brzine?

Goran Miko

New member
Kojim brzinama se vozite? U naselju? Izvan ceste? Autoput (ovo bolje da ne pitam :))?
Znam da nitko na motoru ne postuje ogranicenja, ali koliko ih ne postujete?
 
Goran Miko said:
Kojim brzinama se vozite? U naselju? Izvan ceste? Autoput (ovo bolje da ne pitam :))?
Znam da nitko na motoru ne postuje ogranicenja, ali koliko ih ne postujete?

sameee gaaass :mrgreen: :mrgreen:
 
Bas tak... Jedino ogranicenje koje se (donekle) prizna je tvornicka specifikacije tvog "bicikla" (Max speed).
 
GussRadWixer said:
Bas tak... Jedino ogranicenje koje se (donekle) prizna je tvornicka specifikacije tvog "bicikla" (Max speed).

:p .. but not for long! :twisted: :cool:

bud.gif
 
Ok, onda bolje pitanje - koliko vas je popusilo kazne (i necem anegdote o bjezanju o policije)? Zadnjih 1200km nisam vidio ni jednu patrolu al ipak dok prolazim kroz naselje si razmisljam sto bi bilo da me zaustave sa +50 km/h preko ogranicenja. Dobro, motor mi je sad traktor jer ima blokadu i vozim se konstantno na maksimalnoj brzini ali kad se stavi kit gore i dodju nove kazne... uf.

Ak nist drugo, u gradu cu se smirit, u tjedan dana sam skoro 2 puta zavrsio na podu zbog "neprilagodjene brzine" i kretena na cesti combined. I 2-3 puta u skaricama zbog sporog motora :).
 
bome imat ces ti dobru karijeru, u padovima naravno.... :D
 
Moj savjet je da u naseljima smanjiš, pogotovo u selendrama gdje je ograničenje 50, tamo vole kasirat a nikad i neznaš kad će ti neka baba izletit. Daj oduška na otvorenoj kad vidiš da ih nema. Što se tiče škarica i slabog motora znam kako ti je al nemožeš krivit motor - svi vozimo što možemo, a dobar si vozač onda kad znaš svoje i granice motora, zato suzdrži se... doći će sve s vremenom... ako dočekaš
 
Zildjian said:
bome imat ces ti dobru karijeru, u padovima naravno.... :D

Eh :)
A cuj, vozacku sam podigao tocno prije 7 dana i napravio sam nesto vise od 1200km, od toga 200 po pljusku, tuci i poplavama (u komadu).
Imao dvije tijesne situacije (obje na suhoj cesti)
1. vozim 80 po Brace Radica i tip staje nasred ceste, ja automatski lijevi zmigavac i preticem, i taman sam par desetaka metara od njega i tip takodjer da lijevi zmigavac i skrene naglo lijevo na parking; okrenuo gas do kraja i prosao par centimetara od njega
2. krecem sa semafora, taman naberem 80 (Koprivnicka, 2 trake, ZABRANJENO stajanje, dolazim iz smjera ZG) kad ono 2 auta stoje jedan iza drugog nasred ceste, kreten iso u kiosk; nista, po prednjoj svom snagom i stajem par cm od branika, a vilica valjda skoro puknula :)
Eto... skarice koje sam spomenuo su bile bezopasne (siroka cesta), al da motor ide 160 (a ne 110 kao sad), ne bi mi se dogodile.

Uglavnom, da skratim baljezganje, ne namjeravam pasti ;)
 
Lemmy said:
Moj savjet je da u naseljima smanjiš, pogotovo u selendrama gdje je ograničenje 50, tamo vole kasirat a nikad i neznaš kad će ti neka baba izletit. Daj oduška na otvorenoj kad vidiš da ih nema. Što se tiče škarica i slabog motora znam kako ti je al nemožeš krivit motor - svi vozimo što možemo, a dobar si vozač onda kad znaš svoje i granice motora, zato suzdrži se... doći će sve s vremenom... ako dočekaš

Ma, zacas ce se 14 konja pretvoriti u 34, a ja cu lakse s gasom u gradu i sve ok :).
Jos da se naucim naginjati kako spada u zavoju...
 
danas mi dva rođaka spušila kaznu od 150 kuna za prekoračenje ali u autu su bili...neznan koliko su vozili ali su malo brže prošli kroz kožino (dobro da nisu andreasa di pokupili :mrgreen: )
 
Goran Miko said:
1. vozim 80 po Brace Radica i tip staje nasred ceste, ja automatski lijevi zmigavac i preticem, i taman sam par desetaka metara od njega i tip takodjer da lijevi zmigavac i skrene naglo lijevo na parking; okrenuo gas do kraja i prosao par centimetara od njega
to ti je pouka da nikad ne obilazis vozilo koje koci i staje,a ne znas di ce....
bolje ovo upotrebi na cesti nego da naucis na bolan nacin
Goran Miko said:
2. krecem sa semafora, taman naberem 80 (Koprivnicka, 2 trake, ZABRANJENO stajanje, dolazim iz smjera ZG) kad ono 2 auta stoje jedan iza drugog nasred ceste, kreten iso u kiosk; nista, po prednjoj svom snagom i stajem par cm od branika, a vilica valjda skoro puknula :)
Eto... skarice koje sam spomenuo su bile bezopasne (siroka cesta), al da motor ide 160 (a ne 110 kao sad), ne bi mi se dogodile.
na ovakve se navikni jer su svakodnevne.....UVIJEK NA OPREZU!!! :D
Goran Miko said:
Uglavnom, da skratim baljezganje, ne namjeravam pasti ;)
nisam ni ja,pa sam padao.......ali ne zelim da ti se isto dogodi
vidim da vozis isti motor kao i ja, pa znam kako bude kad ga pogulis.(jos ne znam kako je kad ga bas skrsis,jer sam ga sva sreca samo gulio)
meni se ne sviđa ni guljenje ni krsenje :mrgreen:
 
Ovisno o situacij u gradu vozim se između 60 i 80 ali rijetko brže.... ( i 80 je preveć kad ti neko skoći pod kotače)
 
baš je dobro kaje grad prazan..
juče me Orion htel zmazat s onim krampom od CBR-a,al sam ja navinuo ispod Savske 220.i tak.
i Basta je prošo za nama.jedno 2 minute,hehe
 
..mene su prije 5 godina snimili s "golfom" , pretekli , i dali cestitku od 200 kuna..

isao sam 70 , a ogranicenje 50 kmh (kod BIVIA u Ri )

pederi..

pouka.. pogledaj iza ako cujes dizela :mrgreen: (pogotovo ako ti motorcic ne ide vise od 80kmh)
 
treba se vozit fino i polako i uživat u vožnji. Ja nastojim bit malo ispod ograničenja+tolerancija, ali kad mi se omakne i murja mi plazi lizalicu, ja im samo mahnem i gas. A šta ćeš kad te lokalne vlasti toliko vole.
 
[/quote]
to ti je pouka da nikad ne obilazis vozilo koje koci i staje,a ne znas di ce....
bolje ovo upotrebi na cesti nego da naucis na bolan nacin
Goran Miko said:
Istina, bila je dobra pouka.
Neces me nikad vidjet da to opet radim :)
na ovakve se navikni jer su svakodnevne.....UVIJEK NA OPREZU!!! :D
Goran Miko said:
Da, to mi je jasno... al bio je manjak koncentracije, da sam pazio sto se dogadja ne bi se tako zaletio.
nisam ni ja,pa sam padao.......ali ne zelim da ti se isto dogodi
vidim da vozis isti motor kao i ja, pa znam kako bude kad ga pogulis.(jos ne znam kako je kad ga bas skrsis,jer sam ga sva sreca samo gulio)
meni se ne sviđa ni guljenje ni krsenje :mrgreen:[/quote]

Imas full otvorenu verziju?