CB400F - projekt za zimske dane

Ponovio postupak i sa obrtomjerom:

mZUaiEg.jpg


ISuocgc.jpg


gXbqKJx.jpg


I to je to... Ovako to izgleda sada:

yJRYtde.jpg


I9gfg2v.jpg


x4E17vi.jpg


Zadnja strana:

Shm8Owp.jpg


Sad slijedi montaža :) Toliko u ovoj epizodi "Šarafajmo umjesto da se vozimo" :mrgreen:

Pozdrav,
Kiki
 
Pozdrav svima,

Evo stigla nova roba pa se malo radilo. :)

NMmnOmQ.jpg


Složene zadnje pakne:

EuwcJ8I.jpg


LiMl7W3.jpg


Nastavak radova na instrumentima. Stari šarafi koji drže lice instrumenta nisu u najboljem stanju bili, pa su očišćeni i prefarbani u matt crnu.

YtOegM5.jpg


M2VmphT.jpg


T1xj3Vc.jpg


Isto tako i popravljen vrh kazaljke, jer je boja dosta apšisala:

GU2PIpE.jpg


Lica su zamijenjena novima. To sam morao dva puta naručivati jer je na CMSNLu brzinomjer sa plavom skalom, pa sam to naručio sa www.cb750faces.com . Iako, ni to nije najbolje rješenje, jer je u originalu riječ o poluprozirnoj zelenoj plastici na kojoj je isprintana skala. U ovom slučaju je riječ o bijeloj plastici, ali manje prozirnoj. Nije drama, ako nema bolje, poslužit će i to. U jednom sam trenu razmišljao da maskiram i sve farbam sam, ali to bi potrajalo.

bUBrwCw.jpg


9wc6GtR.jpg


Sastavljanje brzinomjera:

9wc6GtR.jpg


RWQdXil.jpg


Instrument se spaja sa ovim limenim ringom, koji se s donje strane treba savit. Glupo za sastavljanje, al eto...

kgfA10L.jpg


CcDEMSK.jpg


Žaruljice zamjenjene LEDicama:

1Jzoihz.jpg


Nova čašica instrumenata, guma i gumena brtva od svjetala instrumenta

xPEozEc.jpg


p3lHB44.jpg


iWlbHKG.jpg


Gotovo, još samo smisliti neki gumb za kilometražu jer sam orginalni potrgao kod skidanja, a novih nema za uzet...

2oBgbse.jpg


Nastavak u postu 2, zbog ogranicenja foruma
Link za nabavljanje dijelova ?!
 
Haha kad bi to bilo tako jednostavno :mrgreen:

https://CMSNL.com - nabavljena velika vecina stvari, nizozemci, imaju veliku vecinu toga na lageru, mozes sve dogovoriti i sa njihovom korisnickom sluzbom prek telefona
https://4into1.com - nabavljene neke stvari koje su specifični (nisu OEM) (poklopci, Dynatek paljenje i bobine) - USA, pazi na carinu i davanja, ide preko UPSa, kod nas su zastupnici RHEA d.o.o.
https://davidsilverspares.co.uk - ima neke stvari koje nisam nigdje drugdje našao
https://www.400fourbits.co.uk/ - kupio neke stvari (polovne, ali u stanju ko nove) koje nisam nigdje mogao naci. Da se s covjekom sve dogovorit, ekstra slike i sl.
https://ebay.com - nekoliko sellera, ali najbitniji je ovaj: https://www.ebay.com/str/mamotosrl - kod njega je ovaj veci paket kupljen - jako usluzan covjek, dostava puno brza nego li sam iz Italije navikao :)
https://cb750faces.com - rezervni dijelovi za restauriranje instrumenata - imaju i uslugu odrađivanja to za tebe


itd...

Problem je sto ne mozes na jednom mjestu sve nac, nego onda npr zmigavce narucim sa jedne strane svijeta, a nosače s druge . I tak... Sitne čari restauracije, nikad ne znas koji ces novi problem imat ovaj tjedan :mrgreen:
 
Nije puno napretka, ali jedan veliki korak ka završetku: kokpit gotov stavio sam instrumente na njihovo mjesto, dodao novo kuciste lampica, nova brava...

x6w1ZXF.jpg


Novi prekidači, novi gripovi, novi retrovizori ...

iNfvQIA.jpg


Novi žmigavci

yFoq0iJ.jpg


A bome i sjedalo. Razmšljao sam o tome da probam sredit staro, no na kraju sam ipak odustao.

czeZ1y8.jpg


Kako je stara prednja kočnica bila čisti užas, nadam se da će nova čeljust odraditi posao kako treba. Na njega će se nadovezati i opleteni lajtunzi, kako bi se ukupno prednja kočnica popravila koliko je max moguće a da ostane sve više manje kao i u originalu.

ZnOv0IN.jpg


Na sve šarafe koji su ili bitni ili teško dostupni sam stavio plavi loctite:

2G9w3sT.jpg


Montirano:

0O4lKVe.jpg


Kako više ide kraju, to više napokon liči na motor, a ne na nakupinu dijelova u kutijama. :mrgreen:

Još prednja lampa, i kompletiran je prednji kraj.

Pozdrav, Kiki
 
Pozdrav svima,

Evo još malo napretka - Sekol je odradio svoj dio posla sa mašinom. Moje je da nakon montaže montiram karter, i filter ulja i poklopac i naspem ulje. :mrgreen:

S time na mjestu, ne bih mogao montirati mašinu nazad u ramu. I ovako nas je trebalo trojica , ta mašina je sve samo ne lagana. ;)

Svi dijelovi su pjeskareni, što je bilo ok, iskorišteno je, sav potrošni materijal je išao novi. Ako bog da , sad sam opet miran 40 god. :)

Uglavnom, evo par slika sa remonta i montaže:

JpqPUoW.jpg


dFGdVwc.jpg


Ihqm11D.jpg


tOqhAw2.jpg


xGjU4io.jpg


EsbjhmV.jpg


5oO6Swl.jpg


kxCP9Tq.jpg


sPRLZuf.jpg


JSakCK3.jpg


3kXVWAM.jpg


oWMQGJW.jpg
 
Treći dio

FBWHw5V.jpg


qpQ6IDd.jpg


xsa4uJF.jpg


Y23UYKz.jpg


QDVm4OU.jpg


EMIOdlP.jpg


I to je u principu to za sada. Mašinu majstori montirali u ramu :

8yYgNGz.jpg


I ovako to izgleda za sada :

8CbLHmw.jpg


Puno toga treba tu još stegnut, namjestit, pošarafit i sl, ali izdaleka napokon liči na motor :mrgreen::cool:

Eto toliko za sada.

Pozdrav, Kiki
 
Labaratoriski odradjeno (y)
 
Predobro ce to ispast na kraju!!! 😀

moras onda na ljeto do Senja laganini turisticki da vidim to uzivo 👍
 
A nismo se dugo ni vidili da sto popijemo-pojedemo... 👍

ovog drugog majstora cesce vidim 😁
 
Wow bez rijeci sam! gustao sam u svakom tvom postu!
 
Hvala svima (y)

moras onda na ljeto do Senja laganini turisticki da vidim to uzivo 👍

E jel mi vjerujes da jedva cekam :cool:

Plan je nasut ulje, odradit prvih par paljenja i turisticki đir po kvartu, zamjenit ulje, i gas na magistralu :mrgreen:

Nadao sam se da ću ga ove godine završiti ali nisam baš siguran... Ostaje još nabaviti auspuh i složiti karburatore. I sve pospajat da vidimo jel radi. Ali sigurno će bit još nešto a za što za sada ni ne znam, ko i puno puta do sada :mrgreen:
 
Još se malo radilo po fourci...

Stavljen karter:

nheEJ3K.jpg


Stavljen filter ulja:

okSwyt7.jpg


Pa sam krenuo sa montažom grana:

54wLQFq.jpg


pX3YjSg.jpg


DPQUGS5.jpg


zLCKEKd.jpg


Složena je i pumpa goriva

pU3SqsI.jpg


Usporedba sa starom :mrgreen:

1kO3uCg.jpg


Krenuo sam i sa strujom. Prvo sam vidio šta je prošli majstor/vlasnik napravio kad je pukla stopica.... Kad ne znaš što bi, i puno ti je 3kn z anovu stopicu, zabij mu m6 direkt kroz žicu. Jebeni čoban:cautious:.

vYKPXQx.jpg


Onda sam odlučio napraviti nove glavne kablove, pa ako će još netko raditi slično, evo podataka:
kabl 16mm2 - koristio sam jednožilni kabl za zavarivanje, zbog veće elastičnosti - H01N2-D kabl. (ima ga TimKabel ali su samo maloprodaja, pa možete potražiti na Trešnjevci, 50m prije Vijci Kranjec , elektroducan, kod njih sam kupio)
Stopice 16mm2 na m6 i na m10 šarafe - isto u tom elektroducanu
termobužir i lemilca(ali malo jaca, ne pokusavajte to sa onom iz lidla, jel :) )

Mozda to vec znate, mozda ne, ali ja sam pol grada prosao da bi nasao deblji jednozilni kabl od 10mm2 , kao i stopice koje su za 16mm2 kabl. Uglavnom, sretno :mrgreen:

2RKfuQG.jpg


OMbppBC.jpg


Krenulo spajanje glavne instalacije

BqSaG8X.jpg


Spojen i zadnji kraj:

G3EfOc2.jpg


I to je to, tu sam za sada:

PjRng7K.jpg


Izgleda da ova instalacija nema konektor za desnu stranu žmigavaca na spoju prekidač-žmigavci(gore na slici, svjetlo plavi), ali doskočit ćemo i tome preko dodatnih neiskorištenih vodova (svjetloplava s bijelom linijom), umjesto da rezem novu instalaciju i dodajem potrebno.

Sad krece struja, znači, igre bez granica :mrgreen:

Nakon toga, karburatori, i spreman je za paljenje . Jel moguce da cu docekat i taj dan ? :eek::mrgreen:

Pozdrav,
Kiki