cagiva mito i punjenje akumulatora

ive_xxx

New member
imam problem.. upalim svjetla imam samo zadnju jednu poziciju, i svjetlo slabi i dok je prazan motor.. al ne tak jako.. (fulll prazan acc) uaplim motor na guranje i radi minutu dve na leru sa ugasenim svim
upalim poziiju radi sve oke, profuram se 100 metri na visim rpm sve krepalo.. prazan acc, ventil ne radi barem ne na kontak, anlaser nist.. ali motor uredno pali i vozi.. 

ubiti kaj se vise vrti to ga prije sprazni.. :S promjenio regler.. ima jos kaj da ga zeza u tom svem.. ak neko zna bilo kaj vezano uz ovo nek napise pa cu provjerit..
 
kao prvo nabavi jedan 100 % ispravan i napunjen akumulator...i zatim provjeri punjenje....i javi rezultate... 8) Koliko V puni...na minimumu...i na povecanim okretajima... :wink:
 
Moj sin je imao iste probleme sa Aprilijom 125 a sada sa Cagivom 125.Veruj da smo sve probali i menjali, a resenje je bilo na dohvat ruke.Akumulator iz mog k8 100 je zauvek resio problem.Italijani su na obe 125-ice serijski stavili slabije akumulatore.Resenje je 12v, 10ah, staje bez problema. (y)
 
I ja imam sličan "problem" veći je napon na minimumu nego na povećanim okretajima  :misli:
Ali nema nekih problema s akumulatorom, jer itako zasad imam samo kurblu, to je vjerojatno onda do reglera? Jer namoraji daju na većim okretajima više napona, da ne rade ne bi uopće bilo struje?
Isto tako na povišenim okretajima struja kojom se puni se smanji, vjerojatno kao posljedica smanjenog napona.
 
sasa 402 said:
Moj sin je imao iste probleme sa Aprilijom 125 a sada sa Cagivom 125.Veruj da smo sve probali i menjali, a resenje je bilo na dohvat ruke.Akumulator iz mog k8 100 je zauvek resio problem.Italijani su na obe 125-ice serijski stavili slabije akumulatore.Resenje je 12v, 10ah, staje bez problema. (y)
To cu probat hvala , oprostite kaj dižem stariju temu al isto mi se dešava na mitu , imam akumulator radi sve i vozim se sam najedamput ostanem bez struje hmm napunim ok i tak stalno sad nije to slucaj u vožnji sve super al ne cuje se kad palim onaj klik ni sl , mjenjo elketroniku a na guranje sve normalno bilo mi do osiguraca drugi su i sad opet pa se nadam da bude onda sve ok za poludit i ovo kaj je napisano mi se dešava mana talijanima je to struja definitivno ,vidjet cemo kak ce onda bit. (y)
 
Lav said:
To cu probat hvala , oprostite kaj dižem stariju temu al isto mi se dešava na mitu , imam akumulator radi sve i vozim se sam najedamput ostanem bez struje hmm napunim ok i tak stalno sad nije to slucaj u vožnji sve super al ne cuje se kad palim onaj klik ni sl , mjenjo elketroniku a na guranje sve normalno bilo mi do osiguraca drugi su i sad opet pa se nadam da bude onda sve ok za poludit i ovo kaj je napisano mi se dešava mana talijanima je to struja definitivno ,vidjet cemo kak ce onda bit. (y)
To je za poludit sa tim mitom
 
E da i još nešto , ispraznio mi se akumulator dolio sam destilirane stavio punit kad ono kipi i zadimilo mi se iz punjaca maknuo sam brzo , i jbg ode akumulator drugi punio i opet je tak bez struje i ne rade žmigavci a na guranje upali odma i svjetla mu rade isto al slabo onak , i ne cje se klik nit se ler vidi tek kad ga upališ za poludit bilo mi slicno pa sam elketroniku mjenjo nova je i opet