BMW Tomić i neodrađivanje posla

Super Jura

New member
Počnimo redom,

polovicom travnja ove godine odradim servis prije vikend puta od 1500 km,
krenem na put i na obilaznici kod Jankomira mi se upali lampica za kočnice,
stanem nazovem Tomića i Marijan mi kaže da dođem (pričekao me jer je bio kraj radnog vremena),
kako sam krenuo lampica se ugasila, ali sam svejedno otišao do servisa.
U servisu su mi rekli da vjerojatno umire senzor ABSa i da se javim kad opet zasvijetli.
Zasvijetlio je 7.500 km kasnije, a ja sam ničim izazvan (osim dobrom usmenom predajom) odlučio promjeniti servis
i odvezao sam motor do Igora koji je otvorio servis za BMWe na kraju Branimirove.
Nazove me kad je pogledao i obavijesti me da se ulje u diferencijalu karboniziralo
i da se komad te mase zalijepio za senzor i da zato nije radio. Senzor je ispravan.
Na računu od Tomića iz travnja ove godine je zaračunano ulje u diferencijalu 225 kn,
a na računima iz lipnja 2014. i lipnja 2013. je zaračunano po 75 kn.
Teško je procijeniti od kada ulje u diferencijalu nije ni taknuto, a po trenutnoj procjeni majstora nema veće štete.
Od daleko skuplje štete me spasio senzor, a to ne bi ni saznao da nisam promjenio majstora.
Šteta za đžep je nešto preko 1000 kn, a u tome je ulje koje sam platio, a motor ga nije vidio i 3-4 ispiranja koja sad odrađujem.

Od ovlaštenog servisa sam samo očekivao da naprave posao koji naplaćuju, ništa više :palacdolje:
 
Bez riječi sam. Srića i Bog pa se vama nije ništa putem dogodilo.
 
cosmic said:
Bez riječi sam. Srića i Bog pa se vama nije ništa putem dogodilo.

Da, odradili smo taj vikend đir, a poslije i Grčku sa dosta autoputa i opterećenja za dif.
Dobro je prošlo!
 
A koji dokaz imam?
Jedino da sam nakon što sam saznao došao njima sa zažbukanim difom i stajao pored njih dok otvaraju.

I opet ja ne bi ništa imao od toga, ali bi netko letio s posla (možda).

 
Nevjerovatno !  :shock:
Što bi sad čovjek trebao, sam servisirati ?
Sa druge strane i taj g. Igor je radio u Tomiću, zar ne ?
 
iBoris said:
Nevjerovatno !  :shock:
Što bi sad čovjek trebao, sam servisirati ?
Sa druge strane i taj g. Igor je radio u Tomiću, zar ne ?

Da, je.
Dođe čovjeku da posluša KLR Gagija i sam mijenja ulje, a ostalo ostavi njima :misli:
 
Zbilja ne znam što bih rekao.  :misli:
Ne bih očekivao od te kompanije takav oblik prevare.
A da tebi nije nekako ušla voda u dif ?
 
Hmmmm.

Mislim da i drugi mehaničar mulja.


Super Jura said:
Da, je.
Dođe čovjeku da posluša KLR Gagija i sam mijenja ulje, a ostalo ostavi njima :misli:

A što bi to ostalo bilo? Neke zahtjevnije radnje? Pa kako ćeš im vjerovat kod nečega zahtjevnijeg kad izgleda da lažu na izmjeni ulja?

 
Doduše u Tomiću u ZG sam doživio prilični bahatluk zaposlenika ali u ovoj priči nevidim smisla.
Zašto bi naplatili ulje koje nisu promjenili , pa nisu neka sitna garaža koja živi od zajeba .
 
Ne znam zašto bi na ulju šparali? Meni su na KRSportu rekli da je mimo propisanih intervala dobro promijeniti i da predlažu da se promijeni. Mislim da je baš bilo 75 kuna. Znači ukrali su 10€  :misli:
Možda imaš sjebani zadnji diferencijal kao veliki broj K i R modela određenog godišta koji su ih morali mijenjati. Neki u opozivu, a neki i mimo njega..
 
iBoris said:
Zbilja ne znam što bih rekao.  :misli:
Ne bih očekivao od te kompanije takav oblik prevare.
A da tebi nije nekako ušla voda u dif ?

Nema vode, nego je ulje gotovo izgorilo :misli:

makazica said:
Hmmmm.

Mislim da i drugi mehaničar mulja.

Nisam dost pametan :misli:

makazica said:
A što bi to ostalo bilo? Neke zahtjevnije radnje? Pa kako ćeš im vjerovat kod nečega zahtjevnijeg kad izgleda da lažu na izmjeni ulja?

