Bronza-lamele

Gigo

Active member
Dakle pitanje za znalce.
Radi se o suhom kuplungu za 2t GP motor.
Da li je netko čuo da se lamele mogu napraviti od Bronze.Elektro ili grafitne ili....!?

Trebao bih i pomoć u pronalaženju iste i pomoć oko drejanja,tokarenje,tj.izrade istih!
Imam uzorak
Hvala
 
cemu ti plemeniti materijali?
zar ce nemoze napravit od celika
 
Ne nemože od čelika jer ide 1 čelična pa 1 od neznam čega(azbest?) i tak 6 puta.Da su sve od čelika neznam kak bi to išlo! :misli:

Evo i nekakva slikica koju sam poslao na x adresa ali nigdje se nemože nabaviti.Čak ni u Hondi u Japanu.Inače radi se o Hondi RS 250 RF
 
a sad kuzim ,mislis na lamelne uloske
mozda da pripases od neceg slicnog , mislim na cijeli komad , neznam  :misli:
 
Gigo said:
Ne nemože od čelika jer ide 1 čelična pa 1 od neznam čega(azbest?) i tak 6 puta.Da su sve od čelika neznam kak bi to išlo! :misli:

Evo i nekakva slikica koju sam poslao na x adresa ali nigdje se nemože nabaviti.Čak ni u Hondi u Japanu.Inače radi se o Hondi RS 250 RF

koliki razmak ti je izmedu krilaca,ili ti na onoj slici jedno fal!??
namam bronze,ali imam mesinga,on je malo mekaniji,ali bi isto mozda valjalo!!??

mozda bi se igrao s tim sljedeci put kad budem tu,moram provjerit imam li taj promjer stangu?
 
The pad material is made of a corc-basis with a high aluminium content in order to reduce wear and fading to a minimum.
Even under extreme strain, the highly compressed material further prevents expansion of the pads as well as a slipping of the clutch.
 
bole said:
koliki razmak ti je izmedu krilaca,ili ti na onoj slici jedno fal!??
namam bronze,ali imam mesinga,on je malo mekaniji,ali bi isto mozda valjalo!!??

mozda bi se igrao s tim sljedeci put kad budem tu,moram provjerit imam li taj promjer stangu?

Joj bilo bi predivno kad bi se time pozabavio!! (y)

Da jedna fali a razmak ću provijeriti i napisati.No kad dojdeš porazgovarat ćemo o tome i dat ću ti uzorak.
Zar može i od mesinga????
Čuo sam za bronz al mesing :misli:
 
Gigo said:
Ne nemože od čelika jer ide 1 čelična pa 1 od neznam čega(azbest?) i tak 6 puta.Da su sve od čelika neznam kak bi to išlo! :misli:

Evo i nekakva slikica koju sam poslao na x adresa ali nigdje se nemože nabaviti.Čak ni u Hondi u Japanu.Inače radi se o Hondi RS 250 RF
TIP: mjere uvijek piši u mm ( milimetrima )

mi smo ovo pravili od aluminija i čelika na koji smo lijepili pluto ...... ali to je naravno za "mokra" kvačila.... nisam nikad pravio za suha..  :misli:
 
Gigo said:
Joj bilo bi predivno kad bi se time pozabavio!! (y)

Da jedna fali a razmak ću provijeriti i napisati.No kad dojdeš porazgovarat ćemo o tome i dat ću ti uzorak.
Zar može i od mesinga????
Čuo sam za bronz al mesing :misli:

ako neme ovdje toliku stangu,to je problem,jer mi treba malo duzi komad da ga mogu uhvatit u tokarski,i u frezu,ne mogu toliki komad sa sobom nosit iz doma avionom,nece mi to pustit!!
provjerit cu dali imam,tu na skladistu,a onda cemo 09 sve dogovorit!!

i neznam za mesing,jeli dobar za to,bronze nemam sigurno!
nas sta nebi bilo lose,bakelit,ako znas sta je to,njega bi cak moga i uzet iz doma,jer je on lagan,ali gdje nac u nas stangu bakelita!???
 
