Brembo vs Carbon lorraine vs EBC vs LUCAS

live-for-ride

Active member
Došlo je vrijeme zamjene prednjih kočionih pločica. Proizvođače iz naslova je vrlo lako kupiti u zg (i okolici) pa me zanimaju vaša mišljenja. Naravno, predloženi modeli su jako široki pojam pa bi mi dobro došao savjet o konkretnom modelu. U pitanju je turistička vožnja bez agresivnog kočenja, što bi značilo da mi treba neki model kojemu ne treba puno da se ugrije i održava radna temperatura. Do sada su na njemu bile Carbom Lorraine A3+ i moram priznati da sam bio skroz zadovoljan. Za razliku od orginalnih kočnica, puno bolje koče. Puuuno. Izdržale su oko 30000 km, no uvijek sam otvoren za nove prijedloge. Ako tko ima kakvu sugestiju ili prijedlog neka piše.
Hvala
 
pridružujem se zanimanju

i sam bi uskoro trebao mijenjati pločice  (y)
 
ako si zadovoljan zasto trazit toplu vodu..kupi opet iste (y)

imam carbon loraine i sad koci onako bas fino..jes da su i diskovi novi :wink:
 
Sa brembom ne možeš nikako pogriješiti  :wink:
Ne znam tvoj stil vožnje pa necu ni pametovati ali meni su A3+ bile samo dobre u onoj početnoj fazi kada stisneš ručicu. Čim sam ju držao malo duže ili pojačao stisak gubila se ta početna snaga
 
Istina što ti veli gastarbajter, ak si zadovoljan i nemaš zamjerki, drž se onoga kaj ti odgovara.  (y)

Mogu reći za EBC (HH) da rade jako solidno i čista su preslika stanja ostatka kočnice. Love jako dobro, uvijek i konstantno. Hladne, tople, vruće, suhe. mokre - nema razlike. Sličan je i Braking s time da mi se znal malo (jedva osjetno) opustiti kad su se jako zagrijale pločice, a cijenovno je dosta povoljniji. Ako nije oštra vožnja, moja preporuka na temelju iskustva i EBC i Braking.
 
s obzirom da nisi napisao dal ti je cijena bitna... Vesrah

RJL za cestu
SRLJ 17 cesta/staza
SRJL XX staza

schluss, aus und vorbei  (y)
 
Ne bih baš dao previše. Do 300 kn po kompletu. Tu mi spada CL A3+ a i EBC. Gdje mogu kupiti Braking? Uglavnom, Danas idem po njih i uzeti ću EBC, ako Braking ne ponudi nešto optimalnije.
 
live-for-ride said:
Ne bih baš dao previše. Do 300 kn po kompletu. Tu mi spada CL A3+ a i EBC. Gdje mogu kupiti Braking? Uglavnom, Danas idem po njih i uzeti ću EBC, ako Braking ne ponudi nešto optimalnije.


onda zaboravi moj post

moje SRJL 17 su bile 1700kn tak da ... pretpostavi koliko dodju SRJL XX

:LOL:
 
maRRio 8 said:
A ni Bremba nemre nać za kolko je napisao.
Mogu...., no ajd ti meni reci zašto bi meni trebale bilo kakve skuplje kočnice? Kočnice za moj motor i za moje potrebe ne prelaze 300 kn/disk. Ono što košta 450 i više ne bi bilo bolje.
 
igopola said:
imam ti ja EBC HH viška  :mrgreen:
Sad imam i ja jedne viška. Prije nego sam išao kupiti gjedao sam kočnice onak...s baterijom, na disk u lještima. Danas dođem i kupim. Skinem klješta s motora da zamjenim pakne kad ono kočnice tek do pola potrošene (upitno da li i toliko). Sad nove doma čekaju neka druga vremena. Prošao sam 30000 s ovima i tek pola. Jbg...sad imam 570 kn u kočnicama :mrgreen: