Cagiva Raptor 650

zar je moguce da niko nema nikakav link ili ideju...pa sta je motor bas takva egzotika...izgleda mi sad veca i od kiwija...
 
Imao sam ovaj motor prije jedno 8-9 godina i motor je egzotika, te ćeš dosta teško naći dijelove. Pogledaj na ebay-u, potraži puig za vjetrobran mada ne znam da će pretjerano koristiti. Koja godina je motor?

 
Vozio Raptora 3 godine. Za hrvatske ceste pretvrd prednji ovjes, zadnji za dvoje premekan. Presavinute noge za dužu vožnju. Nije za veće brzine npr iznad 140 jer te vjetar ubije i destabilizira, no može potegnut i preko 200km/h. Kupio sam givi vjetrobran, dobar je za vece brzine, ali stvara buku, a za normalne brzine nije dobar jer klizis na sjedalu prema naprijed, nema predviđenog pritiska zraka da te drži na pravom mjestu.

Sve ostalo top. Moj je bio besprijekoran, zapravo skoro novi, 3000km.

Jedan je bio u gradu, ali taj je bio totalno razgajban.

Super motor za grad i kraće zavojite ceste, do 50km vožnje. Stvarno gušt. I prelijep motor, 1000-ca pogotovo. I moćan.

Za dijelove se obrati na ebay.
Ak ti se klima u zavoju najvjerojatnije je nešto s gumama, vjerojatno stare, kupi dobre gume i neće biti problema. Da se toliko klima zbog ovjesa, i to raptor, ne bi rekao. Ima prečvrst i prekratak ovjes za to.  (y)
 
Imam ja neki vizir, budem poslikao i stavim kad stignem, koje dimenzije ti  je far ?

Ovakav model :[https://www.louis.de/artikel/puig-mini-scheibe-mit-anbausatz-und-abe/10006508?list=e44bde6dd3e9ee556ca963787d779a59][/url]
 
evo slike..
ja sam ga malo vec dofarbao pa sad izgleda mrvicu ljepse :D

far je cca 20cm..
 

Attachments

  • 57400113_10157129469759337_7207477450840735744_o.jpg
    57400113_10157129469759337_7207477450840735744_o.jpg
    300.7 KB · Views: 269
taj je vizir jako slican ovome..mozda su i isti..
https://www.aliexpress.com/item/Universal-Motorcycle-Windshield-Windscreen-Round-Lights-Street-Bike-Glass-As-For-Honda-Yamaha-Kawasaki-Suzuki-Dark/32774608609.html?spm=a2g0o.cart.0.0.777d3c0092qWYI


ako si u zg..mogao bi se jedan dan zaletit da vidim dal pase..
 
prema naljepnici na prednjoj felgi vuče na moj stari motor  :shock:, al možda mi se priviđa samo moram iskopati stare slike
 
nadam se da je to pozitivno..mozda cu doci i do onoga koji je i legao s njim..ja sam ga kupio od djelatne vojne osobe..kao sta se i po boji moze zakljuciti..
 
Supershadow said:
evo slike..
ja sam ga malo vec dofarbao pa sad izgleda mrvicu ljepse :D

far je cca 20cm..
Ne vidim dobro na mobitelu sliku, jel ovo na prednjoj felgi naljepnica ili utezi od balansiranja gume?
 
Svoju Cagivu sam kupio 2009.g. sa 30kkm kao 3. vlasnik. Već je bilo padano sa nje, jer je bio drugi far i lagano ogreban lijevi auspuh, ali sve ostalo je bilo ok. Kasnije sam ja to malo dotjerao po svom ukusu pa je ovako izgledala. 2012.g. sam na putu za Poreč proklizao u jednom zavoju i pao, ali mogao sam nastaviti dalje za Poreč. Kasnije sam još sa njom napravio jedno 10kkm i prodao sam je jednom kolegi sa nekih 80kkm. On se još vozio jedno sezonu-dvije pa je prodao jednom drugom i nakon toga joj gubim trag...

Definitivno super motor, upravljiv kao bicikl, atraktivan, a mašina odlična vuče od niskih okretaja
 

Attachments

  • afgr.jpg
    afgr.jpg
    83.2 KB · Views: 214
  • brembo.jpg
    brembo.jpg
    244.6 KB · Views: 178
  • stopsvjetlo.jpg
    stopsvjetlo.jpg
    239.9 KB · Views: 185
  • P2187423.jpg
    P2187423.jpg
    248.8 KB · Views: 189
pa po naljepnici na felgi zaista izgleda kao da je to tvoj stari motor..sad mi reci da je ukraden :cheesy:

trazim djelove a neeeemaaa...treba mi rucnica kocnice i plastike sastrane...
 
Budi strpljiv. A što ti se dogodilo s njima? Ako si pao ili su se raspale može se to povariti ili polijepiti, čak i nadograditi komadiće ako ti fali sa staklo-plastikom. 
Jesu to plastike oko sica ili koje?  :misli:
 
To je motor od suzuki sv-a, trajan je (Jer sam po priči ispada da ima već skoro 100 000km) i dakako da vuče od niskih. Dobar bajk svakako, ali ga ljudi često poružne svojim nadogradnjama, u originalnom stanju je daleko najljepši. Kao i originalni topovi, jedni od najljepših topova na naked motorima ikad.
 
Ono što sam ja od nadogradnji radio je:
- Okrugli far kao što je orginal, jer je prije bio neki dupli mali
- Stavio sam male retrovizore na krajeve upravljača
- Prozirno štop svjetlo kao što se vidi na slici

Sretno sa potragom oko dijelova. Meni je jednom pukla sajla kvačila i to sam išao raditi u Kozarevac. Možda preporuka da pogledaš dijelove drugih motora pa pokušaš pronaći nešto što bi pasalo