih i kocionom prasinom zaprljanih zeljeznih povrsina. Npr. ispipkas masnim rukama diskove, brake cleaner je idealan da ih ocistis...
Mlaka voda sa malo deterdzenta i cetkica za zube su puno sigurnija opcija za ciscenje klipica i klijesta
U jebote mis ,,, sranje.... pa ja vec 30 godina skoro svaki dan to radim...  i jos k tome koristim i Wurth Rost of kad je puno nakupina... na nekim sam cak motorima to radio i vise od tri cetiri puta...
Dobra pa si mi rekao.. necu vise.. (y)
 
DaRRth Vader said:
U jebote mis ,,, sranje.... pa ja vec 30 godina skoro svaki dan to radim...  i jos k tome koristim i Wurth Rost of kad je puno nakupina... na nekim sam cak motorima to radio i vise od tri cetiri puta...
Dobra pa si mi rekao.. necu vise.. (y)

Ocito si mehanicar - imas tu dozu sarkazma koju mehanicari pokazuju kada im kazes nesto suprotno njihovim uvjerenjima i nacinima rada...
No dobro, poznato je da rijetko koji mehanicar uci dalje od onog sto je inicijalno naucio kao segrt, pa je jasna i navika da se sve radi inercijom  (y)
Moj savjet je bio dobronamjeran, a neka svako cisti onako kako misli da je to najbolje
 
esso_sa said:
Ocito si mehanicar - imas tu dozu sarkazma koju mehanicari pokazuju kada im kazes nesto suprotno njihovim uvjerenjima i nacinima rada...
No dobro, poznato je da rijetko koji mehanicar uci dalje od onog sto je inicijalno naucio kao segrt, pa je jasna i navika da se sve radi inercijom  (y)
Moj savjet je bio dobronamjeran, a neka svako cisti onako kako misli da je to najbolje

[emoji106][emoji106][emoji106]

I ako se ne varam, bas zbog toga si poceo sve sam sebi raditi. Tako i treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
esso_sa said:
Ocito si mehanicar - imas tu dozu sarkazma koju mehanicari pokazuju kada im kazes nesto suprotno njihovim uvjerenjima i nacinima rada...
No dobro, poznato je da rijetko koji mehanicar uci dalje od onog sto je inicijalno naucio kao segrt, pa je jasna i navika da se sve radi inercijom  (y)
Moj savjet je bio dobronamjeran, a neka svako cisti onako kako misli da je to najbolje
Nemas pojma koliko si u krivu....naprotiv svakodnevno usvajam i primjenjujem novostecena znanja i iskustva ... srecom po moje segrte...
No blizu si.. skoro da jesam mehanicar... (y)

Ovdje na Tamnoj Strani postoje dva zanimanja u toj bransi, Motorcycle Mechanic i Motorcycle Technician  :wink: 
 
EnduroLab said:
Tako tako. Kupi si gs-a. Bolje ne zasluzujes. Sad ces ti vidjet svoje.

:LOL:

Ja ili netko drugi... ?
Pa znas da pod mus moram voziti GSA.. 😂😂🤪🤪 stoji mi u opisu radnog  mjesta..
 
Hvala svima na pomoći  (y), mislim da ću uzeti kod louisa ove:  https://www.louis.eu/artikel/brembo-brake-pads-sinter-with-abe-fuer-bmw-r-1200-gs-adventure-lc/10047600?filter_bike_id=3154&filter_article_number=10047635&list=042cfccd97be740b11f141992a514e64
 
Imao sam takve i nisu bile loše. Original je bolji kod kočenja.
 
tomo3 said:
Imao sam takve i nisu bile loše. Original je bolji kod kočenja.

U kojem smislu bolje, potreban manji pritisak na ručicu kočnice, bolji osjećaj kod doziranja?... :misli: :misli:
do sada sam imao samo originale koje je Tomić ugrađivao.
 
EnduroLab said:
Da, TI!!

A jel ti u opisu stoji i skolovanje o brake cleaneru ili to moras nadoplatit tecaj?  :mrgreen:
Sta ce mi tecaj pored pristupa forumima ????
 
DaRRth Vader said:
Sta ce mi tecaj pored pristupa forumima ????

Tu smo zato da pomognemo. Ti slobodno pitaj što god ti nije jasno. :mrgreen: