Cagiva Mito lakiranje

pegaz28

Active member
Pozdrav svima. Trebao bi malu pomoć. Naime, radim restauraciju cagive mito 1998. Naljepnice spremne, plastike obojane u crveno, Pitanje: prednja maska/tank/rep - da li preko naljepnica ide bezbojni lak? neki kažu da, neki kažu ne. Za bočne plastike znam da ne ide lak, za tank 99 posto da ide. Molim ako netko zna za sigurno...
 
Lak preko naljepnica dobro dode pa ako se odlucis pazi da naljepnice budu za ispod laka.
 
Ne znam odgovor na konkretno pitanje, ali....

Ako radiš restauraciju, sa neorginalnim naljepnicama, zar je bitno? Napravi kako je tebi bolje,a u tom slučaju pazi na ovo što je Mate rekao - ako ćeš ih lakirat(a ja bih), onda pripazi da te naljepnice podnose lak preko.(y)

Ili jos bolja varijanta, napravi maske pa farbaj :cool:
 

Attachments

  • 29B98661-AD1D-4736-8771-29CE0CD71726.jpeg
    29B98661-AD1D-4736-8771-29CE0CD71726.jpeg
    2.4 MB · Views: 0
Pozdrav svima. Trebao bi malu pomoć. Naime, radim restauraciju cagive mito 1998. Naljepnice spremne, plastike obojane u crveno, Pitanje: prednja maska/tank/rep - da li preko naljepnica ide bezbojni lak? neki kažu da, neki kažu ne. Za bočne plastike znam da ne ide lak, za tank 99 posto da ide. Molim ako netko zna za sigurno...
U originalu na 99% motora je kako si napisao, samo naljepnice na tanku su ispod bezbojnog i to iz jednostavnog razloga da ih proliveno gorivo iz rezervara ne otapa i skida.
Današnji materijali za naljke (Mactac, Arlon) su jebeno kvalitetni ali ako majstor pretjera sa bezbojnim obavezno se dižu rubovi.
Treba znati staviti bezbojni na naljke... :cool:
 
  • Like
Reactions: mate
U originalu na 99% motora je kako si napisao, samo naljepnice na tanku su ispod bezbojnog i to iz jednostavnog razloga da ih proliveno gorivo iz rezervara ne otapa i skida.
Današnji materijali za naljke (Mactac, Arlon) su jebeno kvalitetni ali ako majstor pretjera sa bezbojnim obavezno se dižu rubovi.
Treba znati staviti bezbojni na naljke... :cool:
Ako prati Ducatijevu logiku tih godina, onda bi i rep trebao biti pod lakom. Za bočne bih rekao da nisu bile ali ne i stavio ruku u vatru. :mrgreen:
 
Meni se uvijek po mislima vrtilo kako bi bilo kad bi se stavila masina od suzuki rgv 500 gamma na tu cagivu mito😁.
Jaca vilica i vece kolo straga.
Kad sam bio mladi…
 
Jako cool.
Mito i RS, najjači 125 2T modeli i najosjetljiviji.
Šteta, ja bi radije NSR, TZR, RG.