bt 1100 gnjili rezervar

bulldog99

New member
vozim yamahu bulldog 1100 iz 2003.g. Kupio sam je prošle godine od poznanika, motor je bio garažiran i uredno servisiran. Prije par mjeseci sam vidio da mi rezervar pušta gorivo i to s unutrašnje strane, otišao sam do majstora koji mi je zatvorio rupu i pokazao ruzinu koju je ocistio iz rezervara. To je trajalo tjedan dana dok nije pustio i na drugo mjesto. Mislio sam da ce dvo-komponentna boja, koja se izlije u tank i tako stvori zaštitni sloj, riješiti problem ali nije pomoglo. Ako netko zna gdje mogu pronaci polovni tank za ovaj rijedak motor ili rješiti ovaj problem neka se slobodno javi.
Unaprid hvala!
 
Jedan od boljih savjeta na forumu :wink:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,142834.0.html
 
MOžeš to a možeš i drugi princip koji je po meni nešto bolji al skuplji

Odnesi majstoru koji vari aluminij, prije toga dobro tank isprazni od goriva, nek ti razreže donji dio tanka, otvori ga, očisti,pokitaj i ofarbaj sve i nakon toga ti nazad zavari.

cca 200 kn posla a ne moraš ga lakirati ako ti ga može otvoriti da se ne vidi izvana rez / var


Alektrolizće skinut hrđu i ništa ne košta al gle, to je puno rupa i treba kitat tako da ga otvori i zdravo, a rezeorvar prije toga elektrolizom pusti jedno 3 dana
 
Icek said:
MOžeš to a možeš i drugi princip koji je po meni nešto bolji al skuplji

Odnesi majstoru koji vari aluminij, prije toga dobro tank isprazni od goriva, nek ti razreže donji dio tanka, otvori ga, očisti,pokitaj i ofarbaj sve i nakon toga ti nazad zavari.

cca 200 kn posla a ne moraš ga lakirati ako ti ga može otvoriti da se ne vidi izvana rez / var


Alektrolizće skinut hrđu i ništa ne košta al gle, to je puno rupa i treba kitat tako da ga otvori i zdravo, a rezeorvar prije toga elektrolizom pusti jedno 3 dana

      Nisam siguran da sam shvatio.
 
2003 godina i već prohrđavio rezervar  :shock: Šta to ulijevaš unutra? Ili ima problema sa čuvenom Yamaha kvalitetom  :misli: