Café Racers - Dalmacija

Zna li tko ko bi mi mogao oko Splita ovakvu cijev saviti za asupuhe?
 

Attachments

  • MG.png
    MG.png
    4.1 MB · Views: 0
Taj Gentleman ride mi je osobno vise jos jedna trendi hipster okupacija cafe racer djira koji je u originalu bio uvik Rockers tip , ekipa zamazanih ruku iz UK-a a kasnije i kod nas koji su u to vrime tili se trkat i imat najbrzi motor skidajuci sa njih sve sto se dalo skinit da je laksi. Gentleman ride u odijelima na novom cafe raceru je jednostavno za mene presmijesno. Jos ako se zna koliko su se znali posajbati Rockers i Mods ( sminkeri na skuterima) u to vrime. Ali neka bar voze motore :) Rece to ja sa novim Triumph Thruxtonom hahah
Cafe racer "Rockers" tip i DGR sasvim su dvije različite priče.
Prvi formirani krajem 50ih, glavna baza Ace Cafe te njihove utrke oko nanovo izgrađenog ac ringa oko Londona, Ton up boys.... A preko vikenda do plaže u Brightonu i "borbe" sa Modsima. To smo vidjeli na filmu Quadrophenia (sa Stingom kao glavnim Mods) sredinom 80ih u kinima...
A DGR se aktivirao u Australiji, mislim da 2011 i več za par godina postao veliki komercialni projekat...
Ali u toj drugoj priči ne sudjeluju samo novi retro style motori. I nisu samo cafe racer, ima i klasik, scrambler... Kod nas recimo ponekad ih je bilo i oko 100, i samo par njih na "novim" mašinama...
 
Cafe racer "Rockers" tip i DGR sasvim su dvije različite priče.
Prvi formirani krajem 50ih, glavna baza Ace Cafe te njihove utrke oko nanovo izgrađenog ac ringa oko Londona, Ton up boys.... A preko vikenda do plaže u Brightonu i "borbe" sa Modsima. To smo vidjeli na filmu Quadrophenia (sa Stingom kao glavnim Mods) sredinom 80ih u kinima...
A DGR se aktivirao u Australiji, mislim da 2011 i več za par godina postao veliki komercialni projekat...
Ali u toj drugoj priči ne sudjeluju samo novi retro style motori. I nisu samo cafe racer, ima i klasik, scrambler... Kod nas recimo ponekad ih je bilo i oko 100, i samo par njih na "novim" mašinama...
Evo da se javim, i meni je zanimljiva ta priča s DGR, imam 3 motora i jedan je mladi/oldtimer '79. Na žalost zbog posla nisam bio zadnje dvije godine kad je bila DGR (od ove su pomaknuli datum) ali sigurno iduće sam doma u Hr, i baš bi bilo ljepo se provozati malo. Zapravo ta cijela priča je i naravno humanitarnog karaktera, ljudski se je nadati da konačno i ta sredstva što se skupe, budu bar djelom završila tamo gdje obećaju da budu(nisu svi balkanci hahaha). Na žalost kod nas u Hr slabo je reklamirana i zastupljena ta kampanja, u prilogu su slike(Srbija,Slovenija,Makedonija) svi su skupili više donacija i imaju više registriranih članova. Ja sam osobno registriran, pa puknem svaki mjesec ,dolar dva, onako da si napunim dušu. U svakom slučaju fora ,i zašto ne. Prilika za druženje, vožnju.
 

Attachments

  • Screenshot_2021-10-17-03-24-08-276_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-17-03-24-08-276_com.android.chrome.jpg
    249.6 KB · Views: 0
  • Screenshot_2021-10-17-03-24-34-066_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-17-03-24-34-066_com.android.chrome.jpg
    242.5 KB · Views: 0
  • Screenshot_2021-10-17-03-23-52-681_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-17-03-23-52-681_com.android.chrome.jpg
    247.9 KB · Views: 0
  • Screenshot_2021-10-17-03-24-41-910_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-17-03-24-41-910_com.android.chrome.jpg
    263.2 KB · Views: 0
Predivna Suza flattrack, ali to je za temu čaj raceri... ovo je kafa racer
20211008_091429~2.jpg
20211008_164739~2.jpg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Nero
Bolestan.