Ma ono uparivanje cilindara ili kao već to zovu, a treba instrument.
 
jota said:
Doduše u Tomiću u ZG sam doživio prilični bahatluk zaposlenika ali u ovoj priči nevidim smisla.
Zašto bi naplatili ulje koje nisu promjenili , pa nisu neka sitna garaža koja živi od zajeba .

Vidiš a ja nikad !
Niti od mehaničara niti trgovaca.
 
jota said:
Doduše u Tomiću u ZG sam doživio prilični bahatluk zaposlenika ali u ovoj priči nevidim smisla.
Zašto bi naplatili ulje koje nisu promjenili , pa nisu neka sitna garaža koja živi od zajeba .
zokx said:
Ne znam zašto bi na ulju šparali? Meni su na KRSportu rekli da je mimo propisanih intervala dobro promijeniti i da predlažu da se promijeni. Mislim da je baš bilo 75 kuna. Znači ukrali su 10€  :misli:
Možda imaš sjebani zadnji diferencijal kao veliki broj K i R modela određenog godišta koji su ih morali mijenjati. Neki u opozivu, a neki i mimo njega..

Nisam ni mislio da Tomiću 10 eura više u džepu nešta znači,
nego da je majstor namjerno ili slučajno zaboravio.

Da mi lampica nije zasvijetlila u travnju tjedan dana i niti 20 km nakon servisa sumnjao bi u sebe da sam na neku foru spalio ulje,
ali ovako nema smisla.
 
Super Jura said:
Nisam dost pametan :misli:

Elaborirat ću, znam da ste vi bemvejaši malo sporiji..... :mrgreen:....samo mi prije reci par stvari:
- zašto su izmjenu ulja u difu jednom naplatili 225 kn, a dvaput 75 kn?
- koliko ulja ide u dif i koje gradacije?
- šaraf na kojem se utače ulje je kako zabrtvljen?
- koliko je udaljen senzor od mjesta uljevanja ulja?
- jesi li vidio ulje koje je Igor ispustio? Kako je izgledalo? Koliko ga je bilo?
- integralni sustav kočenja?
- kad si zadnji put promjenio pločice i koje su marke? U kakvom je stanju disk? Jesi li u zadnje vrijeme imao primjedbi na kočenje?
- jesi li se vozio po off roadu ili po prljavoj ili jaako prometnoj, vozački zahtjevnoj cesti? (Alpe, serpentine?)

I zna li netko kolika je očekivana temp diferencijala pri normalnoj vožnji?
 
Katafakinstrofa... Srećom, bez posljedica po zdravlje. Pretpostavljam da bi bio prdac u prazno, ali jesi li možda upoznao nekog u Tomiću s ovim? Ili barem sa baseball palicom?
 
jota said:
Doduše u Tomiću u ZG sam doživio prilični bahatluk zaposlenika ali u ovoj priči nevidim smisla.
Zašto bi naplatili ulje koje nisu promjenili , pa nisu neka sitna garaža koja živi od zajeba .

Niš čudno, da meni uđeš u dućan izletio bi van naglavačke i ti i tvoj narančmasti taljanski šparhet.  :mrgreen:
 
makazica said:
Elaborirat ću, znam da ste vi bemvejaši malo sporiji..... :mrgreen:....samo mi prije reci par stvari:
- zašto su izmjenu ulja u difu jednom naplatili 225 kn, a dvaput 75 kn?
- koliko ulja ide u dif i koje gradacije?
- šaraf na kojem se utače ulje je kako zabrtvljen?
- koliko je udaljen senzor od mjesta uljevanja ulja?
- jesi li vidio ulje koje je Igor ispustio? Kako je izgledalo? Koliko ga je bilo?
- integralni sustav kočenja?
- kad si zadnji put promjenio pločice i koje su marke? U kakvom je stanju disk? Jesi li u zadnje vrijeme imao primjedbi na kočenje?
- jesi li se vozio po off roadu ili po prljavoj ili jaako prometnoj, vozački zahtjevnoj cesti? (Alpe, serpentine?)

I zna li netko kolika je očekivana temp diferencijala pri normalnoj vožnji?

Dragi Makazica, ja se ne upuštam u te stvari i zato cijenim servis od povjerenja :wink:

DiAbLeRo said:
Katafakinstrofa... Srećom, bez posljedica po zdravlje. Pretpostavljam da bi bio prdac u prazno, ali jesi li možda upoznao nekog u Tomiću s ovim? Ili barem sa baseball palicom?

Smatram to gubitkom živaca i vremena...
 
iBoris said:
Vidiš a ja nikad !
Niti od mehaničara niti trgovaca.

Ne od mehaničara , prvo od one na recepciji kojoj je posao da ima noge do poda pa dalje .
 
Super Jura said:
Dragi Makazica, ja se ne upuštam u te stvari i zato cijenim servis od povjerenja :wink:

Dragi Jura, mislim da bi trebao.
Očito i oni cijene tvoje povjerenje.....  :wink: (y)