Bosna

vlais ng

Active member
Iako sam ga vec spremio i pomislio da je kraj ovogodisnjem gustanju suta ga opet vadim vam i palim za bosnu.
mislio sam na balaton 2 dana, ali ne mogu vise zbog obaveza i svega ostalog.....idem na jednodnevnu turu u bosnu.
Plan je nova gradiska,banja luka,skender vakuf,vlasic,babanovac,travnik,sipovo,jajce i nazad.
Oko 400 km.
Kolega s foruma objasnio mi je put koji prema travniku ne vodi dolinom vrbasa neko preko skender vakufa.
Dolinu vrbasa znam napamet ali nazad cu je proci opet s gustom.
Bacim koju sliku kad se vratim...
 
vlasic,babanovac,travnik,jajce.
nako 10 km poslje banja luke,skretanje preko starog mosta za Skender vakuf(knezevo).
cijelodnevna tura 427 km.
prekrasno....
 
silazak stara vlasicka prema travniku
 
travnik i naj cevapi kod harija...
 
vlais ng said:
travnik i naj cevapi kod harija...

a vidim da si sve našao :) komentirao sam ti bio na drugoj temi. zanima me jesi uspio sve za dana obići?
 
bilo je na brzinu,dan je bio prekrasan a evo i cevapa
 
plava voda Travnik....a vide dima od cevapa i kahve.......
 
na proljeće ti kopiram rutu  (y) 

kakva je situacija sa plačanjem čevapa i svega ostaloga u bosni ? Konvertabilne marke, euri, kune, ili sve prolazi ?  :mrgreen:
 
tomislav_74 said:
na proljeće ti kopiram rutu  (y) 

kakva je situacija sa plačanjem čevapa i svega ostaloga u bosni ? Konvertabilne marke, euri, kune, ili sve prolazi ?  :mrgreen:

kupi si marke da te  ne deru na tecaju...
 
tomislav_74 said:
na proljeće ti kopiram rutu  (y) 

kakva je situacija sa plačanjem čevapa i svega ostaloga u bosni ? Konvertabilne marke, euri, kune, ili sve prolazi ?  :mrgreen:

Najbolje ti je tamo gdje se to može platiti karticom. Onda ti se obraćunava tečaj puno povoljnije za nas od onih 4-1 . Jesenas bilo oko 3,62 Kn za 1 KM.  (y)
Za sitnice najbolje kupiti KM-ove kod nas, kao što kaže Vlais.
 
črnomerec said:
samo nemoj jest u plavoj vodi :palacdolje:

A šta fali tamo?  :misli:

Meni je tamo redovna stanica za odmor i baš je pravo misto za rashladiti se i nešto prigristi!
 
neznam,lijepo je jako,ali ja i draga jeli 2011,i bilo lose i podosta skupo naspram svega sta smo pojeli kasnije po sarajevu
 
...mozda smo bili sijeli na krivu terasu,sjedili bas gore ,na drugoj slici odmah uz vodu gdije je reklama za karlovacko
 
Ne očekujem tamo sad neki ala cart restoran ali nama je uvijek tamo bilo dobro uz vrlo ljubazno  osoblje.


 
floyd said:
Ne očekujem tamo sad neki ala cart restoran ali nama je uvijek tamo bilo dobro uz vrlo ljubazno  osoblje.
ma ni ja,ali naspram 5 dana ostalih restorana po bosni,ovaj mi se nije dojmio