BMW R1200GS ADVENTURE

BMW CRUISER

New member
Volio bih čuti vaša iskustva i mišljenja o BMW R1200GS adventure. Planiram ga ovih dana kupiti. No dvojim se između GS-a i Adventura. Vozim se dosta i po gradu i lokalnim cestama, no planiram i pokoje ozbiljnije putovanje. Nemam iskustva s tom vrstom motocikla pošto vozim Cruiser. Dal je netko prešo s Cruisera na takav putni enduro? 
 
Prodaje ti se jedan sivi GS adventure u Rijeci malo star (pola godine do godinu)
Vidio sam ga u gradu par puta


imaš na www.ritelefax.hr pod rubrika motocikli
to ti je Burza, istarski i riječki oglasnik.

Možda bi bilo dobro ispitati
 
Mislim da ga zanimaju savjeti u vezi motora a ne oglasi  :wink:
 
...ma može i savjet i oglasi, ćisto da vidim koliko vrijedi rabljeni jer ih je malo u ponudi.
 
Icek said:
Prodaje ti se jedan sivi GS adventure u Rijeci malo star (pola godine do godinu)
Vidio sam ga u gradu par puta


imaš na www.ritelefax.hr pod rubrika motocikli
to ti je Burza, istarski i riječki oglasnik.

Možda bi bilo dobro ispitati
..pogledao sam oglas no nema broja tel. ako ga možes saznat bio bih ti zahvalan. Morao bih ovih dana naručit novi ako bi ga htio vozit ove sezone jer se čeka oko 90 dana. Ako je ovaj u Rijeci ok uzeo bih njega. Koje je boje?
 
Ako ne planiras van ceste, "obicni" je IMHO bolji izbor od Adventure-a.
 
..pa nisam do sad silazio s ceste pošto nisam imao mogučnosti, hoče li i GS biti ok za silazak?
 
Cruiser nikada nisam vozio i ponosim se time.  :wink:

E sada, pitanje obični ili Adventure se stalno ponavlja na forumima tipa http://www.ukgser.com/forums/ http://www.advrider.com/forums/forumdisplay.php?f=3 i zaključak je uglavnom kupi onoga koji ti se više sviđa (ukoliko imaš dosta novaca). U biti su to jednaki motori, a izbor aftermarket đinđi je zastrašujući (količinom i cijenom) tako da naknadno možeš "ugoditi" motor prema svom izboru. Nije nevažno koliko si visok i jak, jel je Adventure ipak malo veća mrcina, makar ni obični GS nije mali  :wink:.

PS. Kaj se tiče makadama pogledaj: http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=257767
 
savjetujem, GS, budući da ti neće trebati điđe i putni dodaci, koje bi platio na adventure modelu puuno... a ne treba ti.

(y)
 
Frane said:
Koja je razlika između GS i GS adv? Adv je teži (260kg suh) i ima za 5mm veći hod ovjesa. :lolcry:

Adventure je za dugačka, dugačka putovanja di nisi nikad siguran jel ima brzo benzinska ili nema, jel ima asfalta ili nema... (da sad ne idemo u tehničke razlike...)
Ako ti baš za to ne treba onda je normalni GS idealan.
 
BMW CRUISER said:
..pogledao sam oglas no nema broja tel. ako ga možes saznat bio bih ti zahvalan. Morao bih ovih dana naručit novi ako bi ga htio vozit ove sezone jer se čeka oko 90 dana. Ako je ovaj u Rijeci ok uzeo bih njega. Koje je boje?

Nekidan sam bio kod Tomića i dole u garaži su bila tri GSa netom izvađena iz kutije. Nije vrag da su sva tri za poznate kupce.

Vozio sam GSa i to je stvarno super vozan motor. Obzirom da sam vozio cruisera (ne BMWa nego Hondu) godinama mislim da će ti biti neobično pet minuta, a poslije ćeš se čuditi kako si se mogao onako voziti. Malo se šalim, ali otprilike je tako.

Adv nisam vozio ali sam čitao po testovima, a mislim da bi tako i osobno izabrao, da je GS prikladniji za one kojima motor treba za svakodnevnu uporabu. Ko ide u Afriku ili Aziju ili takonešto izabrat će Adv-a.
 
