bmw r1200rt

ronny

Active member
u fazi sam traganja za motorom ovog tipa.2005-2007 god.jel ima netko na forumu taj motor a da je iz okolice zagreba da skoknem do njega da malo pregledam motor i da probam vozit,naravno ostavljam mu polog ako nedajbog nešto se desi. :mrgreen:
 
markotornic said:
Ako lova nije problem mozda bolje TC. 2011-2013

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
vjerovao mi ili ne ali ovaj mi je ljepši od nove linije.problem je iskopati primjerak koji ima manje kilometara ali treba tražit.dosad sam proučio literaturu i saznao za sve dobre i loše strane te kad odvagnem u odnosu na druge traktore sve je to tu u prosjeku isto. :LOL:
 
2011-2013 ti je ista linija. Razlika je u samoj masini. Ni meni noviji nisu bas najnaj. U svakom slucaju uzivaj. Samo dobro ulje i nek ga ima i nema brige[emoji106]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 
uzeo sam onog crvenog iz sbk.dobar je mada ima dosta km,106tkm. zamara me jedna stvar.pokazivač nivoa goriva neradi tj stalno blinka kao da je prazan a ima više od 15 litara goriva.uz njega svijetli i onaj žuti uskličnik na tabli mada sve uredno radi na motoru.zna li netko od vas ima li on veze za ovim pokazivačem goriva.
 
Kada gorivo dodje na rezervu onda se upali narandjasti trokut. Ovo je vjerojatno to. Sto se tice pokazivaca vjerojatno je otisla traka za mjerenje u rezervoaru. Ovo je cest problem pa proguglaj.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 
vidim da si ti vjerojatno jedini aktivan u ovoj temi,hvala za savjet.kak da to izvadim van i provjerim.nemam iskustva sa bmw motorima.ovo mi je prvi.
 
Ja znam kako je na 1150 i 1100 poslije kupovine sam ga doktorirao ,naj gore je kad ga prvi,put rastavis poslije je lako!
 
Probaj otpeljat na servis. Nisam siguran Ali sam negdje procitao da BMW ima lifetime zamijenu na tome ili sam nesto pobrkal. Daj pusti PM DaRRth Vader clanu. On je serviser u BMW pa bu znal bolje. Ako je to u pitanju.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 
zanimljivo mi je da je riknul na benzinskoj pumpi.imal sam goriva za još 100km ali ajd idem ga natankati pa nek se nadje.nakon toga mi je prestao pokazivati nivo i upalila se ona trokut žuta.kao da se nešto desilo pri točenju.jel moguče da ima nešto što bi mlaz goriva iz pumpe poremetio...
 
Jesi to popravio?


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
nisam,ne zamaram se puno oko toga.pratim po tripu kad napravim 400km idem točiti :mrgreen:.zvao sam igora i kaže da je najvjerojatnije otišla traka.ako negdje naletim na ispravnu polovnu uzet ču ju ali 1100kn za novu nedam.bolje to potrošiti za gorivo i klopu (y)
 
Pozdrav ljubiteljima i vlasnicima RT krstarice.. Prijavljujem se u klub, kao novi vlasnik zračno-uljnog modela.  (y)
 

Attachments

  • rt.jpg
    rt.jpg
    272.4 KB · Views: 135
Moji prvi dojmovi nakon par stotina kilometara u dva dana: motor s lakoćom guta kilometre, zaštita od vjetra, turbulencija i buke je izvrsna, integralne kočnice (prednja plus zadnja) su izvrsne. Gume Metzeler Sportec M3 odlično pristaju ovom motoru, niti malo osjećaja nesigurnosti ili "borbe" za grip.

Motor je 2006., sa nešto manje od 60k km. Dobio sam s njim servisnu knjigu, točno se po godinama vidi kilometraža i što je sve rađeno od servisa. Radi čak i pokazivač goriva. Radio nije ugrađen, i sretan sam što nemam baš toliko gumbi kao modeli s radiom. Od tragova korištenja jedino se vide lagane strugotine petom iznad desnog oslonca za noge, ali puno manje nego na bivšem Versysu.

Jedino što u ova dva dana još nisam skužio čemu služi daljinski, jer sam se više koncentrirao na vožnju.. S njime se aktivira alarm protiv krađe, ili?  :misli:  :mrgreen:
 
Evo još par fotki..
 

Attachments

  • rt2.jpg
    rt2.jpg
    302 KB · Views: 143
  • rt3.jpg
    rt3.jpg
    260.5 KB · Views: 144
  • Like
Reactions: Village
Pozdrav ljudi,jedno pitanje za one koji znaju odgovor,BMW R1200 RT ,kako spustiti kratka svjetla,pošto sam primjetio
da mi vrlo često vozači koji mi idu u susret blicaju,hvala