Carbone Lorraine kocione plocice

mrvica

Member
Evo jedno pitanjce o doticnim kocionim oblogama. Jel ih netko koristio na Fazanu i kakve su se pokazale. Jesu li bolje od originala? kolika je cca cijena? Hvala na odgovorima i sretno na :biker:
 
Imao ih ja (SBK 5) na R6 i sada na FZ1. Cijena oko 570kn za set prednjih pločica.
Na oba motora isti dojam, koče mi možda malo bolje nego original, nije neka drastična razlika.
I škripe pri maloj brzini i maloj sili kočenja (oni zadnji metri kada staješ na semaforu).
Original su mislim preko 900kn.
 
mrvica said:
Evo jedno pitanjce o doticnim kocionim oblogama. Jel ih netko koristio na Fazanu i kakve su se pokazale. Jesu li bolje od originala? kolika je cca cijena? Hvala na odgovorima i sretno na :biker:
mom frendu su malo pojele diskove . ja sam si kupio orginalne za 800 kn i odlične su
 
jako dobre , u pocetku su mi bile malo cudne ali sam ih sad skuzio i jako sam zadovoljan
vise su race od orginala i tesko da mi moze blokirati kotac sa njima (za razliku od orginala) i dobro se doziraju , dopustaju mi dublje kocenje u nagibu
a zadnja jednostavno jace koci



i da , neznam koju mjesavinu imam  :oops:
 
ja osobno nisan zadovoljan sa njima.
iman ih na hornetu 600 i skripe za poludit onda san ih "podmaza" sa sprejon za kocnice tako da sad skripe samo pri brzini od 20 i manje km/h.
kad san ih tek stavija kocile su predobro, a cin se skinija prvi sloj vise nekoce tako dobro i dosta su "mekane" iman osjecaj ka da mi malo propada kocnica.
To je moj osobni dojam.
koristin SBK 5 i cijena je 500kn za prednje.
 
Vidim da ima svakakvih iskustava sa tim kocionim oblogama. Hvala svima na dojmovima i odgovorima, budem se jos malo informirao a uvijek su tu ORIGIGI  :wink: koje sigurno nece papati diskove i skripiti. Ja sam cuo po pricama da samo jace "sume" prilikom kocenja ali ovo o jedenju diskova i skripi nisam bas i moram priznati da nisam bas zadovoljan  :eek:pakoljut:
 
Ja sam koristio one najskuplje racing,ne sjećam se više koja je bila oznaka, i bio sam jako zadovoljan s njima.Kočile su precizno i jako,nisu škripale,kada su se pretoplile nisu popuštale,jedino u startu nešto lošije koče dok se malo ne zagriju!
 
U nedostatku SBK5 plocica, stavljene su naprijed S2 plocice (supermoto) od CL. Ne zalim se. Cak mi se cini da jace grizu pri vecim brzinama...
 
Ja sam jako razočaran sa CL pločicama, nikad više ih ne bi stavio  na motor! :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
demza said:
Zasto si razocaran?
Zato što mi nikako ne koče (bilježim i jedan pad kad sam imo te pločice  :( ) i orginalne su puno bolje jedino kaj orginalne kraće traju!  :wink:

Pričao sam malo sa dečkima koji isto voze i nisam ja jedini kojemu nisu dobre, dok opet ima i vozača koji su oduševljeni CL pločicama! :neznam:

 
Imam fazera 1000, i kojih 5-6 tisuća km sa tim pločicama  (standardna izvedba čini mi se A3+), i nisam zadovoljan, u odnosu na originale, osječaj je puno tuplji kod kočenja, potrebna je svakako veća sila kod stiskanja ručice kočnice, ne koči ko original ili recimo nisin-ove pločice.. ALI kod većih brzina dolazi do zanimljive pojave, kao da treba pločicama da se zagriju, tada počinje jače gristi pa moram i malo popustiti snagu kočenja.. uglavnom mislim da ću slijedeće uzeti neke druge..
 
Janko said:
Imam fazera 1000, i kojih 5-6 tisuća km sa tim pločicama  (standardna izvedba čini mi se A3+), i nisam zadovoljan, u odnosu na originale, osječaj je puno tuplji kod kočenja, potrebna je svakako veća sila kod stiskanja ručice kočnice, ne koči ko original ili recimo nisin-ove pločice.. ALI kod većih brzina dolazi do zanimljive pojave, kao da treba pločicama da se zagriju, tada počinje jače gristi pa moram i malo popustiti snagu kočenja.. uglavnom mislim da ću slijedeće uzeti neke druge..
Da tako nekako. :wink:

Treba im velika temperatura da bi proradile i dobro kočile, znači žestoko kočenje, a sad kako ko koči tako mu i te pločice odgovaraju ili neodgovaraju. :wink:

 
ja zadovoljan,imao ih na prošlom motoru i imam ih na sadašnjem,trenutno A3+,i kupit ću ih opet.Ne koče ništa lošije od originala,a jeftinije su