...svi su prodani, to je isopruka za Prosinac. Morat cu cekat oko 90 dana. Meni je Adv. osobno ljepši (žbicane felge, zaštita cilindara, bolja zastita za koljena,veči vizir itd. )  samo neznam hoče li ga biti teže voziti po gradu i lokalnim manjim putevima.
 
BMW CRUISER said:
...svi su prodani, to je isopruka za Prosinac. Morat cu cekat oko 90 dana. Meni je Adv. osobno ljepši (žbicane felge, zaštita cilindara, bolja zastita za koljena,veči vizir itd. )  samo neznam hoče li ga biti teže voziti po gradu i lokalnim manjim putevima.

Ponavljam: Adv nije za grad i lokalne manje puteve! Za to ti je dobar i z 750!  :mrgreen:
 
Frane said:
I zajebat će se gadno, ovaj ADV bi trebao biti lakši od običnog dok je on punih 40kg teži! Toliko o sposobnosti BMWa da napravi kvalitetan enduro motor, uostalom gdje bi ti kada je ADV nakrcan (s vozačem, prtljagom, tekučinama preko 400kg) s njim po Africi?! Bio je test KTM 640 ADV vs. GS 1200 ADV u pustinji i naravno da je BMW popušio... 8)

Čitao. Popušio po čistom pijesku jer tone zbog težine. Dobio po makadamu.  8) ADV jest pretežak, ali ovisi i o vozačevoj težini.
 
Frane said:
I zajebat će se gadno, ovaj ADV bi trebao biti lakši od običnog dok je on punih 40kg teži! Toliko o sposobnosti BMWa da napravi kvalitetan enduro motor, uostalom gdje bi ti kada je ADV nakrcan (s vozačem, prtljagom, tekučinama preko 400kg) s njim po Africi?! Bio je test KTM 640 ADV vs. GS 1200 ADV u pustinji i naravno da je BMW popušio... 8)

Kada ćeš ti skužiti da GS nije enduro motor, nego putni motor sa kojim možeš proći po koliko toliko lošem terenu?  :misli: Možda kada jednom u životu odeš na put duži od 500 km?
 
Frane said:
zbilja?! :shock:





Dakle kada napravim duži put od 500km moram skužiti da je GS putni motor? mislim da si još pod utjecajem plavca malog.  :mrgreen: Znaš ti sam dobro o ćemu ja pričam i znaš da istinski moto putnici nikada neće uzeti takav motor.

Znači, npr. ljudi koju su bili u Pakistanu sa Labašem nisu "istinski moto putnici"? Kako se odlučuje tko su "istinski moto putnici"? Valjda ti ne voze GSa?
 
..ma nije bitno tko je kakav biker, zanimaju me vaša iskustva vezana uz ovaj motor.
 
Imam običnog GSa 07, napravio 25.000 km prošle godine, bio u Tunisu, prevrtao se po šoderu, nikakvih problema, ukratko volim GSa. Imam i 04 Sa i 9 od 10 puta kada idem na vožnju uzmem GSa. Pošto si BMWjaš, mislim da se nećeš razočarati ako ga uzmeš.
 
Frane said:
I zajebat će se gadno, ovaj ADV bi trebao biti lakši od običnog dok je on punih 40kg teži! Toliko o sposobnosti BMWa da napravi kvalitetan enduro motor, uostalom gdje bi ti kada je ADV nakrcan (s vozačem, prtljagom, tekučinama preko 400kg) s njim po Africi?! Bio je test KTM 640 ADV vs. GS 1200 ADV u pustinji i naravno da je BMW popušio... 8)

Evo iz ovih stopa idem zvat BBC i reč im da ona njihova emisija Long way down di su Ewan i Charley išli Adventure motorom od vrha Engleske preko cijele Afrike do Rta dobre nade je najobičnija pizdarija jer di im je pamet sa Adventure motorom ič u Afriku.
Stvarno su budale!
Reka Frane!  :mrgreen: :LOL: :LOL: :LOL: