Brend kaciga za koji ne žele da saznate

FFBikerSar

Well-known member
Jeste li ikad čuli za brend kaciga "Grex"? Niste? Nikakvo čudo - iako se radi o kacigi proizvedenoj od strane "Nolan" grupacije, dakle trećim ili četvrtim na rang listi najboljih svjetskih proizvođača kaciga. Grupacija "Nolan" obuhvata tri brenda - pored "glavnog" sa kacigama "Nolan" od polikarbonata, tu su i "X-Lite" sa skupljim kacigama od fiberglasa, te jeftiniji "Grex" također od polikarbonata. Dobijate kacige koje su praktički identične starijim "Nolan" modelima, podjednake kvalitete i nivoa završne obrade ali za djelić cijene. E, upravo u tome i jeste "kvaka" - u medijima se spominju samo "Nolan" i "X-Lite", koji se i reklamiraju, a o "Grexu" praktički ni riječi.

Ja koristim već drugu "Grex" flip-off kacigu, model RF2 koji je skoro identičan "Nolanu" N103, i prezadovoljan sam. Stajala me, jer sam je nabavio na akciji, zajedno sa poštarinom iz Italije svega 120 €, a normalna cijena za samu kacigu je bila 150 €. I model koji je zamijenio, G 9.2, stoji identično. Pinlock i sunčani vizir, unutarnja obloga koja se može skinuti radi pranja, mogućnost ugradnje N-com uređaja za komunikaciju, odlična ventilacija, i veoma dobri rezultati na "crash" testu... Šta više poželjeti???

Screenshot_17.jpg

Screenshot_18.jpg

Screenshot_19.jpg
 
Last edited:
Grex je jeftinija podmarka nolana...kao i xlite koja je skuplja ... Cemu otkrivanje tople vode ?svatko kupuje sto zeli ali bas da ima posebna tema ... Ja imam xlite 803 karbonsku s kojom idem na plazu ali eto svatko nesto drugo preferira
 
Grex je jeftinija podmarka nolana...kao i xlite koja je skuplja ... Cemu otkrivanje tople vode ?svatko kupuje sto zeli ali bas da ima posebna tema ... Ja imam xlite 803 karbonsku s kojom idem na plazu ali eto svatko nesto drugo preferira
Otkrivanje tople vode, zato što je namjerno kriju! Kad je npr Moto-Puls spomenuo, objavio test, ili bilo koji drugi časopis, bilo tiskani bilo online? Koliko ljudi zna za nju, i da dobije praktički isto kao i kod Nolana, ali za djelić cijene?
 
Otkrivanje tople vode, zato što je namjerno kriju! Kad je npr Moto-Puls spomenuo, objavio test, ili bilo koji drugi časopis, bilo tiskani bilo online? Koliko ljudi zna za nju, i da dobije praktički isto kao i kod Nolana, ali za djelić cijene?
Ja npr znam godinama za tu marku , jednostavno ima svoje kupce zbog cjene
 
Ja npr znam godinama za tu marku , jednostavno ima svoje kupce zbog cjene

Odlično, dobro si informiran. Ali ako u Moto Reviji objave usporedni test flip up kaciga (i uključe i jeftinije i srednju klasu i skuplje), "Grex" se neće nikada pojaviti. Niti ćeš vidjeti reklamu za nju, a za "Nolan" i "X-Lite" i te kako. Zašto? Jer su proizvođaći i novinari u sprezi - ne žele da kupci doznaju kako mogu naći kacigu koja i zaštiti koju nudi, i komforu i opremi nudi što i srednja klasa, po cijeni jeftinijih. Jer, Bože mili, zašto ne bi svi zarađivali na nama? Da za manje od 100 € ne moraš dobiti kacigu iz "Lidla", već kvalitetan proizvod kojemu doista ništa ne nedostaje?
 
Last edited:
Odlično, dobro si informiran. Ali ako u Moto Reviji objave usporedni test flip off kaciga (i uključe i jeftinije i srednju klasu i skuplje), "Grex" se neće nikada pojaviti. Niti ćeš vidjeti reklamu za nju, a za "Nolan" i "X-Lite" i te kako. Zašto? Jer su proizvođaći i novinari u sprezi - ne žele da kupci doznaju kako mogu naći kacigu koja i zaštiti koju nudi, i komforu i opremi nudi što i srednja klasa, po cijeni jeftinijih. Jer, Bože mili, zašto ne bi svi zarađivali na nama? Da za manje od 100 € ne moraš dobiti kacigu iz "Lidla", već kvalitetan proizvod kojemu doista ništa ne nedostaje?
Sve ovisi o kupovnoj moći trzista gdje se prodaje...tako i reklamiraju svoj brand . Ps od grexa podstava je jeftinija i grublja izrada nego u nolana ...
 
Sve ovisi o kupovnoj moći trzista gdje se prodaje...tako i reklamiraju svoj brand . Ps od grexa podstava je jeftinija i grublja izrada nego u nolana ...
Imao sam Nolana N100 i N102, prije prošlog Grexa (ne sjećam se koji je model bio), neku razliku u unutrašnjoj oblozi baš i nisam primjetio. Možda u poređenju s kasnijim Nolanima
 
Strašno, tko su ti zli ljudi koji nam kriju tako odlicne grex kacige???
Grex je samo jedan primjer, ima i drugih. Progooglaj malo, imaš desetine članaka koji razjašnjavaju kako te stručnjaci za marketing "obrade", navedu da kupiš nešto što ti, u stvari, ne treba - umjesto nečega što bi sasma zadovoljilo tvoje potrebe. Naravno, po zadatku raznih lovatora, koji se bogate na naivnim.
 
Last edited:
koliko sam vidio grex,nolan i x-lite stoje polica do police u istom ducanu. u zg.. bar je tako bilo kad sam zadnji put gledao i jos sa jasno naznacenom cijenom
 
Od 01.01.2024. ni Grex ni X-Lite ne postoje kao "marke". Grex je bio jeftinij upravo zato jer u cijenu kacige nije uračunat trošak razvoja iste, ponekad, zavisno o modelu, činile su se jeftinije ili lošijih karakteristika iz jednostavnog razloga što su u principu generaciju stariji model. Valjalo bi tu dodati i da za Grex nikada nije bilo nekog marketinga s obzirom da je kao brend bio namijenjen popuni "range"-a jeftinijih Nolan modela i proboju na tržištima.

Ugl, više ne postoje pa nebitno :)

ne bum više na policama u zg ducanu morao slagat 3 u 1 ;)