Bridgestone T31 ili Pirelli diablo rosso 3

Karlo9696

Member
Pozdrav imam Cbr 1000rr 2004 god poslije 6000 km bridgestona bt016 zadnja guma se vec potrosila i vrijeme je za nove cipele
Zanima me što uzeti dvoumim se između bridgestona T31 i diablo rosso 3 pošto su cijenovno slicne gume..e sad što odabrati koje bolje drze, s kojom gumom se moze vise km proći itd. S time da su T31 touring gume a rosso 3 sportska guma..dal imate kakva iskustva ako imate da mi pomognete u odabiru? 😅
 
Pa T31 i Diablo Rosso lll uopće nisu ista klasa guma,S 22 bi bio pandan sa DR lll. A i BT 023 od Bridgestona mislim da je klasa iznad T31.
Prijašnji set mi je bio BT 023,sada imam Diablo Rosso lll,nije za uspoređivati ali ogromna razlika u korist Pirellia
 
  • Like
Reactions: Karlo9696
Pa T31 i Diablo Rosso lll uopće nisu ista klasa guma,S 22 bi bio pandan sa DR lll. A i BT 023 od Bridgestona mislim da je klasa iznad T31.
Prijašnji set mi je bio BT 023,sada imam Diablo Rosso lll,nije za uspoređivati ali ogromna razlika u korist Pirellia

Koliko si prošao sa Pirelli gumama? Na Bt016 je žderalo sredinu nenormalno na rubu jos ima mesa za 3000 km
 
A to je normalno za cestovnu vožnju,bez obzira na marku guma,da sredina ode prije ruba. Ja inače ne držim ni jedne gume priko 5000 maks, i mijenjam uvik u paru
 
  • Like
Reactions: Karlo9696
Dojmovi su subjektivni jer nisam neki trkač pa mi se sporo grijala i kao da je imala drugi profil (zaobljenost). Uglavnom par puta mi je pustila po prednjoj, ali još uvijek se mogla iskontrolirati. Na dvojci ili četvorci nije nikad toliko i nekako imam bolju povratnu informaciju, valjda se brže zagrije. Ne znam to objasniti, nekako se stabilnije osjećam u zavojima.
 
Dojmovi su subjektivni jer nisam neki trkač pa mi se sporo grijala i kao da je imala drugi profil (zaobljenost). Uglavnom par puta mi je pustila po prednjoj, ali još uvijek se mogla iskontrolirati. Na dvojci ili četvorci nije nikad toliko i nekako imam bolju povratnu informaciju, valjda se brže zagrije. Ne znam to objasniti, nekako se stabilnije osjećam u zavojima.
Koliko ti je trajala trojka? Zadnja guma?
Kakav motor
 
@neven ako sam veliš za sebe da nisi neki trkač, i s DR3 napraviš čak 8000 km, zašto ne uzimaš neku Sport-Touring gumu?
 
@neven ako sam veliš za sebe da nisi neki trkač, i s DR3 napraviš čak 8000 km, zašto ne uzimaš neku Sport-Touring gumu?
ne znam, valjda zato jer ne radim puno kilometara pa onda nekad promijenim gume i na 5k ako sam se malo vozio te godine s xr-om.