bole said:
ako neme ovdje toliku stangu,to je problem,jer mi treba malo duzi komad da ga mogu uhvatit u tokarski,i u frezu,ne mogu toliki komad sa sobom nosit iz doma avionom,nece mi to pustit!!
provjerit cu dali imam,tu na skladistu,a onda cemo 09 sve dogovorit!!

i neznam za mesing,jeli dobar za to,bronze nemam sigurno!
nas sta nebi bilo lose,bakelit,ako znas sta je to,njega bi cak moga i uzet iz doma,jer je on lagan,ali gdje nac u nas stangu bakelita!???
misliš da bi bakelit izdržao to naprezanje ? .... viđao sam bakelita kod nas u štangama, ali nisam siguran da je bio toliki fi.... ?!?!
 
pošlji mi sliku i mjere imam ja nešto tih lamela od GP250!!!
 
ok sutra ti javim jel su iste
 
strasilo said:
misliš da bi bakelit izdržao to naprezanje ? .... viđao sam bakelita kod nas u štangama, ali nisam siguran da je bio toliki fi.... ?!?!

pao mi na pamet,jednom sam radio koloture(shims) za za dizalicu,ono preko cega prolazi sajla,i jako velik teret je na tome,i to je dobro radilo,cijeli moj ugovor,i jos par mjeseci kasnije dok nismo dobili originele!!!
a i jako je zilav za obradu na tokarskom,toga se dobro sjecam!
 
bole said:
pao mi na pamet,jednom sam radio koloture(shims) za za dizalicu,ono preko cega prolazi sajla,i jako velik teret je na tome,i to je dobro radilo,cijeli moj ugovor,i jos par mjeseci kasnije dok nismo dobili originele!!!
a i jako je zilav za obradu na tokarskom,toga se dobro sjecam!
to su ploče <3mm dinamički opterećene.... morao bi to biti bakelit lijevan pod pritiskom.... !?!?!

ali mislim da bi se isplatilo probati.... nakritičniji bi bio upravo onaj zub što je pukao... mislim da bi tu pucao i bakelit..  :misli:
 
jal ti to očeš napraviti ili trebaš original za hondu??? :shock:
 
mario31 said:
jal ti to očeš napraviti ili trebaš original za hondu??? :shock:
koliko sam ga ja shvatio, ne može naći original, pa se snalazi...  :misli:
 
strasilo said:
misliš da bi bakelit izdržao to naprezanje ? .... viđao sam bakelita kod nas u štangama, ali nisam siguran da je bio toliki fi.... ?!?!

strasilo said:
to su ploče <3mm dinamički opterećene.... morao bi to biti bakelit lijevan pod pritiskom.... !?!?!

ali mislim da bi se isplatilo probati.... nakritičniji bi bio upravo onaj zub što je pukao... mislim da bi tu pucao i bakelit..  :misli:

tamo je napisa 5mm,ali svejedno jesu jako opterecene na smik/odrez tocno gdje je ona jedna puknuta!!
znas zasto mi je pao na pamet,kad ga ides pilat pilom za zeljezo to je zivo mucenje koliko je zilav,a kad ga taknes brusilicom,onde di ga zapali brus bude tako tvrd,da ga mozes bulinat prije nego ides rupu busit!!

neznam,nisan siguran u trajnost,samo zbog tih zubi opterecenih na smik,ali za lamele bi on kao materijal bio odlican(opet pretpostvljam)!
 
bole said:
tamo je napisa 5mm,ali svejedno jesu jako opterecene na smik/odrez tocno gdje je ona jedna puknuta!!
znas zasto mi je pao na pamet,kad ga ides pilat pilom za zeljezo to je zivo mucenje koliko je zilav,a kad ga taknes brusilicom,onde di ga zapali brus bude tako tvrd,da ga mozes bulinat prije nego ides rupu busit!!

neznam,nisan siguran u trajnost,samo zbog tih zubi opterecenih na smik,ali za lamele bi on kao materijal bio odlican(opet pretpostvljam)!
vjerovatno bi.... ali bez da se pali kvačilo, jer bi se desilo upravo OVO...
bakelit nije skup ( previše ) pa mislim da bi se oglo probati...  (y)
 
bakelit ti dosta krut i mislim da bi se puno lomio,krhao  :misli