Caponord 1200 - 2013.

M12 said:
Po meni tu jedino barem izgledom može parirat KTM 1290 SAS i Triumph Tiger 1200  :wink:
Istina,lijepi motori,ali meni je aprilia lijepša,mislim to je stvar osobnog ukusa ali meni je ova aprilia najlijepša u toj klasi.
 
DiAbLeRo said:
Evo onda jedna umjetnička, vjerovatno najpodcjenjenijeg motora nadaleko i naširoko!

:)

b0dde2f18b752c24a74b670061678dfd.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
Prelijepo  :naklon: :naklon: :naklon:
 
Evo pa guštajte.
www.youtube.com/watch?v=tea2nkSpw9Q
www.youtube.com/watch?v=HQ73Ut4IUXQ
www.youtube.com/watch?v=sO8PTs3M-p4
www.youtube.com/watch?v=d5Te0c6RjJo
 
Ugradio sam na nekoliko caponorda healtech quick shifter easy i godilo im je kao budali samar...
https://www.healtech-electronics.com/products/iqse/

Imam ga i ja na SMR, radi ko beba kad se podesi kako treba, putem mobilne aplikacije naravno...
 
DaRRth Vader said:
Ugradio sam na nekoliko caponorda healtech quick shifter easy i godilo im je kao budali samar...
https://www.healtech-electronics.com/products/iqse/

Imam ga i ja na SMR, radi ko beba kad se podesi kako treba, putem mobilne aplikacije naravno...
Kakva su iskustva s njim na RSV?
 
sehrz said:
Kakva su iskustva s njim na RSV?
Nisam probao, ali na sve motore koje sam ga ugradio sjeo je dobro... ponekad je samo trik kako dobro podesiti sensor...
stoga ne sumnjam u njega...
Kako rekoh imam ga na SMR a imao ga je i sin na dukcu 848...
 
E Darth, jel ima to čudo i autoblipper kod downshifta?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

 
DiAbLeRo said:
E Darth, jel ima to čudo i autoblipper kod downshifta?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
A ma da.... 😂😂😂


autobliper kosta puuuno vise... i nisam VIDIO NI JEDAN AFTERMARKET KOJI VALJA, Jedino tvornicki radi donekle dobro...svi ostali unistavaju mjenjac...
Da je to jednostavno bilo bi dostupno prije xy vremena...

Ovo je obicni senzor koji presjece struju na svjecicama i moze se podesiti duzina prekida u zavisnosti od broja okretaja.. podesiva je i osjetljivost senzora... Istina je da radi i downshift, ali bez autoblipera koji inace trazi uplitanje u rad kompjutera,  demand senzora itd ...
 
Imao ga ja na banditu, koristio samo za upshift, u nizu ionako prebacujes prije zavoja. Osim zvuka i pucnja kod šaltanja na punom gasu bilo mi je vrhunski sto mozes u nagibu na ispucavanju presaltati bez da i najmanje uznemiris motor jer se sve skupa desi u djeliću sekunde bez pustanja gasa
 
Mene jedino na KTMu hebe pretjerana osjwtljivost senzora u lijevim zavojima pri dubokom nagibu... Cim polugica mjenjaca takne asfalt odmah se aktivira iako ne prebaci brzinu...🤣🤣🤣  ako pak smanjim senzitivnost onda mjenjac nije kao putar...
Tu set kosta oko 500 dolara ovisno o kablovima i mislim da je to dobra kupnja..
 
ljudi ukratko iskustva sa Caponord 1000 ?
----------          ----    --------------
jedan kolega mi prodaje jedan extra očuvan,
za mene i dobro niža cijena jer kako kaže ne čeka mu se kupac  (y)
iskreno sviđa mi se bajk i malo me nakon tmaxa ponovo vuče na mjenjač  :mrgreen:
 
DA-IM said:
ljudi ukratko iskustva sa Caponord 1000 ?
----------          ----    --------------
jedan kolega mi prodaje jedan extra očuvan,
za mene i dobro niža cijena jer kako kaže ne čeka mu se kupac  (y)
iskreno sviđa mi se bajk i malo me nakon tmaxa ponovo vuče na mjenjač  :mrgreen:
Imaš baš temu o Capu 1000, pa tamo pitaj. Ima tamo super stručnjaka. (y)
 
Malo se smucamo po Deželi! Kačje ride kod Postojne su super al je još bolja cesta Idrija-Most na Soči-Tolmin!

(y)
f4fad9129ab3a557ca63a95044efca16.jpg
86bfda76e2a6af1b6d950c824cf71045.jpg
8937b1f44d6bd3848bc56484216786ee.jpg
8f1cc83611f3f7d703d80fdae8ff9c31.jpg
a6af99ad143ac38b20b7a438743d7e03.jpg
82d284c4faa2717a02bd81945ccbda68.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk

 
Bliži se okrugla obljetnica a Capo je dobio nove šlape, ljetni model! Nikad ne reci nikad pa se i ja odlučio probati taj Mitas. Dobra guma, paše meni, paše i Capu. Ovjes je na full hard postavkama, za sad sam prezadovoljan kako se ponašaju u simbiozi.
2bf4eb4d4d4906c1bbc9dc48ed30b368.jpg
27a707904caf6b01a180090ae9774658.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk

 
E prednjoj ne mogu doći ni blizu blizine ruba...

:/

d243afc36d3064286e7e1562473abb3f.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk

 
A šta reć šta već nije rečeno... Guma je top. Pada u nagib brže od Pirellija, puno progresivnije i predvidljivije, a u nagibu stoji čvršće i ne mrda ni milimetra od zadanog pravca. Tamo di mi je motor znao zalelujat sada ide kao po šinama (doduše i maximalno sam otvrdnuo ovjes što izgleda Mitasu i meni više paše) a osobito na po dužini isfrezanom asfaltu di sad neravnine uopće ne osjećam. Uglavnom mi se Pirelli sad čini dakeko osjetljiviji na kvalitetu podloge, a Mitas sve apsorbira s lakoćom i pri tome nudi daleko veći osjećaj i marginu sigurnosti da se sad vozim dosta brže ali pri tome osjećam sigurnije.
Prošao sam nekih 300 km od četvrtka kad sam je namontirao i tek trebam vidjeti kakva će joj biti trajnost i da li će performanse opadati s kilometražom, kao i držanje na mokrom. Pirelli je držao dok sajle ne bi izvirile a bio mi je odličan i na mokrom asfaltu.
Sve u svemu, oduševljen sam gumom i dok je ima po ovoj cijeni to je definitivno best buy.

'Ko bi rek'o, čuda da se deseeeee...

:)
deb533d531d35d9d8b58af8e10897e20.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk