Boračko jezero, 3.9.2006., nedjelja

krampus

New member
Evo Marija i ja smo opet išli u Kiseljak kod njenih roditelja. Išli smo u subotu oko podne. Došli u Kiseljak negdje oko 16h i sutradan (u nedjelju) smo krenuli natrag prema Dubrovniku. Na povratku smo otišli do Boračkog jezera. Inače poznato mjesto obitavališta rijetkih ptica i omanje turističko središte.

Da biste došli do boračkog jezera morate u Konjicu skrenuti na središnjem raskršću DESNO (kada se ide prema Sarajevu iz Dubrovnika), osim toga ima znak, i onda 16km dalje je to jezero. Moram priznati da je put bio OČAJAN… po sto puta sam poželio da imam neki kroser. Rupa na rupi. Stalno neki šljunak po putu.. neravnine.. užas.. i tako 16 km. Dobro nije svih 16 km tako.. ali je dobar dio puta.

Nakon Konjica prvo smo se serpentinama uspinjali na jedno OGRMONO brdo..nikad kraja. Onda komad ravnice… od tamo nam se pružio nevjerojatan pogled.






Odavde se vidjelo napokon i jezero



Sa strane puta su bila dva ili tri odmorišta odakle se pružao super pogled pa smo to iskoristili za slikavanje.









Ajde napokon i neki normalan komad ceste koji nije grbav…



Bosna je stvarno puna prelijepih prizora.. poput ovog


Evo nas i iznad jezera… nakon te ravnice.. dolaze opet serpentine.. samo se sada spuštamo prema DOLJE :)








Dalekovod


U tom području se održavalo natjecanje u triatlonu.

Inače kod Konjica ima poznati rafting klub gdje možete okusiti čari Neretve i sve to zabilježiti kamerom. Ne znam kolika je cijena.. ali vidio sam da je dosta dobra organizacija. Imaju dobre gumenjake, neki terenac veliki koji vas prati cijelim putem, profi ekipu.. mora da su se potrudili kako treba.. svaka čast.


Ulazak u područje jezera


Bilo je nešto kampera i stranaca…




Pogled na brdo s kojeg smo se spustili




Malo smo slikavali okolo jereza




E kad smo došli do makadama… glatko smo se okrenuli i počeli naš povratak…

Na povratku smo stali slikati lijep pogled na Konjic i Neretvu





..pa se ti penji ovuda :)


Nebo je uvijek dobar "model" za slikavanje :)

Eto.. nakon povratka na glavnu cestu u Konjicu smo se preporodili.. napokon smo mogli dodati gas i krenuti brže prema Dubrovniku.

Idući put kad budemo išli u Kiseljak odabrati ćemo neku drugu lokaciju koju možemo posjetiti a usput je. Imate li neku ideju?
 
ovo je bilo lijepo mjesto, bez obzira na lošu cestu. Lijepe slike  (y)
 
(y)
nije bas usput ali u Bosni se mora proci kanjon Vrbasa i Une :wink: