Čarolija na Harley Davidsonu

BABA OS

New member
Nazovem prijatelja u rano prije podne tog jesenskog dana.Javi se on kao uvijek ozbiljan i znatiželjan.Na poslu je.Nakon nekoliko uvodnih i pozdravnih rečenica prelazim na stvar.Ja bi provozao tvog Harlya danas rekao sam u precizno pripremljenoj retorici.Uopće nije trepnuo."Već sam ga konzervirao Dinko"bio je odgovor.Malo mi je bilo neprijatno ali svejedno odlučio sam izdržati do kraja ove komunikacije i čekati drugu priliku.Sam je pronašao rješenje.Pozvao me da dođem za sat vremena.Oblila me neka emocija i lijep osjećaj zadovoljstva.
Dođem pred njegovu mehaničarsku radionicu u dogovoreno vrijeme.Na parkingu obliven suncem upaljen i u leru ugrijava se Harly Dawidson Softeil Custom 1300 ccm.Znam ga dobro.Pisao sam o njemu jednu reportažu kad ga je kupio.Fotkao sam ga i slušao ali sad sam u velikoj prilici da ga provozam.Nov je.Nije razrađen.Uglavnom stoji parkiran u njegovoj radnoj prostoriji.Gledam ga i vidim da je ugrijan.Pored njega dva mehaničara koji su ga ekspresno pripremili za moju vožnju.Primam upute i u jednom trenutku samo je rekao izvoli provozaj ga.Odmah sam znao što ću odgovoriti.Ja ću izaći iz grada rekao sam.Vozi se gdje hoćeš bio je odgovor i ja sam već bio spreman kao puška.Nakon kratkog vremena bio sam već na magistralnoj cesti prema drugom gradu.Nikad nisam jašio novog ali starog WLA jesam.Iznenađenje pomješano zadovoljstvom bilo je tako sveprisutno.Ipak taj motor djeluje odozdo na čovjeka.Utječe na neku kemiju.Napravim oko 300 km i kasno poslije podne javim mu se telefonom sa 100 km udaljenosti.Pitam gdje i kad da dođem.Kad je čuo kako se osjećam na motoru rekao mi je glatko da si ga ostavim do sutra.Nisam vjerovao.Nastavio sam se voziti do mraka da vidim kako to izgleda sa svjetlima.I vidio sam.Dojam odličan.Sutra se opet vozi cijeli dan.Ponovo ista situacija.Nazovem za primopredaju a on predloži da se vozim cijeli tjedan.Tako je i bilo.I da nebi sve bilo bajka dogodilo se da mi je prilikom jednog parkiranja kliznula noga i taj teški motor iscurio mi je iz ruke.Polagano ali je dotakao beton.Kad sam podigao imam što vidjeti.Oštećen prekrasni rezervar.Ulubljejne male dubine i promjera jabuke bez oštećenja boje.Katastrofa.Sad je samo problem kako ću to reći prijatelju-Prikrivao sam to dva dana.Smišljao sam izlaz.Nisam želio bilo šta učiniti bez njega iako je bilo rješenja.Dva dana stres,nevjerica,neizvjesnost.Povjerim to jednom svom prijatelju čijeg sam sina upravo zaposlio kod vlasnika Harly-a.Uozbiljio se i izusti:"sranje".Čekali smo sina da dođe s posla pa da to zajedno pogledamo i da konačno smislim šta ću reći.I sad čudo.Mali pogleda Rezervar i kao iz Topa odvali.Pa to je njemu pao motor,to je on napravio.
Sve ostalo bila je muzika....
 
Meni je "malo" čudno diviti se nečemu i voziti to par dana, a ne primjetiti oštečenje na istom, a kamoli ako je "veličine jabuke" :misli:
 
Ček... oćeš reć da si vozija motor 7 dana, a nisi vidija ulupinu veličine šake u tanku?!  :shock:
Pa jesi ga pogleda koji put dok je bija parkiran?

jozo said:
Meni je "malo" čudno diviti se nečemu i voziti to par dana, a ne primjetiti oštečenje na istom, a kamoli ako je "veličine jabuke" :misli:
Skupa smo pisali.  :mrgreen:
 
Opisao sam oštećenje slikovito ali neprecizno.I to ću nekako odmah ispraviti.Ulubljenje je bilo promjera jabuke ali ne i po dubini.U tom svem blještavilu stvarno nisam vidio.Boja uopće nije bila niti malo oštećena.Nebi vidio uopće da nije bio pad motora.Pa vozio sam ga nisam gubio vrijeme na gledanje.I sam se čudim danas kako to nisam vidio koliko god je nevjerojatno.Ali tako je bilo.Pa motor sam preuzeo da ga vozim ne da ga gledam.Možda je razlog što sam ga parkirao kod poznanika u Garaži pod Alarmom.Svakog dana bilo je isto.Izlazio i ulazio u Garažu u najkaračem vremenu.Sve ostalo bile su vožnje i pauze ali ne i gledanje.Gledao sam ga samo na zagrijavanju prilikom preuzimanja.I nisam vidio.Tako je bilo.Amen.
 
jota said:
Za sreću  , priznaj da ti je BMw tiha patnja .


Imam jednog prijatelja koji o BMW-u misli kao i ja.Kad ga nazovem i pitam :"imate li možda kakvog BMW-a za prodat?" odgovor je:" nosite se gospodine u p...u materinu"(naš zajednički prijatelj!).A tiha patnja to je već malo ozbiljnija priča.To bi eventualno bio hibrid Weslake-Nourish-Metis 950 ccm...
 