Šteta što tako nešto ne možeš ni pomisliti registrirati u nas.
Ne znam koji je postupak tzv . samogradnje
tj. da se kupi recimo sasija renomiranog proizvodjaca kao npr Harris ili Bakker i onda sagradis motor sa svim dokumentiranim dijelovima


Mislim da je to kod nas pa skoro nemoguce bez neke muljaze
 
Ne znam koji je postupak tzv . samogradnje
tj. da se kupi recimo sasija renomiranog proizvodjaca kao npr Harris ili Bakker i onda sagradis motor sa svim dokumentiranim dijelovima


Mislim da je to kod nas pa skoro nemoguce bez neke muljaze

Auspuh mora biti homologiran za taj model, blatobrani moraju postojti, retrovizori, mačje oči...a to je tek minimum.

Sve ostalo neću niti komenirati, puno veći posao bi bio to legalizirati nego izgraditi (što bi samo po sebi bilo izazov).
 
Auspuh mora biti homologiran za taj model, blatobrani moraju postojti, retrovizori, mačje oči...a to je tek minimum.

Sve ostalo neću niti komenirati, puno veći posao bi bio to legalizirati nego izgraditi (što bi samo po sebi bilo izazov).
Nemoj mi samo o tome. Ne znam sta se sa njima dogodilo da toliko su poceli gnjaviti ljude sa motorima. Moj primjer uveza sam Truxtona 2016g. iz Italie Koji je tamo bio registran. Nisam uopce skuzio da auspusi nisu original, imaju I silencere, znak Triumpha I sve na njima oznake sa donje strane. Postoje u Triumph katalogu ali nemaju E oznaku vec su kao za americko trziste I kao stazu. I nemoze, tako da sam mora na ebay naci neki polovni. Sad cekam sta ce sad naci kad se vratim
 

Attachments

  • IMG_20210929_151826391_HDR.jpg
    IMG_20210929_151826391_HDR.jpg
    1.4 MB · Views: 0
  • IMG-20210914-WA0009.jpg
    IMG-20210914-WA0009.jpg
    416.8 KB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: Nero
Nemoj mi samo o tome. Ne znam sta se sa njima dogodilo da toliko su poceli gnjaviti ljude sa motorima. Moj primjer uveza sam Truxtona 2016g. iz Italie Koji je tamo bio registran. Nisam uopce skuzio da auspusi nisu original, imaju I silencere, znak Triumpha I sve na njima oznake sa donje strane. Postoje u Triumph katalogu ali nemaju E oznaku vec su kao za americko trziste I kao stazu. I nemoze, tako da sam mora na ebay naci neki polovni. Sad cekam sta ce sad naci kad se vratim
Znaci hayabusa gen 1. i yoshimura rs3 i sada lipo trazim desni orginalni top pa cu napravit prihvat i na minimumu do tehnickog inace prc mujo
 
Nemoj mi samo o tome. Ne znam sta se sa njima dogodilo da toliko su poceli gnjaviti ljude sa motorima. Moj primjer uveza sam Truxtona 2016g. iz Italie Koji je tamo bio registran. Nisam uopce skuzio da auspusi nisu original, imaju I silencere, znak Triumpha I sve na njima oznake sa donje strane. Postoje u Triumph katalogu ali nemaju E oznaku vec su kao za americko trziste I kao stazu. I nemoze, tako da sam mora na ebay naci neki polovni. Sad cekam sta ce sad naci kad se vratim
To su TORs i nisu za cestu. To si moga i mene pitat :). Originalne ćeš ih povoljno na Thruxton Forumu..

ta novi Thrux imas dosta aftermarketa.. iako original ima jako fini zvuk..
Baci oko ovde, nije najjeftinije ali imaju vrhunski servis, rijetko tko je kompetentan kao oni: www.classicbike-raisch.de
 
Last edited:
lipi motorini,al od sve ove povijesti,razumia sam samo naslov...Cafe Racers-Dalmacya-,di je to...imal kave sa slagom...