BABA OS said:
Imam jednog prijatelja koji o BMW-u misli kao i ja.Kad ga nazovem i pitam :"imate li možda kakvog BMW-a za prodat?" odgovor je:" nosite se gospodine u p...u materinu"(naš zajednički prijatelj!).A tiha patnja to je već malo ozbiljnija priča.To bi eventualno bio hibrid Weslake-Nourish-Metis 950 ccm...

Vidiš da imamo prave prijatelje
 
jota said:
Vidiš da imamo prave prijatelje


Naravno ali imaju i oni nas za gas...,
 
Prije će biti ona stara da ti nije "kliznuo" iz ruku nego da nisi spustio nogaru ili si mislio da si je spustio što se svima dešava  :wink: kao i kad sam ja vozio susjedovog Harleya vidim svi se smiju gdje god sam prošao a razlog sam otkrio tek poslije,od silnog uživanja te začarane moći koju pruža Harley nisam skužio da kad sam vozio iza mene je sjedio moj susjed ali mislim da ne triba komentirati kako je to izgledalo jer on iza mene a visok je samo - 201 cm  :LOL:
Eto *ebeš malo udubljenje jer kad sjedneš na Harleya na sve zaboraviš - to je Američka začaranost  (y)
 
U pravu ste.Treba zaboraviti sve sto znate o dobrim motorima da bi uzivali u voznji Harley-a.
P.S. Imao sam ga na zalost.Nisam toliko star i zaboravan te je sada neprijatna epizoda.  :x
 
krsta63 said:
U pravu ste.Treba zaboraviti sve sto znate o dobrim motorima da bi uzivali u voznji Harley-a.
P.S. Imao sam ga na zalost.Nisam toliko star i zaboravan te je sada neprijatna epizoda.  :x


Šta je tebi pa reci više....Porađaš ali nikako da skužim šta hoćeš reći...,pa mi koji nevozimo utrke šta da volimo osim Harleja...,vjerojatno voziš nekog Suzukia plave boje kad nevoliš Harleja...
 
papillon said:
Prije će biti ona stara da ti nije "kliznuo" iz ruku nego da nisi spustio nogaru ili si mislio da si je spustio što se svima dešava  :wink: kao i kad sam ja vozio susjedovog Harleya vidim svi se smiju gdje god sam prošao a razlog sam otkrio tek poslije,od silnog uživanja te začarane moći koju pruža Harley nisam skužio da kad sam vozio iza mene je sjedio moj susjed ali mislim da ne triba komentirati kako je to izgledalo jer on iza mene a visok je samo - 201 cm  :LOL:
Eto *ebeš malo udubljenje jer kad sjedneš na Harleya na sve zaboraviš - to je Američka začaranost  (y)


Nemoj me ti sad navlačiti.Točno znam šta je bilo.Pošto je Harlej velik i lijep i trebala se adekvatna uniforma.Tako je na nozi bila Kaubojka koju imam ali nenosim.Ali nikad.Sjebala me kaubojka na pržini ilitiga na šoderu ili šljunku kako hoćeš.Desilo se prilikom silaska s motora prije radnje izbacivanje nogara.Jebiga to je tako bilo.Nisam ti ja za motore na kojima bacaš noge i Guzicu naprid.Bolji mi je položaj s Glavom naprid a Guzicon nazad...,
Ali da skratimo to oko oštećenja veličine Jabuke.Pa u priči ništa nemora biti istinito.Može i čista izmišljotina ali ako je pjesnički sročeno ima smisla.Kako kod tebe u priči Sava nejebe Nadu.A jebao ju je.To ti je to...,
 
BABA OS said:
Šta je tebi pa reci više....Porađaš ali nikako da skužim šta hoćeš reći...,pa mi koji nevozimo utrke šta da volimo osim Harleja...,vjerojatno voziš nekog Suzukia plave boje kad nevoliš Harleja...
Psiholog bi rekao da u dubini mog posta lezi cista zavist zbog inferiornosti.Znas ti drugo a ja tek trece mesto :)
 
krsta63 said:
Psiholog bi rekao da u dubini mog posta lezi cista zavist zbog inferiornosti.Znas ti drugo a ja tek trece mesto :)

Ja te ništa ne razumim.....  :shock:
Daj reci jasno što si mislio.
 
krsta63 said:
Psiholog bi rekao da u dubini mog posta lezi cista zavist zbog inferiornosti.Znas ti drugo a ja tek trece mesto :)
Bavim se time već godinama ali trebao bih izbaciti iz sebe komadić svog saznanja inferiornosti jer ja nisam još svijestan tvoje nesvjesnosti - bez ljutnje ali očigledno se ti i Babica dobro poznajete  :wink:
 
             kalimero                             said:
Ja te ništa ne razumim.....   :shock:
Daj reci jasno što si mislio.
Nekako mi je poznat ovaj nadimak u originalu,da li su i tebe prozvali tako kad si bio mali ka i mene ili puka slučajnost pa vidim i otok Korčula a uskoro iden u masline u Vela Luku pa me zanima iz kog si mista,možeš i na p.p. ako se ne želiš javno iskazati jer me već većina miješa s tobom,Pozdrav Korčuli i M.K. "KORKYRA RIDERS" ako si član ili nisi nema veze to su mi ionako prijatelji a iman i rodbine doli (y)
 
Iman i ja rodbinu na Korčuli(Vela Luka)nemaš samo ti......,